Fosilní doprava i naše pohodlí – generátor potřeby fosilních paliv

Mysleli jsem si, že vliv z činnosti lidí lze na něčem tak ohromném, jako planeta, zanedbat. Většinu času života na zemi, nebyli lidé a pokud, bylo jich do několika desítek milionů. Ti se mohli stavět doslova na hlavu a dělat prakticky cokoli, aby to ohrozilo životní systémy planety. Ta situace je dávno pryč. Dnes se přes veškrerou úmrtnost rodí navíc ročně cca 80 mil obyvatel Země. K současnému urychlení populační exploze dochází převážně vlivem chudoby a možnosti obrovského výkonu, která dává spalování fosilních paliv a jejich využití pro chemické účely. Dostali jsem se do začarovaného kruhu, kdy více lidí potřebuje více ropy, plynu a chemie.

Dopravní zácpa v jednom z měst USA (viz obr.) ukazuje neudržitelnost ideologie rozvoje (plýtvání, rozpínání, spotřeby bez uzdy), či jak to nazvat. Na druhou stranu ústí v PR klišé ospravedlňující bonmoty typu: kde je poptávka, tam je nabídka. Používají ji i olejáři, frackeři a další ospravědlňující tím i existenci korporací.

Tagged with: , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter