PF 2017 a malé zamyšlení

Vážení přátelé, kamarádi,

dovolte nám jménem štábu Koalice STOP HF, spolku Živá voda poděkovat za dosavadní, i když zejména morální podporu Vás všech a za Váš čas a energii. Přejeme Vám i sobě, ČR a celé Zemi co nejméně nevědomých lidí, kteří zapomněli na skutečné hodnoty a hodlají jít za svými sobeckými zájmy doslova a do písmene přes mrtvoly – na úkor přírody, čisté vody a vzduchu, zdraví lidí.

Ke konci roku bych se rád jako vedoucí národní kampaně spolu s Vámi, budete-li mít chuť a chvilku času, zastavil a malinko se ohlédl.

Především bych chtěl poděkovat kolektivu, který tvořil a tvoří nadále tyto stránky, které si vydobily velké renomé evropské úrovně, kdy se nám daří monitorovat celé jedno odvětví a jeho dopady po celém světě. I jedna nejmenovaná státní služba možná dosud monitoruje naše stránky, aby věděla, co je nového u nás i ve světě ohledně frakování 🙂

Jsem přesvědčen, že náš server (a vůbec možnosti internetu), práce štábu a všech lidí okolo včetně malé části politiků, kteří pochopili nebezpečí, zachránila zatím pitnou vodu minimálně pro 1,5 milionu obyvatel ČR.

Všem Vám, kdo jste jakkoli pomohli, děkuji z celého srdce, zejména štábu, který již pátým rokem nadále pracuje ve volném čase na přijetí zákona na zákaz frakování břidlic, což se stále nedaří. Jinak vše ostatní, co jsme si vytkli za cíl (zvýšení informovanosti a záchrana průzkumných území) a slíbili obcím, které se staly přímo členy Koalice, případně jejími sympatizanty, jsme splnili. Stálo nás to obrovské úsilí tisíců hodin práce, kdy jsme prvních 1,5 roku museli suplovat stát, který selhal a odhadem jsme dosud vložili do zastavení lobby kolem 4 milionů Kč na úkor rodinných rozpočtů a našeho volného času. A ani jsme nebyli, jak nás označila americko-australská lobby, ruskými agenty či placeni Gazpromem, jak jsme vždy mohli snadno doložit účetnictvím, ale nikdo se nás na to nikdy nezeptal. Lobbistům nešlo o pravdu, ale o dosažení cíle i za cenu lží, trollingu a manipulací, konkrétně např. ústy Rassmusena z NATO, senátora Jirsy z ODS či novináře Palaty.

Mohu sdělit, že se nám doslova podařil velký zázrak. A nebyla to zásluha státu, jak tvrdil pan ministr Dienstbier letos na jaře v senátu, která způsobila, že nebylo povoleno jediné průzkumné území na břidlicové plyny v ČR. Byla to dobrá práce jednotlivců. Byla to dobrá práce starostů a zastupitelstev, kteří podrželi své občany. A občané zase podrželi starosty a těch pár politiků, kteří pochopili nebezpečí metody a veřejně vystoupili proti jejímu použití, aby otevřely oči tehdy zcela slepému a možná záměrně slepému státnímu aparátu (ty špatné, doslova vlastizrádce, kteří ohrozili tento národ, můžeme jmenovat a jmenovat v pravý čas budeme).

Z té druhé, dobré strany zaslouženě jmenujme pana Pakostu, bývalého senátora (nezávislý), senátora Oberfalzera za ODS, pana Babiše za ANO, europoslance pana Poce za ČSSD, europoslance Maštálku za KSČM, poslance Birkeho za ČSSD, poslance Haška za ČSSD, a za TOP 09 pana poslance Olivu a poslance Kučeru, abych jmenoval ty nejdůležitější.

A nesmíme zapomenout, a nikdy nezapomeneme, na pomoc ohrožených měst a obcí Koalici STOP, kteří vytvořili zcela solidární platformu, do které se nebály i některé přímo vstoupit, bez ohledu na povyk šířený několika stranami a částí politiků, kteří označují občany bráncí přírodu a své domovy za „ekoteroristy“, „zelené blázny“ a nevím co všechno ještě ve snaze kamuflovat jejich neschopnost řídit zemi či porozumět základním principům. Na čestném prvním místě v děkovačce je město Náchod (díky panu starostovi Birkemu a náchodskému zastupitelstvu), jež podpořilo vznik Koalice STOP HF jako první. Jako první vstoupilo do Koalice STOP HF královské město Beroun (díky paní starostce Endrlové a berounskému zastupitelstvu). Dále nesledovány městem Rožnove pod Radhoštěm (díky paní starostce Binkové a zastupitelstvu) a městem Hradec Králové (díky primátoru Finkovi a zastupitelstvu).

Dále děkujeme kapele Hradišťan a sponzorům, kteří pomohli v nouzi nejvyšší: Město Hradec Králové, VaK Beroun, Středočeský kraj, Agrofert, Kasper, JJ Trend, Bohemia solar, Echo, Ametek, Swing, Hrad Karlštejn a mnoho dalších.

Proti miliardové lobby, nás tak z původní hrstky bylo nejméně půl milionů občanů se stejným cílem – ochránit pitnou vodu České republiky. A proto jsme vyhráli, že nás bylo hodně, měli jsme pravdu a táhli jsme všichni za jeden provaz.

Zachránila nás také dobrá vůle zejména přátel z USA, stojících proti špinavým metodám ropné lobby, kteří nás na naše požádání informovali o nebezpečí frackingu. Rovněž jim patří obrovský dík za pravdivé informace o drastických dopadech metody, kterým jsme zpočátku ani my nechtěli věřit. A nechtěli jsme ani věřit tomu, že by nám mohly korporace tak okatě a bezostyšně lhát.

Tento virtuální prostor stránek STOP HF, pod záštitou spolku Živá voda a osobností Koalice STOP HF včetně obcí a měst, který musíme samozřejmě jako každý jiný server platit a pečovat o něj žije žije zejména díky nadšení a vynucené nutné obraně vůči lžím zahraniční lobby, kteří hodlali na náš úkor realizovat jejich špinavý obchod.

Nejen stránky STOP HF se tak staly štítem, který ochránil zdraví národa.

Tragédií tohoto velkého vítězství je trvalý nedostatek financí, který ohrožuje a ohrožoval naši akceschopnost, jën jsme to v prvních letech neříkali, aby si lobbisté nemysleli, že se kvůli tomu vzdáme.

Nadále tak prosíme o vaši finanční podporu buď přímo na účet Živé vody (č.ú. dodáme na vyžádání na e-mailu jirimalik@tiscali.cz) neboť se nehodláme vzdát a chceme nadále dosáhnout přijetí zákona STOP HF.

Přejem Vám za Koalici STOP HF vše nejlepší a hodně zdraví do nového roku.

A zde nová aktivita firmy Patagonia. Můžete si vybrat nevládku, která se vám nejvíce líbí a posílat jí ročně 1% ze zisku a pomoci tak planetě přímo.

http://www.onepercentfortheplanet.org

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter