Nekonvenční způsoby těžby ropy a plynu – celosvětová ecocida

Kampaň proti CSG provázely masové protesty ve městech i v terénu. Na jednu blokádu se sjelo sto tisíc lidí. Obce a vlastníci se spojili a využili zákona, který, pokud si vlastník oplotí pozemek a zavře bránu, nesmí těžaři vstoupit, i když mají státní povolení k průzkumu či těžbě.

Podívejte se, co se děje v USA a Austrálii. Nekonvenční těžba ropy a plynu je celosvětový masakr – genocida lidí i přírody.

Proto nadále trvá urgentní potřeba zakázat frakování břidlicových plynů i v ČR a EU.

Lidé se brání a státy, ovládané korporacemi, tvrdě postihují občany, kteří uplatní své svaté právo bránit své životní prostředí a jejich vodu. Od prohry Siouxů z Dakoty po Australský odpor, marný boj Argentinců – všude se prakticky vede občanská válka, jen občané zbraně nemají a nechtějí je použít a armáda a policie proti nim stojící, zbraně má a používá sílu! A přesto je legitimní a mírumilovný občanský odpor „oficiálními“ zdroji nazýván ekologickým terorismem či extremismem! Zdá se, že celá ropná lobby od sebe opisuje, a když není schopna zakrýt své pustošení planety, lže a manipuluje v celosvětovém měřítku. Ohrožuje uplácením politiků dokonce i demokracii v tak vyhlášených demokraciích jako je Trumpland a AustraliaCSGland.

I naše republika o tom ví své. Většina médií u nás podlehla manipulaci frakovací lobby, kdy ještě před dvěma, třemi roky horovala o břidlicové revoluci. Kdepak dneska jsou, ti pisálci, kam se propadly desítky hodin falešných interview? A kdo měl pravdu tehdy i dnes? Jen my a pár rovných politiků. Ne ODS, ne ČT Zpravodajství. Ne servery Finmag, ČTK. Ne zaprodaní „experti“ jako Benada, Petržilek, Eisner, Skopeček (dnes ekonomický expert ODS), ne Klaus, ne poradce Bushe jr. geolog Staněk, ani Dvořáková a Franců z České geologické služby, ani kozel zahradníkem- jak jsme ho správně nazvali – exministr životního prostředí za ODS Chalupa. Ti všichni a stovky dalších v ČR nám lhali, nebo se mýlili. A pravdu měla vědecká rada Koalice STOP HF.

Jedna z forem blokády. Blokolvali důchodci, mladí, každý kdo mohl.

V traileru hovoří i Mariann Lloyd z Austrálie, naše osobní přítelkyně. Sdělila nám poselství z Austrálie, když jsme byli v Bruselu lobbovat evropský parlament, aby zakázal frakování břidlic i další, extrémně nebezpečné metody nekonvenční těžby ropy a plynu (CSG aj.). Mluvila o tisících a rtisícíh tunách extrémně nebezpečné chemie, kterou ropné společnosti tlačí do země a vody. Nyní je toto poselství zfilmováno a je poučením pro celý svět, jakou váhu má občanský odpor. A jakou obrovskou snahu musí nyní občané z USA a Austrálie vyvinout, aby zastavili rozjetý vlak a jakou prozíravost jsme měli v ČR, když jsme dosáhli, že nebyl proveden ani jeden jediný zkušební vrt.

Celý svět se bouří, nedejme se proto ukolébat. I voda v Austrálii je naše voda, i voda v Dakotě v  USA, Albertě, kde do ní doslova plive kanadská ropná lobby, je naší vodou. Držme solidaritu s „cizími“ lidmi, s „cizí“ přírodou, chraňme veškerou vodu na planetě, kterou ropní magnáti, inženýři, technokraté a nemocní ekonomové i prostí dělníci ničí po celém světě.

Lidé v kontaktních oblastech mají rakovinu, bolesti hlavy, děsivé vyrážky – to ropná lobby ničí i náš lidský genom. A vlády mlčí.

Záchrana vody spojila lidi bez rozdílu.

Musíme se probudit a odstoupit od fosilních paliv, jinak si podřežeme doslova žíly sami sobě a to nejen klimatickou katastrofou, kterou tento průmysl masivně urychluje.

Celý film o hnutí Lock the Gate (Zavřete brány) s názvem Bentley Effect, které nakonec vítězí po ohromném boji milionů lidí v Austrálii, poté, co se tamní šílená vláda rozhodla obětovat 80% Austrálie těžařům, se pokusíme zpřístupnit v dalším příspěvku.

Trailer z něho  zde: https://www.youtube.com/watch?v=CLnRD3neUFo

 

 

 

Tagged with: , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter