Naši krajinu si ničit nedáme, říká starosta Náchoda pan Birke. A není sám!!

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/clanek.aspx?id=11322

Uveřejněno v rubrice
16 comments on “Naši krajinu si ničit nedáme, říká starosta Náchoda pan Birke. A není sám!!
 1. Marcela Beranová napsal:

  Pane Bohumile, ani toto mě nijak neuklidnilo. Snad jen některým těžařským firmám začalo být jasné, že pokud chtějí ke svým ziskům, musí se začít starat o důsledky svého počínání. Takže – jen do nich.

 2. Egon Zaoral napsal:

  Vidím, že situace začíná houstnout… Jestli Hutton alias Basgas vyhrožuje soudem, nevím co ji úředníci v Čr slíbili – ale o ušlém zisku se snad nedá mluvit – pojud těžbu nezačali… Co takhle tuto spoklečnost předejít a kromě spojení s Bulharskem se ještě spojut s V.Británií, kde těžba již napáchala mnoho škod… Tam jsou důkazy Evropského formátu… Takhle bychom tuto věc mohli společně dotáhnout až k mezinárodnímu soudnímu dvoru – pro totální zákaz průzkumu a těžby v celé Evropě… Co myslíte , stál by tento pokus za to? Navíc kdyby V.BRITÁNIE tuto společnost i sama dala k soudu a zvřejnila vše co se tam ohledně průzkumu i těžby stalo, to by totálně kompromitovalo nejen tuto těžařskou společnost ale i další společnosti, které těží břidlicový plyn a to nejen v Evropě ale bylo by to varování io pro ostatní části světa – kde přeci jen Koloniální vliv V.B. zůstal… Co vy na to?

 3. malik napsal:

  Myslím, že Hutton soudem nevyhrožuje, panuje pouze obava MŽP. Váš nápad nebude jednoduché realizovat, ale je výborný. S frackoff spojeni již jsme 🙂 Hezký den

 4. Egon Zaoral napsal:

  Děkuji za Vaši odpověď. Pokud budeme všichni jednotně nekompromisní – pak doufám ani průzkumné vrty nezačnou. Obce které nemají ochranný štít CHOPAV a CHKO, VĚC BUDOU MÍT SLOŽITĚJŠÍ…JAK JIM POMOCI ?

 5. Egon Zaoral napsal:

  Jještě mne napadlo k předchozímu odkazu na Velkou Británii – jste propojeni i s Francií ? Další země – býv. koloniální velmoc která má v Evropě významný vliv – takže čtyři státy – včetně ČR, kdyby se do boje o totální zákaz průzkumu i těžby Břidlicového plynu metodou HF v EU opřely …

 6. malik napsal:

  Ubíráte se zcela správným směrem, jen o několik měsíců později než my 🙂 Proto byla založena Kolaice STOP HF. Dokud nebude legislativně ošetřeno v celé ČR zastavení HF, ohroženým územím bude pomáhat a aktivizovat jejich ochranu.

 7. malik napsal:

  Chceme svolat minim celoevropské setkání a rozjet celoevr kampaň STOP HF. Díky za podněty.

 8. Egon Zaoral napsal:

  Díky moc za odpověď.

 9. david p. napsal:

  jsem velice zaujatý proti těžbě,máte moji podpru,,to nesmíme nikdy připustit,aby nám zničili naši krasnou zemi a ještě si na tom nějací přivandrovalci napakovali kapsy!!!!!

 10. malik napsal:

  Díky Davide. A ještě k panu Bohumilovi, který stále jako hledá pravdu a nechází jí jeko nechtěně na straně těžařů a přitom nám jako přeje. Mrkl jsem konečně na jeho odkaz na Oslovi. Pana novináře z Náchoda, který napsal podivně objektivně neobjektivní článek znám o Gaslandu a BP, znám. Dokonce o mně psal, jak jsem nejen na Správě ale i poté v soukromé firmě prosazoval vyhlášení Březinky jako naturové oblasti a brojil proti mně, jak tam navrhuji omezit občanské svobody. Nic z toho není pravda. příběh si vycucal a pospojoval do populisticky líbivého obrazu ochranáře, který dobrým lidem škodí ve jménu ochrany jakési bezvýznamné přírody. Kdo si přečečtl jeho článek, musel se na ochránce hodně zlobit. A mohl jsem mít štěstí, že to nečetlo více lidí. Tak takovíhle „investigativci“ pomáhají zkreslovat záměrně obraz světa k sobě samému. Pán je totiž klimaskeptik (nevěří na globální změnu klimatu vlivem člověka) a má zcela evidentně názorově blízko k prezidentu Klausovi. Bijci občanské společnosti a ekologů zvláště 🙂 Panu novináři jsem to vysvětlil, ale pořád si razil svou, že nic špatně nenapsal.. Slíbil jsem mu jeho článek opravit dle pravdy, leč plyn řekl ne 🙂 K článku pana Kremlíka (tuším) je jedno. Surfuje na vlně toho, co chce nalézt, totiž nic podstatného proti HF. My jsme na straně jiné. Hledáme skutečné a podložené vady, věrohodné studie. A ty hovoří zcela jasnou řečí. Je přitom zajímavé, že ne tak dávno napsaný článek co se vlivu HF na ŽP týče, uvádí data poměrně vyčpělá, o frakovacích kapalinách ty skoro nejčerstvější. Obsah frakovací kapaliny firmy Hutton, kterou by mu lili do podzemí za domem, ho však, v jeho svatém boji proti filmu Gasland 2010, asi nezaujal. Nemusí si proto vymýšlet, jak činí a může se podívat na náš leták na těchto stránkách. Přeji si, aby intelegentních zaslepenců bylo co nejméně. Nesmírně ulehčují drancování planety, i když je to zatím netrápí, když na to nevěří. Co na tom, že stoupá strmě nemocnost, snižuje se kvalita vod, její zásoby, snižuje se přírodní rozmanitost. Spolu to opravdu, ale opravdu nesouvisí 🙂

 11. Bohumil napsal:

  Pokud nepochopíme význam nového zdroje zemního plynu pro další rozvoj společnosti nemáme tady vlastně o čem diskutovat. Tvrzení, že ho nelze za současného stavu vědeckého poznání efektivně těžit a využít, je totiž na stejné úrovni jako tvrzení, že lze ekonomicky efektivně vyrábět elektřinu třením ebonitových tyčí liščími ocasy nebo zapojením elektrických úhořů do rozvodných sítí. O (pro nás dnes již reálných) dotacích na výrobu elektřiny z fotovoltaických elektráren raději pomlčím. A ta zmiňovaná rostoucí bída a nemocnost, také dnes nemá původ ve znečištěných spodních vodách ale v nedostatku a ve znečištění vody povrchové. To platí zejména v rozvojových zemích z jejichž přírodního bohatství vzniká náš dnešní blahobyt. A tam se žádné petice zatím nepíší ! Nebo už se tam také někdo do tohoto našeho nadnárodního snažení připojil? Nebo prostě odlišujeme tu „naši“ a tu „jejich“ krajinu?

 12. malik napsal:

  Pokud nepochopíte, že tento plyn pro další rozvoj společnosti není tento zdroje vůbec potřeba, pokud nepochopíte, že jsou hodnoty, které jsou vyšší, než možnost zkoumat či těžit cokoli tak exoticky jedovatým a drancujícím způsobem, není o čem diskutovat. S Vámi. A pověstné ebonitové tyče? Ty aspoň fungují. Tady s námi hraje někdo jinou hru, než o těžbě. Tady totiž plyn na těžbu není. Ale zpět k Vám: Všimněte si, jak podivně píšete a uvažujete. Hovořil jsem o rostoucí nemocnosti, snižující se kvalitě a zásobě podzemních vod, a snížení přírodní rozmanitosti, což jsou globálně nevyvratitelná fakta, abych ukázal, že lhostejnost a ignorace vědecké pravdy, pomáhá devastovat planetu. Co to tu vlastně předvádíte? Proč to nakrucování se před zrcadlem Vaší chytrosti? Co se Vám to přihodilo? Chcete, abychom se podivovali, jak všechno víte? Jak máte vždy jiný a rozhodně pádnější názor? Vaše ujeté ostrovtipy. K čemu to je? Komu pomáháte, než své samolibosti? Pozoruhodné. Mallý rozbor Vašeho textu a zase si dám měsíc s Vámi pohov: Něco začnete povídat o bídě (ne že by nebyla a také to souvisí) a odvedete věc zcela jinam, k rozvojovým zemím. Abychom asi napřeli síly i tam s peticí, ne? Odběhnete od HF, od naší odpovědnosti, teď a tady za ten náš kousek planety. To nevyřeší za nás domorodci z Ghany! Comprende? Kdo mne zná, ví, že volám po spravedlivějším světě, kde by bohatý Sever přestal drancovat Jih atd. Jednu dobu jsem zde v ČR pomáhal zachraňovat pralesy atd. Takže jste opět vedle. A nepostřehl jste jednu podstatnou věc. Dnes jsme tady my všichni v roli, kterou chudý Jih zažívá a mnohem hůře a bez možnosti takové obrany, jako máme my. My to víme, a proto se bráníme. A jen hlupáci ještě spí, ale těm je marno cokoli vysvětlovat. Největší slepec je ten, kdo odmítá otevřít oči. Nevím zda se už u Vás neopakuju, takže prosím přestaňte prudit a mlžit. A začněte dělat něco užitečného. Nerad bych Vás začal vaše příspěvky mazat apriori, že nám zabíráte místo a čas zcela neplodnými žvásty. Tyto stránky vznikly pro zjistění pravdy o HF a obrany pro HF a i pro obyčejné lidi, kteří nemají čas jestě po práci hodiny sedět a sjíždět net. Chápete? Pomožte nám prosím, nebo nezdržujte. Pokud máte neukojitelnou grafomanickou touhu, tak jinde prosím. Přesto hezký den.

 13. Lukáš napsal:

  Vážený pane Bohumile,
  tento můj komentář je adresován výhradně Vám. Nejen pan Malík, ale i já začínám mít pochybnosti o trpělivosti a tolerantnosti vůči Vaší osobě. Do problematiky HF přinášíte akorát zmatek a ničím nepodložené lži. Tyto stránky mají přinášet lidem pravdivé a podložené informace a ne je dezinformovat a klamat komentáři, kterými zde zamořujete Vámi vybrané články. Jestli chcete, můžeme Vám tu zřídit sekci „Bohumilovy (nejen) HF bludy“, kde byste měl prostor pro ukojení potřeb Vašeho pseudoodborného ega, a které bychom s Vaším dovolením směle ignorovali. Nic jiného se s Vámi asi dělat nedá. Jestliže chcete jen provokovat, nebude na Vás brán zřetel, pokud jste se ale ještě nenašel a nevíte na jaké straně barikády máte stát, máte prostor pro zamyšlení.

 14. Marcela Beranová napsal:

  Já bych se nad panem Bohumilem tolik nerozčilovala. Článek na Oslovi je zajímavý, svědčí o úporné snaze těžařských firem dostat se k našemu plynu v podstatě za každou cenu – vyvstává otázka proč tomu tak je? Kdyby ČR zoufale potřebovala břidlicový plyn, tak by průzkum provedla sama. ČR není iniciátorem těžby, tudíž je jasné, že se s tímto zdrojem energie v energetické koncepci zkrátka nepočítá – a pevně doufám, že to tak zůstane. Pokud někdo tvrdí, že zdravotní potíže obyvatel v okolí těžebních plošin pocházejí spíš ze smogu z frakovacích čerpadel (všechna jedou na naftu – dobrý vtip), než z chemikálií používaných při těžbě a tedy vlastně o nic nejde, tak je jednoznačně ignorant. Už jen informace o takovém zdroji smogu, že způsobuje vážné dlouhodobé zdravotní potíže musí každého soudného člověka, který není ropák narozený v Ostravě, vyburcovat k odporu. A pokud autora článu uklidňuje, že mu za domem vytéká z vrtu kapalina pouze s 1% chemických látek, které z ní nejdou vyčistit, tak je opravdu blázen. Klid, ten článek by uklidnil jen šílence.

 15. malik napsal:

  Díky paní Beranová. Já vím. Uvnitř jsem zcela klidný. Já vím, že vyhrajeme 🙂 Jen mne vždy zaskočí, jak někdy se někdy člověk může svým myšlením postavit sám proti sobě. A trochu to zdržuje, takové postoje. Ale potřebujeme i pana Bohumila. Mazat ho nebudeme. To víte, když jste hrot šípu, vnímáte ten šrumec a odpovědnost ostřeji a jste dál, než peří vzadu na šípu. A tak se snažím chápat, že i pan Bohumil nám pomáhá tu spletitou věc, jakou je tato náročná a jedinečná kampaň řídit. Děkuji Vám i panu Bohumilovi a omlouvám se za zbytečně ostré myšlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter