Fosilní doprava i naše pohodlí – generátor potřeby fosilních paliv

Mysleli jsem si, že vliv z činnosti lidí lze na něčem tak ohromném, jako planeta, zanedbat. Většinu času života na zemi, nebyli lidé a pokud, bylo jich do několika desítek milionů. Ti se mohli stavět doslova na hlavu a dělat prakticky cokoli, aby to ohrozilo životní systémy planety. Ta situace je dávno pryč. Dnes se přes veškrerou úmrtnost rodí navíc ročně cca 80 mil obyvatel Země. K současnému urychlení populační exploze dochází převážně vlivem chudoby a možnosti obrovského výkonu, která dává spalování fosilních paliv a jejich využití pro chemické účely. Dostali jsem se do začarovaného kruhu, kdy více lidí potřebuje více ropy, plynu a chemie.

Dopravní zácpa v jednom z měst USA (viz obr.) ukazuje neudržitelnost ideologie rozvoje (plýtvání, rozpínání, spotřeby bez uzdy), či jak to nazvat. Na druhou stranu ústí v PR klišé ospravedlňující bonmoty typu: kde je poptávka, tam je nabídka. Používají ji i olejáři, frackeři a další ospravědlňující tím i existenci korporací.

Tagged with: , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter