Koalice STOP HF jednala s paní poslankyní Horníkovou

Zástupce Koalice STOP HF Jiří Malík v pátek 16.3. ve večerních hodinách jednal s paní poslankyní Horníkovou. Téma bylo jediné: průzkumné území Trutnovsko, těžba břidlicových plynů v ČR.

Paní poslankyně již v úvodu předeslala, že těžba či průzkum BP metodou HF jsou pro ni v našem regionu zcela nepřijatelné. Vyslechla celou prezentaci, kterou Koalice připravila i komentář k současné situaci, kdy navrhujeme co nejrychleji zrušit průzkumné ložisko Trutnovsko a podniknout legislativní kroky k zastavení HF metod v ČR. Paní poslankyně byla i informována o průběhu a obsahu celostátní petice STOP HF.

Paní poslankyně vyhodnotila situaci ohledně HF jako vážnou s tím, že akcentuje nutnost ochrany pitných vod regionu. Nabídla (jako vedoucí petičního výboru sněmovny) spolupráci při uskutečnění veřejného slyšení v parlamentu (jakmile dosáhneme hranice 10 tis. podpisů). Dále byla dohodnuta vzájemná spolupráce, která bude upřesněna na základě dalších jednání a aktuálního vývoje situace. Koalice STOP HF poskytla paní poslankyni dosud získané informační materiály včetně právního výkladu i s možností využít tyto informace jako podkladové pro rozhodování pana ministra či jím pověřeného pana náměstka ve věci. Pokud bude mít pan náměstek čas, bylo paní poslankyní přislíbeno, že se pro nás pokusí s panem náměstkem zorganizovat setkání.

Uveřejněno v rubrice
3 comments on “Koalice STOP HF jednala s paní poslankyní Horníkovou
 1. Darina Bártová napsal:

  Prosím zveřejněte kolik je nashromážděno podpisů na arších, které jsme vám již doručili do 15. 3. 2012, aby bylo jasné, zda hranice 10 tisíc podpisů bylo-nebylo dosaženo a máme pokračovat v kampani. Díky.

  • admin napsal:

   Informace o počtu se pokusíme zveřejnit, ale i přesto pokračujeme dále se shromažďováním podpisů
   Děkujeme Michal Sedláček alias Ašim admin webu

 2. malik napsal:

  10 tisíc je nutná hranice pro veřejné slyšení v parlamentu. Předpokládám, že to pro dostatečný politický tlak nebude stačit, a proto jedeme dál do odvolání – než bude jasné, že se podaří HF zastavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter