Británie s břidlicovým plynem mírně přibrzdila…

Oproti původní verzi průzkumu, kdy Británie hodlala odevzdat břidličné lobby polovinu svého území včetně národních parků, nyní budou parky z plánů vyňaty. Připomíná to scénář v ČR, kdy se korporátní kapitál pokusil „projít“ s průzkumem např. v CHKO, oblastech s NATUROU 2000, pásmech hygienické ochrany vod. Když narazili, také např. na v PÚ Trutnovsko stáhli žádost a dali novou – již bez CHKO a pásem ochrany vod…

Opticky tak vypadá, že Británie zpřísnila…. Je to ale spíše jen klamavá reklama. Obdobně zní plán, že využívání břidlicového plynu nesmí ohrozit snižování závislosti země na fosilních palivech<--break->.

Citujme dále tiskovou zprávu Hnutí DUHA: „Britská vládní koalice včera večer překvapivě schválila výrazné omezení plánů na těžbu břidlicového plynu v zemi. Nebezpečného hydraulického frakování budou ušetřeny národní parky a mimo ně budou v jednotlivých případech stanovovány daleko přísnější podmínky pro povolení těžby. Využívání plynu navíc musí být v souladu se zákonem [2], kterým se řídí snižování závislosti Británie na fosilních palivech. Moratorium na veškerou těžbu však schváleno nebylo.

Výsledek je vítězstvím pro místní lidi, obce a britské Přátele Země – Friends of the Earth, kteří jsou součástí celosvětové sítě ekologických organizací stejně jako Hnutí DUHA v ČR.

Večernímu rozhodnutí vlády předcházel ranní skandál ministra financí George Osborna. Na veřejnost totiž unikl tajný dopis, kterým ministr nabádá kolegy, aby tlačili na prosazování nových projektů těžby břidličného plynu, a ukazuje šokující spolupráci těžařů s úřady.

Celé znění zde:

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/britanie-uvalila-limity-na-tezbu-bridlicoveho-plynu

Tagged with: , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter