Berounsko i Karlštejn jsou z toho venku až nyní

Slavnostní předání vlajky STOP HF Jiřím Malíkem, vedoucím národní kampaně KSHF do rukou paní starostky Berouna  Šárky Endrlové na berounské radnici v r. 2013. Vlajka byla předána u příležitosti vstupu města do KSHF

Slavnostní předání vlajky STOP HF Jiřím Malíkem, vedoucím národní kampaně KSHF, do rukou paní starostky Berouna Ing. Šárky Endrlové na berounské radnici v r. 2013. Vlajka byla předána u příležitosti vstupu města do KSHF a konání mezinárodní konference Berounská výzva 2013. S radostí oznamujeme, že po 4 letech (sic!) může bez hrozby „břidlic“ dýchat i Berounsko a okolí. MŽP ČR zastavilo správní řízení, o které požádala firma Basgas, dne 8.4.2015. Řízení bylo zahájeno 20.1.2011.

Po velkém boji se můžeme radovat, že všechna průzkumná území na nekonvenční zdroje v ČR byla zrušena. Berounsko bylo posledním. Správní řízení MŽP ČR zahájilo v lednu 2011 a zastavilo ho až 8.4.2015, tedy po 4 letech! Firma Basgas tak odchází definitivně z ČR.

Srdečně děkujeme všem, zejména paní starostce Šárce Endrlové a celé skvělé radnici v Berouně a jeho zastupitelům. Město Beroun totiž jako první v ČR vstoupilo do Koalice STOP HF.

Velké díky patří panu kastelánovi hradu Karlštejn Jaromírovi Kubů, Janisi Sidovskému, VAKU Beroun, Středočeskému kraji. Také všem, kdož vážili cestu na Karlštejn, při Pochodu v modrém, podpořili konání mezinárodní konference Call to Ation 2013, personálu a vedení hotelu Na ostrově. Exsenátorovi p. Petru Pakostovi a senátorovi Jiřímu Oberfalzerovi, europoslanců, panu Pocovi (ČSSD) a Maštálkovi (KSČM) a dalším zástupcům ze 17 států EU a JAR za účast na akci Call to Action 2013, kde byla mj. představena i první naše vize sjednocení antifrakčního hnutí na celém světě (Frack Free World) a poprvé prezentována brožura Koalice STOP HF vyvracející hlavní PR lži břidlicové lobby. A hlavně patří díky tisícům petentů osdmítajících si nechat zničit vodu i magickou krajinu malebné řeky Berounky. O záchranu Berounska (i dalších nevarhovaných území na průzkum břidlic) se zejména zasadila i vědecká rada Koalice STOP HF – Prof. Jiří Frýda, Doc. Oldřich Fatka, Pavel Bokr a řada dalších.

Děkujeme všem dalším, jejichž jmenný seznam by byl hodně rozsáhlý. Ale nejde o jména. Šlo, jde a stále více půjde o to, aby lidé spolu drželi pospolu, neboť pouze při vědomí jednoty lidí a přírody, můžeme správně konat a vidět, co je dobré. Jak řekl Exupéry: správně vidět můžeme jenom srdcem.

I když jsme použili pro náš odpor vůči zhovadilé snaze barbarů znesvětit naši zemi vědu, věda byla v souladu se srdcem. Intuice srdce o magické kráse krajiny, úctě k historickému odkazu královského města Beroun, hradu Karlštejn, světové unikátnosti Barrandiénu se shodla plně s vědou a vědeckou pravdou. To byly ony pravé důvody našeho společného vítězství.

Ještě však není vyhráno. Nyní je míček na straně vlády a parlamentu, aby dokázali, že peníze nejsou všechno. Že pitná voda, rozum, ochrana přírody a zdraví budoucích generací jsou hodnoty, které jsou primární. A tak čekáme na vládní návrh naší předlohy novely zákona STOP HF, aý bude předložen parlamentu.

A čekáme už dlouho.

Na závěr mi dovolte poděkovat krizovému štábu Koalice STOP HF, který již přes tři roky tvrdě pracuje na tom, aby ochránil pitnou vodu v ČR pro 1,5 mil obyvatel.

konec.pdf

Tagged with: , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter