Koalice Stop HF a část její vědecké rady se sejde koncem týdne s náměstkem ministra ŽP panem Ježkem. Bude přítomna i paní poslankyně Horníková, která tuto schůzku zorganizovala.

S panem náměstkem  a paní poslankyní chceme probrat následující okruhy témat:

1. Geologická a hydrogeologická situace a nemyslitelná rizika HF v regionu Trutnovsko a Berounsko

2. PÚ Trutnovsko: jak co nejrychleji zrušit území

3. Valašsko, možná zástava průzkumu?

4. Jak co nejrychleji zastavit HF metody v ČR

5. Podivná role některých zaměstnanců ČGSlužby (Franců, Dvořáková)

6. Plánovaný průzkum uranu v PR v těsné blízkosti státní hranice s ČR

7. Negativní dopady těžby v Lomu u Radkowa v PR na české obyvatelstvo

Uveřejněno v rubrice
8 comments on “Koalice Stop HF a část její vědecké rady se sejde koncem týdne s náměstkem ministra ŽP panem Ježkem. Bude přítomna i paní poslankyně Horníková, která tuto schůzku zorganizovala.
 1. Marcela Beranová napsal:

  Ví se něco bližšího k průzkumu uranu, jak je řečeno v tématech setkání? Dostala jsem do ruky dopis Č. geolog společ., kde žádali o vstup na pozemky obce a soukromých vlastníků za účelem měření jakési „anomálie“. Starosta vycvičený plynem hned odpověděl, že dokud se nedozví, co hledají, tak je nikam nepustí, ale v oblasti je spousta starých vrtů po průzkumu ložisek uranu v 70. a 80. letech 20. století, takže si myslí, že to souvisí.

 2. malik napsal:

  České geologické služby nebo společnosti? Služba je státní, odnož MŽP. Společnost je nevládní odborná organizace. Vždy chtít občanský průkaz, služební průlaz, pověření k tíé práci atd. dobré je vyfotit onu osobu. Blišího víme, bohužel nemáme čas nyní vysvětlovat. Pokusili jsme se vstoupit do řízení o průzkumu uranu v Polsku, podtrhuji. Pokud bude buvou chtít loužit kyselinou sírovou. Takže to také nedovolíme. Hezký den.

 3. Marcela Beranová napsal:

  Velmi „optimistické“

 4. concerned napsal:

  Vážený pane Malíku,

  myslíte že by bylo od věci vyzvat současnou vládu aby se zdržela jakýchkoliv iniciativ směřujících k povolení průzkumných vrtů, respektive ještě lépe vládu vyzvat k tomu aby vydala jednoznačné prohlášení že si nepřeje na území ČR průzkumné vrty ani následnou těžbu. Tím by se situace vyjasnila a každý by věděl na čem je.
  A když by koalice neměla zájem, dostat věc do parlamentu prostřednictvím třeba opozice. Někoho přece musí zajímat názor lidí podepsaných v petici proti HF.

  Existence současné vlády pravděpodobně bude časově omezena a ani by mne nepřekvapilo když by někdo z vlády vydal směrem k oněm firmám kladné stanovisko. Lhostejno zda k tomu má někdo mandát nebo nemá. Jsem přesvědčen, že v zákulisí probíhají intenzivní jednání a tlaky, o kterých se nám ani nezdá. Jsou stále nové mediální kauzy, které se překrývají a problém s vrty je jakoby v pozadí, není moc vidět když je mnohem závažnější.

  A ještě dotaz na osud petičních archů.
  Děkuji

 5. concerned napsal:

  A ještě jeden dotaz, zajímaly by mě názory resp praktické kroky paní Horníkové, o které je známo jaké „nešťastné“ aktivity vyvíjela ve směru k pronájmu – prodeji firmy VAK Náchod. Zajímalo by mě čí zájmy prosazuje nyní.

 6. malik napsal:

  Zdravím, díky za dotazy. Naše petice je namířena na vládu, parlament i pana ministra. Míříme s tím , co uvádíte po vzoru Bulharů i na vládu. Petice (prvních 10 tis.) nám otevřou dveře do parlamentu k veřejnému slyšení, které by mělo generovat nový zákon či novelu čehokoli ke STOP HF. S panem Pakostou, paní Horníkovou, panem Oberfalzerem a dalšími hodláme zákon dát jako poslaneckou iniciativu – rychlé projednání. Ale budeme sbírat dál, dokud nedojdeme dostatečné síly k zákazu. Tlaky na vysoké úředníky i politické srany byly učiněny. Paní Horníková se vyjádřila zcela jasně, že udělá vše proto, aby se frakční štěpení zakázalo a spolupracuje s Koalicí STOP HF. Nejen vláda, ale i celý národ se bude muset probudit, aby nás nadrárodní společnosti nerozparcelovaly a nevykradly dříve, než se probudíme 🙂 Myslím, že se to začíná dařit, i když láté kolony v novinářských sektorech, PR agenturách a některých firmách slouží cizímu kapitálu za pověstný Jidášův peníz.

 7. Helena Vaňková napsal:

  Dobrý den pane Malíku,
  jen náhodou jsem objevila stránku Koalice STOP HF, ráda bych se připojila k protestujícím a získala informace o dalších akcích. Děkuji předem za sdělení a zdravím
  Helena Vaňková

 8. malik napsal:

  Díky za Váš zájem a podporu. Co byste chtěla více vědet? Tyto stránky nestačí? 🙂 Plánujeme ke dni Země a bude zveřejněno na těchto stránkách na 22.4. odpol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter