Klima pochod Prahou se blíží – láme se budoucnost

Připomínáme, že 29.11.2015 v 15:00 se bude konat na Václavském náměstí v rámci celosvětové akce Pochodu za klima shromáždění všech, kterým není lhostejný osud našich dětí a budoucnost lidstva.

Konec roku 2015 bude totiž důležitým milníkem pro náš svět. Zástupci a zástupkyně většiny světových zemí pod záštitou OSN rozhodnou v Paříži o tom, jak se svět postaví ke změně klimatu, jejíž důsledky snášíme již dnes v podobě extrémního počasí, ničivých povodní i nákladných epizod sucha. Změna klimatu ohrožuje potravinovou bezpečnost, ožebračuje již tak chudé obyvatele rozvojových zemí globálního Jihu a je jednou z příčin humanitární katastrofy projevující se v rostoucím počtu lidí, kteří utíkají do Evropy. Tato konference je asi poslední, kdy se bude ještě dát něco udělat, jinak oteplování sami už asi nezastavíme…

V neděli 29. 11., den před začátkem pařížské klimatické konference, svolávají ekologická a sociální hnutí, církve i odbory po celém světě shromáždění na podporu občanských požadavků. Klimatický pochod půjdou lidé například v Berlíně, Amsterdamu, Paříži, Londýně a tentokrát i České republice, v Praze. Přidejte se k nám! Pochod za klima, spravedlnost a zelená pracovní místa začíná v neděli 29. 11. v 15:00 na Václavském náměstí.

Program již brzy.

A NAŠE POŽADAVKY?

Začít snižovat emise skleníkových plynů; omezit plýtvání energií a zahájit přechod k obnovitelným zdrojům energie. Řešení musí být spravedlivé, úspory energie se musí projevit na účtech domácností, obnovitelné zdroje patří především do vlastnictví lidí, obcí či družstev. Nová i tradiční průmyslová odvětví dají lidem více práce než uhelné doly a elektrárny. Přehodnotit nastavení mezinárodního obchodu, počínaje navrhovanou úmluvou TTIP.

Vyzýváme všechny, kteří s našimi požadavky souhlasí, aby se k nám a stovkám tisíc dalších lidí z celého světa připojili ve společném občanském pochodu za klima, spravedlnost a pracovní místa.

Akci podporují (výčet není kompletní)í:
Hnutí DUHA
Greenpeace ČR
Zelený kruh
Centrum pro dopravu a energetiku
Ekumenická akademie
Klimatická koalice
Pro-bio liga
Mladí Zelení
Stop TTIP CZ
Socialistická solidarita
Děti Země
Koalice STOP HF
Educon
AMPI
Wotanara
Autonomní sociální centrum Klinika
Koalice proti palmovému oleji

https://www.facebook.com/events/793656967410734/

Tagged with: , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter