Hutton alias Basgas (HF lobby) nadále mlží…

 Cit:“ Společnost Hutton Energy připravuje pravidelná Komunitní fóra, která mají veřejnosti poskytnout více informací o plánech firmy a procesu těžby břidličného plynu v Královéhradeckém kraji.

Komentář J.M.: Firma tedy hodlá nejen prozkoumávat… Průzkum jsou zkrátka otevřené dveře těžbě. Kdo nám tu povídal, že jde jen o průzkum a to vůbec, ale vůbec nesouvisí s těžbou?!

Cit:“ Společnost plánuje pravidelná setkání s veřejností a připravuje Komunitní fóra, která se budou konat každé tři měsíce, a kde si bude moci vyslechnout názory občanů. Na těchto fórech se bude diskutovat o technologických postupech, dopadech na životní prostředí a eventuálních přínosech těžby břidličného plynu. „

 

Komentář J.M.: Jinak řečeno lobbing alias vymývání mozků začíná.  Cizinci se zřejmě domnívají, že NE od všech starostů není dostatečně pádný důvod zde skončit. Možná si myslí, že občani se nechají na Komunitních fórech přesvědčit pro HF a nakonec občani sami přesvědčí zastupitele a starosty odvolat své ne. 

 

Cit: “ Ministerstvo životního prostředí ČR schválilo žádost společnosti Hutton Energy o povolení k průzkumu těžby břidličného plynu v Královéhradeckém kraji dne 21.prosince 2011.“

Komentář J.M.: Možná cestou v letadle a ostrými turbulenčními otřesy panu Messinovi, či kdo psal tu tiskovku, vypadlo, že průzkumné území je v rozkladovém řízení.

 

 Cit: „Pokud by byla těžba břidličného plynu v Česku skutečně zahájena, znamenalo by to značný příspěvek do rozpočtu místních obcí a vytvoření nových pracovních míst. To by mohlo pro místní obyvatele znamenat skutečně výraznou změnu k lepšímu,“ dodal David Messina.

 

Komentář J.M.: Pokud je významnou změnou k lepšímu hora diamantů, nebo „nic“, raději já a dnes již tisíce tisíce občanů této země volí rozum a čistou vodu. I kdyby šlo o značné peníze do obecní kasy (a připravuje se prý proto legislativní změna), nelze čistou vodu vyvážit penězi ani slaboduchými sliby, že nás tu zaměstnají. Já jsem nyní bez práce, ale raději budu ohlodávat kořínky, než se nechat zaměstnat v tom kraválu kolem vrtání a frakce, kde denně hrozí riziko havárie, je zde jedovatý vzduch, voda, chemie. Stačí se podívat na naše stránky, kde pro Vás slídíme po pravdě o HF, a asi se najde jen pár exotů, kteří by do takové práce šli. A pokud tam naši půjdou – nevrazí nám náhodou pověstný nůž do zad? Tisíce z  nás a je nás stále více volí pitnou vodu bez metanu, bez ropných havárií, bez možnosti výbuchu obytných domů, bez výbuchů studní, bez vylévání radioaktivní a jedovaté šlichty na pole a do potoků. Bez tisíců kamionů přes naše vesničky a mraku jejich kouře, který tu zanechají, bez stovek km nových polních cest, bez stovek kilometrů plynovodů, bez hoření zemního plynu při jeho pořáteční úpravě (plameny šlehají i 20 m vysoko celé týdny či měsíci), bez výbuchů vrtů, bez požárů. Bez zničené zemědělské půdy pláněmi a výsypkami, bez nutnosti čistit zpětnou vodu a bez nutnosti plýtvat naší povrchovou vodu na to, aby do ní někdo nacpal toxickou, rakovinotvornou či mutagenní směs a poslal ji do podzemí, kde zůstane jako ekologická zátěž s bonusem navíc – že znečistí podzemní vodu. Bez úniku metanu do vody a do ovzduší. Nechceme mít možnost zapalovat metan v našich řekách ani v kohoutcích s pitnou vodou.  

Nenechme se proto prosím zmást kravatou a uhlazeným vystupováním Pána plynu. Slibuje proradně (máme tady asi stovky specialistů na vrtání, kteří ochotně přiskočí ku pomoci) a neříká zhola nic o tom, jak to bude, až by se začalo a pak skončilo. Nepodepisujte s ním smlouvy, i kdyby ho zastupovali Češi. Z těch smluv kape naše krev a jedovatá přírody budoucnosti. Vyprovoďme je pryč, slušně, ale rázně, neochvějně. Jen když budeme jednotni, tak se to podaří.

Všem, kdo to přes všechnu složitost současného života pochopili a podporují naše společné NE i naši kampaň z celého srdce a hluboce a s pokorou děkuji…

 

 

 

http://www.basgas.com/docs/default-document-library/spole%C4%8Dnost-hutton-energy-vyz%C3%BDv%C3%A1-k-dialogu-o-b%C5%99idli%C4%8Dn%C3%A9m-plynu-v-kr%C3%A1lov%C3%A9hradeck%C3%A9m-kraji.pdf

Uveřejněno v rubrice
6 comments on “Hutton alias Basgas (HF lobby) nadále mlží…
 1. Marcela Beranová napsal:

  Bohužel jsem přesvědčená, že díky – asi embargu- na informace o problému HF v televizi se jim to může podařit! Dokud nebude info o skutečných dopadech HF včetně autentických záběrů z postižených lokalit aspoň třirát týdně v TV – pokud možno v hlavním zpravodajství TV NOVA – bude veřejnost sladce nevědomá a tedy i snadno manipulovatelná. A navíc, jakmile majitelům půdy dorazí nabídka na pronájem jejich pozemků za několik tisíc na pár let těžařské firmě, okamžitě zapomenou, že je už pronajali místnímu sedlákovi a bude po legraci. Zatím ještě je všechna propagace negativních dopadů HF slabá. Kdo z majitelů půdy v perspektivní těžební oblasti má pocit, že je chudý, nebude váhat ani přemýšlet o dopadech. Prostě tam těžaře pustí a ještě jim poděkuje.

 2. Egon Zaoral napsal:

  Zajímalo by mne, kdo všechno má v tom prsty, že se pravda o těžbě Břidlicového plynu HF metodou – nedostává do hlavních zpráv Prima, TV Nova a ČT 1? jDE S TÍ NĚCO UDĚLAT?

 3. Egon Zaoral napsal:

  PS.: SPOJTE SE S BEROUŇÁKY – PETICE VĚDCŮ PO VĚŠTNOU RNDR KTEŘÍ JSOU VÝZNAMNÝMI PŘEDSTAVITELI UK.

 4. malik napsal:

  Pane Zaoral, my se opravdu snažíme dostat z lokální úroveně na národní. Díky demo se to podařilo. Nyní se medializovalo Berounsko (moje prezentcae odezněla i tam). S vědci jsem spojeni dávno, a dostřihalo se Přidej se. Další Nedej se, tentokrát o Berounsku se bude točit přístí týden. Mám pocit že více dělat nemůžeme, pokud nás někdo finančně dobřre nepodpoří, abychom měli kancelář a tým lidí. Přesto jsme dosáhli neuvěřitelného úspěchu za pár týdnů! Koalici jsme založili 15.2.!! Díky za postřehy.

 5. Egon Zaoral napsal:

  Výborně ! ZATÍM VÁS MOHU PODPOŘIT TÍM, ŽE VŠUDE KDE CHODÍM TYTO INFO ŠÍŘÍM, TISKNU PETIČNÍ ARCHY, DÁVÁM PODEPISOVAT A ODESÍLÁM JE DO NÁCHODA NA UVEDENOU ADRESU… FINANCE ZATÍM NAVÍC NEMÁM, ALE SNAD SE I NATOTO NĚKDO NAJDE – CO TŘEBA DÁT SEM KONTAKTK NA Č.ÚČTU KOALICE HF? PŘEJI HEZKÝ DEN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter