Hořící řeka v Austrálii

Murray Darling basin, Austrálie.

O tom, že jsou s nekonvenčními metodami těžby ropy a plynu obrovské problémy svědčí další událost v Austrálii. V blízkosti prostoru, kde dochází k těžbě metanu hydraulickým štěpením, se tento metan uvolnil do povrchové vody ve formě bublin. Tyto události a „zapálení toků“ kolem frakovacích polí jsou popisovány i v USA, ale zdejší úniky metanu jsou výrazně větší (metan, jak vidět na ukázce, vytěkává v bublinách řádově o velikosti decimetrů na metrech čtverečních).

Condomine river, Austrálie těsně po zapálení metanu unikajícího z frakování. Zdroj FB.

Condomine river, Austrálie těsně po zapálení metanu unikajícího z frakování. Zdroj FB.

Metan byl zapálen australským politikem za stranu zelených Jeremy Buckingham ze Strany Zelených na řece Condomine River, aby upozornil na drstickou situaci s ohledem na poškozování ovzduší a životního prostředí frakováním.

Při této příležitosti vzpomeňme, jak nás zde, v ČR, frakovací lobby lživě ubezpečovala, že metan z těžby nikam nemigruje, a že metoda je zcela bezpečná (Stanislav Benada, Leo Eisner z Akademie věd UK, Vlastimila Dvořáková z České geologické služby Ministerstva životního prostředí ČR a další).

https://www.facebook.com/jeremybuckingham/videos/vb.791925860826604/1170269019658951/?type=2&theater

Že nejde o ojedinělou událost ukazuje následující odkaz, který dokazuje, že i další metoda – Coal Seam Gas (těžba metanu z uhelných slojí), vede k témuž. Bubliny metanu unikají i do řeky Nepean River v Austrálii – místní rybář zde tvrdí, že řeka je zcela bez života:

https://www.facebook.com/jeremybuckingham/videos/1165480746804445/?hc_location=ufi

Připomeňme, že v USA uniká do ovzduší při jeho těžbě frakováním až 12% metanu volně do ovzduší, což má za následek závažný dopad na globální klima, který USA patrně vůbec ve svých bilancích emisí nezahrnuje!

Jednoznačný závěr, který Koalice ČR již léta podporuje, je i celosvětový zákaz nekonvenčních metod těžby metanu a ropy.

 

Tagged with: , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter