Chevron opouští Polsko!

Protesty ilegální činnosti  Chevronu v polském Žurawlowu, kterých se účastnila i Koalice STOP HF

Protesty ilegální činnosti Chevronu v polském Žurawlowu, kterých se účastnila i Koalice STOP HF

Jeden z klíčových hráčů opouští Polsko, sděluje server Hospodářských novin. Po Totalu a Exxonu je to již třetí odejitá firma, která hodlala těžit plyn z břidlic v Polsku.

Prý za to může nepříznivá geologie (kdyby poselechli vědeckou radu KSHF, tak by ušetřili slušné peníze i renomé) a původně příznivé předpovědi o mohutnosti zásob.

Vzpomeňme, jak břidličná US agentura EIA básnila o 300 leté nezávislosti Polska. No, Chevron jistě není ten, kdo by naletěl báchorkám EIA, jejíž úkolem je nadsazovat zásoby, aby navnadila vlády probřidličně (rovněž jsem an tuto skutečnost upozornili a odhalili skutečnou roli EIA).

Ukazuje se prostě, jak sofistikované PR břidličných firem, které je mimo realitu a vytváří bubliny, nakonec „zadře“ sama příroda.

Kolik pitné vody firmy ohrozily svým průzkumem HN, jak jinak, nedodají.

Zde jen připomeňme, jak selhala česká média, když horovala pro průzkum a těžbu břidlicových plynů v PR.

Mýlily se či nekriticky přebíraly PR lži tyto servery: Finanční noviny, Česká pozice, Česká televize, Měšec, Vše, Nazeleno, Enviweb, Zprávy aktuálně, Finance, ČTK a mnoho dalších.

Břidlicová kauza je modelovým příkladem: použití sofistikované leč klamavé PR korporacemi, neodborného či úplatného přístupu vlád, úplatnosti či až vlastizrádného přístupu (bagatelizace následků) politických stran (v Polsku Tuskova strana, u nás ODS) a zejména selhání či přímé úplatnosti médií.

A adresně jmenujme, že základní hnací silou břidličných mýtů a tlaku na vývoz této špinavé technologie do EU sehrála vládní administrativa USA v čele s prezidentem Obamou, Bidenem a dalšími a US lobbistická agentura pro Evropu CEPA. Do hry se zapojilo i NATO prostřednictvím ex tajemníka Rasmussena a mnoho jednotlivě koupených vědců, politiků, pisálků a obchodníků.

Kolik utrpení pak připravila lidem jen firma Chevron v Polsku, kdy například blokáda nezákonného postupu Chevronu vůči obyvatelům 3 vesnic ve východním Polsku v oblasti Žurawlów museli osobní blokádou trvající 400 dní (světově nejdelší blokáda) hájit vlastní pozemky a pitnou vodu před arogantním postupem firmy. I KSHF pomohla a nakonec se naplnil text našeho transparentu: Chevron, go home!

Doufejme, že se všichni, kteří nejen v ČR selhali, poučí ze svých chyb.

Na druhou stranu: děkujeme všem, kteří pomohli a pomáhají v obraně zdraví a zejména pitné vody před břidlicovou průmyslovou lobby.

http://byznys.ihned.cz/tagy/bridlicovy-plyn-278123

 

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter