Bulharští občané nadále bojují za dokončení legislativních změn. Zákon přijat, ale nedaří se dotáhnout potřebné změny. 10.3. byla další demonstrace v Sofii.

omluva za překlad z překladače:
Pokračujeme v našem boji za právo na zákaz fracking v Bulharsku. Dne 24. února jsme podali petici více než 51 000 podpisů na bulharského parlamentu, trvá na zahájení legislativního postupu k zákazu hydraulický lomu jako metoda průzkumu a těžby plynu v zemi zákonem.
Ještě dva měsíce po rozhodnutí parlamentu zakázat fracking v zemi, žádné další kroky směřující ke to být aktualizován do zákona. Nebyli jsme pozváni do nově zřízeného výboru, že debaty o možné výhody a rizika vývoje plynu břidlic v Bulharsku. Řada právních předpisů ještě obsahovat mezery za znečišťování životního prostředí, které mohou být vyvolané hydrofracturing.
Minulou sobotu 10. března jsme uspořádali demonstraci v centru Sofie informovat veřejnost, politici a média, že požadavky nejsou dosud splněny. Dále přečetl dopisy podpory, které rozesílá, takže mnozí z vás! Nemůžeme říct, jak jsme vděčni za vaši solidaritu a síla vaše podpora dává nám!
Vysoký profil zastánce fracking přišel podívat na demonstraci a byl pozván na přední promluvit, ale nemohl bránit žádné z jeho prací. V dlouhém rozhovoru s ním, které následovalo, on připustil, že existují rizika pro životní prostředí, které fracking nese, ale prohlašoval, že to není až k ‚laiků „se rozhodnout, zda toto riziko je přípustné a opodstatněné, ale až po tvůrcům politik a expertní vědci. Jako občané, budeme i nadále usilovat o úplný zákaz výslovně definován v zákoně a pro všechny regulačních změn potřebných v dalších zákonů již v platnosti.
Mezitím, minulou středu 7. března, seminář o vytvoření „zlatých pravidel pro zlatý věk netradičním plynu“ se konal v Polsku, za zavřenými dveřmi, bez občanské společnosti i životního prostředí skupiny zastoupení.

Jsme přesvědčeni, že je na nás všech, aby přijali odpovědnost chránit naše ovzduší, půdy a vody z této technologie a rabování od těch, jejichž chamtivost po penězích dusí přirozenou úctu k zemi a přírodě, že všichni lidé provádět v nich.

Iniciativa občanů proti průzkumu plynu břidlic prostřednictvím metody hydraulického lomu

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter