Chevron opouští Polsko!

Protesty ilegální činnosti  Chevronu v polském Žurawlowu, kterých se účastnila i Koalice STOP HF

Protesty ilegální činnosti Chevronu v polském Žurawlowu, kterých se účastnila i Koalice STOP HF

Jeden z klíčových hráčů opouští Polsko, sděluje server Hospodářských novin. Po Totalu a Exxonu je to již třetí odejitá firma, která hodlala těžit plyn z břidlic v Polsku.

Prý za to může nepříznivá geologie (kdyby poselechli vědeckou radu KSHF, tak by ušetřili slušné peníze i renomé) a původně příznivé předpovědi o mohutnosti zásob.

Vzpomeňme, jak břidličná US agentura EIA básnila o 300 leté nezávislosti Polska. No, Chevron jistě není ten, kdo by naletěl báchorkám EIA, jejíž úkolem je nadsazovat zásoby, aby navnadila vlády probřidličně (rovněž jsem an tuto skutečnost upozornili a odhalili skutečnou roli EIA).

Ukazuje se prostě, jak sofistikované PR břidličných firem, které je mimo realitu a vytváří bubliny, nakonec „zadře“ sama příroda.

Kolik pitné vody firmy ohrozily svým průzkumem HN, jak jinak, nedodají.

Zde jen připomeňme, jak selhala česká média, když horovala pro průzkum a těžbu břidlicových plynů v PR.

Mýlily se či nekriticky přebíraly PR lži tyto servery: Finanční noviny, Česká pozice, Česká televize, Měšec, Vše, Nazeleno, Enviweb, Zprávy aktuálně, Finance, ČTK a mnoho dalších.

Břidlicová kauza je modelovým příkladem: použití sofistikované leč klamavé PR korporacemi, neodborného či úplatného přístupu vlád, úplatnosti či až vlastizrádného přístupu (bagatelizace následků) politických stran (v Polsku Tuskova strana, u nás ODS) a zejména selhání či přímé úplatnosti médií.

A adresně jmenujme, že základní hnací silou břidličných mýtů a tlaku na vývoz této špinavé technologie do EU sehrála vládní administrativa USA v čele s prezidentem Obamou, Bidenem a dalšími a US lobbistická agentura pro Evropu CEPA. Do hry se zapojilo i NATO prostřednictvím ex tajemníka Rasmussena a mnoho jednotlivě koupených vědců, politiků, pisálků a obchodníků.

Kolik utrpení pak připravila lidem jen firma Chevron v Polsku, kdy například blokáda nezákonného postupu Chevronu vůči obyvatelům 3 vesnic ve východním Polsku v oblasti Žurawlów museli osobní blokádou trvající 400 dní (světově nejdelší blokáda) hájit vlastní pozemky a pitnou vodu před arogantním postupem firmy. I KSHF pomohla a nakonec se naplnil text našeho transparentu: Chevron, go home!

Doufejme, že se všichni, kteří nejen v ČR selhali, poučí ze svých chyb.

Na druhou stranu: děkujeme všem, kteří pomohli a pomáhají v obraně zdraví a zejména pitné vody před břidlicovou průmyslovou lobby.

http://byznys.ihned.cz/tagy/bridlicovy-plyn-278123

 

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter