Radegast vyhnal Cuadrillu

Radegast

Radegast

Koalice STOP HF zvítězila i na Valašku.

Dvěstěpadesát tisíc občanů Valašska si může oddechnout.

Děkujeme všem, kteří podpořili práci Koalice STOP HF během těch 3 let boje za záchranu pitné vody v ČR. Zejména obcím a jejich soudržnosti. Občanům, kteří podporovali Koalici, všem kdo podepsali petice, osobnostem a zejména vědcům, kteří odhalili pravdu a vstoupili do vědecké rady STOP HF.

Vláda upřednostnila rozum před vstupem cizího kapitálu, který ohrožoval pitnou vodu a to i průzkumem břidlic. Koalice STOP HF ČR jednoznačně vítá postup MŽP ČR i vlády ČR, které tak daly přednost ochraně nejvyššího veřejného zájmu – vody. Průzkumy břidlicového plynu nejsou třeba. Z dosud získaných dat je jasné, že zásoby břidlicového plynu v ČR jsou mizivé a vzhledem k rizikům průzkumu je tento nepřijatelný kdekoli v ČR. Ukazuje se, že již i čelní politici začínají slyšet, že primárním veřejným zájmem je ochrana vody. Energetika je důležitá, ale s nižším veřejným zájmem. Je dobré nebýt závislý na žádné jiné zemi ani v dodávkách energie, ani potravin.

To je i odpověď na otřepané lobbistické plky pana Benady, které použil v článku a v jiném se snažil manipulovat, že „zvítězila skupina lidí, kteří upřednostňují dodávky z jednoho zdroje – Ruska“. . Pan Benada, tak jako řada dalších který se přidal k cizí lobby a aktivně se podíle de facto na vlastizrádné činnosti, kdy za firmu Ciadrilla lobboval i v senátu, ale podepisoval se ve svých dopisech jako šéf občanského sdružení, nikoli jako zástupce Cuadrilly.

A jedna zásadní věc: Cuadrilla není britská firma. Je vlastněna skupinou Carlyle Group, kterou ovládá rodina exprezidenta USA Bushe.

http://olomouc.idnes.cz/ministerstvo-zamitlo-pruzkum-lozisek-plynu-na-prerovsku-a-valassku-12b-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150303_174359_olomouc-zpravy_stk

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter