Zemní plyn, frakování břidlic a změna klimatu – plyn není řešením, ale součástí problému!

Jsou zdroje energie z plynu šetrné ke klimatu? A je plynárenství ochranou klimatu? Ne, říká Laura Weis a vysvětluje, proč bychom měli odložit energetický přechod pomocí plynu.

Při předehře ke konferenci OSN o změně klimatu se ropný a plynárenský průmysl staví do role, že mají také strach ze změny klimatu. Ne proto, že má pochybnosti o svém obchodního modelu, který je založen na zásobování světa přesně těmi palivy, které by měly zůstat v zemi s cílem omezit globální oteplování. Ne, ropný a plynárenský průmysl je znepokojen „výzvou a hrozbou, kterou představuje změna klimatu“, jak uvádí společné prohlášení zveřejněné i  v otevřeného dopise od šesti největších evropských ropných a plynárenských společností výkonnému tajemníkovi UNFCCC , Christianě Figueres, v květnu [1]. A je samozřejmé, že již má řešení: více plynu!

Dál článek uvádí, že zemní plyn není přátelský ke klimatu ani jako náhrada za uhlí a u vysvětluje, že tzv. břidličný boom v USA nepřispívá k ochraně klimatu. Autorka tvrdí, podobně jako jiní autoři o uhlí, že nekonvenční zásoby uhlovodíků musí zůstat v zemi.

Celý článek v angličtině zde:

https://www.boell.de/en/2015/11/30/natural-gas-fracking-and-climate-change-gas-not-solution-part-problem

Tagged with: , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter