Berounsko i Karlštejn jsou z toho venku až nyní

Slavnostní předání vlajky STOP HF Jiřím Malíkem, vedoucím národní kampaně KSHF do rukou paní starostky Berouna  Šárky Endrlové na berounské radnici v r. 2013. Vlajka byla předána u příležitosti vstupu města do KSHF

Slavnostní předání vlajky STOP HF Jiřím Malíkem, vedoucím národní kampaně KSHF, do rukou paní starostky Berouna Ing. Šárky Endrlové na berounské radnici v r. 2013. Vlajka byla předána u příležitosti vstupu města do KSHF a konání mezinárodní konference Berounská výzva 2013. S radostí oznamujeme, že po 4 letech (sic!) může bez hrozby „břidlic“ dýchat i Berounsko a okolí. MŽP ČR zastavilo správní řízení, o které požádala firma Basgas, dne 8.4.2015. Řízení bylo zahájeno 20.1.2011.

Po velkém boji se můžeme radovat, že všechna průzkumná území na nekonvenční zdroje v ČR byla zrušena. Berounsko bylo posledním. Správní řízení MŽP ČR zahájilo v lednu 2011 a zastavilo ho až 8.4.2015, tedy po 4 letech! Firma Basgas tak odchází definitivně z ČR.

Srdečně děkujeme všem, zejména paní starostce Šárce Endrlové a celé skvělé radnici v Berouně a jeho zastupitelům. Město Beroun totiž jako první v ČR vstoupilo do Koalice STOP HF.

Velké díky patří panu kastelánovi hradu Karlštejn Jaromírovi Kubů, Janisi Sidovskému, VAKU Beroun, Středočeskému kraji. Také všem, kdož vážili cestu na Karlštejn, při Pochodu v modrém, podpořili konání mezinárodní konference Call to Ation 2013, personálu a vedení hotelu Na ostrově. Exsenátorovi p. Petru Pakostovi a senátorovi Jiřímu Oberfalzerovi, europoslanců, panu Pocovi (ČSSD) a Maštálkovi (KSČM) a dalším zástupcům ze 17 států EU a JAR za účast na akci Call to Action 2013, kde byla mj. představena i první naše vize sjednocení antifrakčního hnutí na celém světě (Frack Free World) a poprvé prezentována brožura Koalice STOP HF vyvracející hlavní PR lži břidlicové lobby. A hlavně patří díky tisícům petentů osdmítajících si nechat zničit vodu i magickou krajinu malebné řeky Berounky. O záchranu Berounska (i dalších nevarhovaných území na průzkum břidlic) se zejména zasadila i vědecká rada Koalice STOP HF – Prof. Jiří Frýda, Doc. Oldřich Fatka, Pavel Bokr a řada dalších.

Děkujeme všem dalším, jejichž jmenný seznam by byl hodně rozsáhlý. Ale nejde o jména. Šlo, jde a stále více půjde o to, aby lidé spolu drželi pospolu, neboť pouze při vědomí jednoty lidí a přírody, můžeme správně konat a vidět, co je dobré. Jak řekl Exupéry: správně vidět můžeme jenom srdcem.

I když jsme použili pro náš odpor vůči zhovadilé snaze barbarů znesvětit naši zemi vědu, věda byla v souladu se srdcem. Intuice srdce o magické kráse krajiny, úctě k historickému odkazu královského města Beroun, hradu Karlštejn, světové unikátnosti Barrandiénu se shodla plně s vědou a vědeckou pravdou. To byly ony pravé důvody našeho společného vítězství.

Ještě však není vyhráno. Nyní je míček na straně vlády a parlamentu, aby dokázali, že peníze nejsou všechno. Že pitná voda, rozum, ochrana přírody a zdraví budoucích generací jsou hodnoty, které jsou primární. A tak čekáme na vládní návrh naší předlohy novely zákona STOP HF, aý bude předložen parlamentu.

A čekáme už dlouho.

Na závěr mi dovolte poděkovat krizovému štábu Koalice STOP HF, který již přes tři roky tvrdě pracuje na tom, aby ochránil pitnou vodu v ČR pro 1,5 mil obyvatel.

konec.pdf

Tagged with: , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter