Radegast vyhnal Cuadrillu

Radegast

Radegast

Koalice STOP HF zvítězila i na Valašku.

Dvěstěpadesát tisíc občanů Valašska si může oddechnout.

Děkujeme všem, kteří podpořili práci Koalice STOP HF během těch 3 let boje za záchranu pitné vody v ČR. Zejména obcím a jejich soudržnosti. Občanům, kteří podporovali Koalici, všem kdo podepsali petice, osobnostem a zejména vědcům, kteří odhalili pravdu a vstoupili do vědecké rady STOP HF.

Vláda upřednostnila rozum před vstupem cizího kapitálu, který ohrožoval pitnou vodu a to i průzkumem břidlic. Koalice STOP HF ČR jednoznačně vítá postup MŽP ČR i vlády ČR, které tak daly přednost ochraně nejvyššího veřejného zájmu – vody. Průzkumy břidlicového plynu nejsou třeba. Z dosud získaných dat je jasné, že zásoby břidlicového plynu v ČR jsou mizivé a vzhledem k rizikům průzkumu je tento nepřijatelný kdekoli v ČR. Ukazuje se, že již i čelní politici začínají slyšet, že primárním veřejným zájmem je ochrana vody. Energetika je důležitá, ale s nižším veřejným zájmem. Je dobré nebýt závislý na žádné jiné zemi ani v dodávkách energie, ani potravin.

To je i odpověď na otřepané lobbistické plky pana Benady, které použil v článku a v jiném se snažil manipulovat, že „zvítězila skupina lidí, kteří upřednostňují dodávky z jednoho zdroje – Ruska“. . Pan Benada, tak jako řada dalších který se přidal k cizí lobby a aktivně se podíle de facto na vlastizrádné činnosti, kdy za firmu Ciadrilla lobboval i v senátu, ale podepisoval se ve svých dopisech jako šéf občanského sdružení, nikoli jako zástupce Cuadrilly.

A jedna zásadní věc: Cuadrilla není britská firma. Je vlastněna skupinou Carlyle Group, kterou ovládá rodina exprezidenta USA Bushe.

http://olomouc.idnes.cz/ministerstvo-zamitlo-pruzkum-lozisek-plynu-na-prerovsku-a-valassku-12b-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150303_174359_olomouc-zpravy_stk

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter