Potřebujeme koordinaci?

Petici proti plynu s celostátním přesahem včera dokončila Živá voda s odborníky. Další petice měla vzniknout na Náchodsku díky panu Petránkovi (od záměru díky JM upustil a čeká na Broumovsko). Nyní připravují další petici DSO. Jedna skupina plánuje návštěvu ministra ŽP. Některé obce stále mlčí. Hodně lidí stále ani neví, že se něco děje. Stránky obcí nemají na prvním místě aktualitu o plynu, místní plátky asi taky moc ne. Spolupracují jednotlivá DSO, MAS? Budou tváří odporu jen starostové nebo i podnikatelé či nevládní organizace. Je jasný harmonogram postupu, pokud pan ministr průzkum pustí? Kdo bude systematicky pracovat s médii? Nebude dobré rozkrýt, kdo za tím stojí a jít po nich? Budeme mít právníka? Shání někdo hydrogeology, geology, chemiky, ekology? Bude výprava za ministrem masovější? Atd.

Myslím, a mám to vydiskutováno s řadou lidí z občanského sektoru i s některými podnikateli, že by bylo dobré, aby odpor byl, když ne jednotný, tak aspoň koordinovaný. Přimlovám se ústy občanského sektoru za to první. Prosím odložme stranické legitky, místní příslušnost, osobní dřívější spory a vády a začnemě táhnout za jeden provaz. Amaterismus a váhání se nám může krutě v budoucnu vymstít.

Za občanský sektor navrhuji: založit jakýsi krizového štáb (krizový proto, že stát selhal a vystavil občany a jejich domovinu velkému nebezpečí), kde budou zastoupeny obce, podnikatelé a občanská sdružení – 3 pilíře odporu (navíc to je mediálně dost dobře uchopitelné!). Může to být více lidí, aby nikdo nemyslel, že mu někdo „krade“ zásluhy. Štáb si pak najmenuje výkonný výbor z míň lidí (odborníci, práce s médie atd.), aby to bylo akceschopné a „tváře“ pro média (za obce, podnikatele, nevládky a odborníky). Výbor pak bude připravovat jednotlivé kroky kampaně, připravovat podklady pro „tváře“, výstupy (tiskové zprávy, www, články). Pokud bude trvat kampaň dlouho, taky se musí platit. Takže všechny složky moc prosím, abychom se sešli na jedné schůzce a toto probrali a zkusili to. Jinak riskujeme, že nás dolaroví právníci a další plynoví odborníci rozstřílí na kaši.

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter