Zemní plyn, frakování břidlic a změna klimatu – plyn není řešením, ale součástí problému!

Jsou zdroje energie z plynu šetrné ke klimatu? A je plynárenství ochranou klimatu? Ne, říká Laura Weis a vysvětluje, proč bychom měli odložit energetický přechod pomocí plynu.

Při předehře ke konferenci OSN o změně klimatu se ropný a plynárenský průmysl staví do role, že mají také strach ze změny klimatu. Ne proto, že má pochybnosti o svém obchodního modelu, který je založen na zásobování světa přesně těmi palivy, které by měly zůstat v zemi s cílem omezit globální oteplování. Ne, ropný a plynárenský průmysl je znepokojen „výzvou a hrozbou, kterou představuje změna klimatu“, jak uvádí společné prohlášení zveřejněné i  v otevřeného dopise od šesti největších evropských ropných a plynárenských společností výkonnému tajemníkovi UNFCCC , Christianě Figueres, v květnu [1]. A je samozřejmé, že již má řešení: více plynu!

Dál článek uvádí, že zemní plyn není přátelský ke klimatu ani jako náhrada za uhlí a u vysvětluje, že tzv. břidličný boom v USA nepřispívá k ochraně klimatu. Autorka tvrdí, podobně jako jiní autoři o uhlí, že nekonvenční zásoby uhlovodíků musí zůstat v zemi.

Celý článek v angličtině zde:

https://www.boell.de/en/2015/11/30/natural-gas-fracking-and-climate-change-gas-not-solution-part-problem

Tagged with: , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter