Klima pochod Prahou se blíží – láme se budoucnost

Připomínáme, že 29.11.2015 v 15:00 se bude konat na Václavském náměstí v rámci celosvětové akce Pochodu za klima shromáždění všech, kterým není lhostejný osud našich dětí a budoucnost lidstva.

Konec roku 2015 bude totiž důležitým milníkem pro náš svět. Zástupci a zástupkyně většiny světových zemí pod záštitou OSN rozhodnou v Paříži o tom, jak se svět postaví ke změně klimatu, jejíž důsledky snášíme již dnes v podobě extrémního počasí, ničivých povodní i nákladných epizod sucha. Změna klimatu ohrožuje potravinovou bezpečnost, ožebračuje již tak chudé obyvatele rozvojových zemí globálního Jihu a je jednou z příčin humanitární katastrofy projevující se v rostoucím počtu lidí, kteří utíkají do Evropy. Tato konference je asi poslední, kdy se bude ještě dát něco udělat, jinak oteplování sami už asi nezastavíme…

V neděli 29. 11., den před začátkem pařížské klimatické konference, svolávají ekologická a sociální hnutí, církve i odbory po celém světě shromáždění na podporu občanských požadavků. Klimatický pochod půjdou lidé například v Berlíně, Amsterdamu, Paříži, Londýně a tentokrát i České republice, v Praze. Přidejte se k nám! Pochod za klima, spravedlnost a zelená pracovní místa začíná v neděli 29. 11. v 15:00 na Václavském náměstí.

Program již brzy.

A NAŠE POŽADAVKY?

Začít snižovat emise skleníkových plynů; omezit plýtvání energií a zahájit přechod k obnovitelným zdrojům energie. Řešení musí být spravedlivé, úspory energie se musí projevit na účtech domácností, obnovitelné zdroje patří především do vlastnictví lidí, obcí či družstev. Nová i tradiční průmyslová odvětví dají lidem více práce než uhelné doly a elektrárny. Přehodnotit nastavení mezinárodního obchodu, počínaje navrhovanou úmluvou TTIP.

Vyzýváme všechny, kteří s našimi požadavky souhlasí, aby se k nám a stovkám tisíc dalších lidí z celého světa připojili ve společném občanském pochodu za klima, spravedlnost a pracovní místa.

Akci podporují (výčet není kompletní)í:
Hnutí DUHA
Greenpeace ČR
Zelený kruh
Centrum pro dopravu a energetiku
Ekumenická akademie
Klimatická koalice
Pro-bio liga
Mladí Zelení
Stop TTIP CZ
Socialistická solidarita
Děti Země
Koalice STOP HF
Educon
AMPI
Wotanara
Autonomní sociální centrum Klinika
Koalice proti palmovému oleji

https://www.facebook.com/events/793656967410734/

Tagged with: , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter