Statisícové protesty proti TTIP v Německu a Holandsku. I Koalice STOP HF varuje ČR před přijetím TTIP.

Zdroj: Creative Commons.

Až 250 tisíc lidí se zůčastnilo protesního pochodu Berlínem proti přijetí Smlouvy o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství USA a EU (TTIP) a s Kanadou (CETA). V Holandsku proběhly podobné protesty rovněž, v Amsterdamu. Naše média o tom v podstatě mlčí.

Zatímco vyspělé země se začínají silně bránit u nás politici tuto smlouvu nekriticky obhajují či dokonce vyzdvihují, že by měla přinést výhody malým a středním podnikům. http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/mpo-ttip-otevre-ceskym-malym-a-strednim-podnikum-americky-trh-69822.html).

Krom důvodů, proč odmítnout TTIP, které uvádí server Freepub (viz níže), je nutné konstatovat ještě daleko zásadnější argumenty, které máme ověřeny přímo z lobistického prostředí USA, ač jsme zdroje nuceni krýt.

Za prosazením TTIP stojí řada gigantických korporací, zejména Monsanto, jejímž cílem dle dosavadních zkušeností s korporacemi není ochrana spotřebitelského trhu, férový obchod ani snaha podpořit drobné či střední podnikání, ale podpora svých zájmů.

Skutečným cílem Monsanta je snaha o další zvýšední svého geopolitkcého a obchodního vlivu. Konkrétně pak jde o snahu hladšího vývozu geneticky manipulovaných rostlin a organismů či potravin s jejich obsahem a jejich GMO patentů. Jde o snahu kontrolovat monopolně potraviny a zemědělství na celém světě.

Zde vzpomeňme na frankesteinovsky přízračnou celosvětovou kauzu s DDT, za kterou stála lživá kampaň Monsanta, že jde o neškodnou látku. Po kontaminaci skoro celé planety touto chemikálií a po desetiletích bojů bylo DDT zakázáno celosvětově. Dodnes se však zásoby DDT zejm. na Chudém Jihu používají (v Evropě užívání DDT mj. vedlo k vyhynutí sokola stěhovavého na většině území).

Stejně falešná kampaň Monsanta se pojí s dalším jejich výrobkem, Roundupem (jehož součástí je chemikálie glyfosát). Glyfosát je totální herbicid – zcela likviduje, spálí, nadzemní i podzemní části rostlin. Roundup, na něž jsou i GMO šlechtěny, se dnes používá po celém světě a dá se říci, že na něm stojí současné světové průmyslové zemědělství. A Roundup je drze firmou opět pomocí celosvětové PR (která dokonce pronikla i na komerčních stanic v ČR a věřte nebo ne i na ČT) prezentován opět jako neškodný, rychle se v přírodě rozkládající a bez vlivu na vodu. Postupně se prokazuje, že to není pravda. Jak jinak by bylo možné, že 60% obyvatel ČR má glyfosát v moči?? A přitom přesně tentýž počet o TTIP nic neví! Není se co divit, dokonce i někteří naši europoslanci si stěžují, že řada jednání probíhá tajně a netransparentně (např. zde, ČT – Nedej se: https://www.youtube.com/watch?v=STP8b0pifTQ)

Wikipedie uvádí: „Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC), specializovanou agenturou Světové zdravotnické organizace (WHO), zařadila glyfosát, látku obsaženou ve směsi Roundup, v březnu 2015 mezi „pravděpodobné“ karcinogeny.“

Jak směs reaguje po vstupu do životního prostředí s jinými chemikáliemi, jaký dopad má na půdní život, zda je či není hormonálním disruptorem atd., zatím známo není. Ale dle historické zkušenosti jak s firmou tak podobnými kauzami lze konstatovat, že reálné dopady mohou být, při celosvětovém masovém nasazení těchto totálních herbicidů, katastrofické, a mohou se kumulovat s časem.

Experti, se kterými jsme použití glyfosátu konzultovali, to potvrzují. Dokonce existují odhady, že vzhledem k vlivu na zdraví člověka může jít o jednu z nejhorších kontaminací planety ohledně lidského zdraví, vedle které bledne i drastický vliv na lidské zdraví u frakování.

Za snahou o TTIP stojí dále vývoz špinavé technologie hydraulického štěpení břidlic do EU. TTIP tak prosazuje další ohromná lobby, opět s celosvětově lživým PR, se všemi dopady jak na životní prostředí, ohrožení demokracie a kurupční aféry, které zde, na těchto stránkách již 3 roky pravidleně sledujeme a dokazujeme. To, že této lobby je zcela lhostejný osud nejen malých a středních podnikatelů, ale dokonce, že je jim lhosztejný osud milionů lidí ohrožených metodou hydraulického štěpení na celém světě, jsme stoprocentně i zde dokázali.

Konkrétní snahou břidličných lobbistů je krom výše uvedeného i snaha vyvést břidlicový zemní plyn v kapalné formě (LNG) do EU. Nejenže tento plyn bude nejdražší ze všech, ale jeho dovoz a těžba by dále velmi výrazně zvýšila skleníkovou stopu, neboť při těžbě břidlicového plynu mj. uniká až 12% velmi silného skleníkovéhu plynu metanu přímo zbůhdarma do atmosféry. 

Koalice STOP HF před přijetím TTIP ze všech těchto důvodů vládní špičky v ČR varovala a tímto tak činí i veřejně.

Proti TTIP je také 3 263 920 Evropanů, kteří podepsali petici.

Wikipedie o TTIP:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Transatlantick%C3%A9_obchodn%C3%AD_a_investi%C4%8Dn%C3%AD_partnerstv%C3%AD

Wikipedia o Roundupu:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Roundup

Zdroj Lidovky:

http://www.lidovky.cz/v-berline-demonstruje-na-60-000-lidi-proti-obchodni-dohode-s-usa-pls-/zpravy-svet.aspx?c=A151010_154807_ln_zahranici_ELE

Freepub o TTIP:

http://www.freepub.cz/2014/5-duvodu-proc-odmitnout-ttip/

Skotsko onámilo zákaz GMO:

http://www.davidicke.com/headlines/scotland-announces-ban-on-growing-gmo-crops/

Europoslanec Poc o TTIP aj.

 

 

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter