Bulharští občané nadále bojují za dokončení legislativních změn. Zákon přijat, ale nedaří se dotáhnout potřebné změny. 10.3. byla další demonstrace v Sofii.

omluva za překlad z překladače:
Pokračujeme v našem boji za právo na zákaz fracking v Bulharsku. Dne 24. února jsme podali petici více než 51 000 podpisů na bulharského parlamentu, trvá na zahájení legislativního postupu k zákazu hydraulický lomu jako metoda průzkumu a těžby plynu v zemi zákonem.
Ještě dva měsíce po rozhodnutí parlamentu zakázat fracking v zemi, žádné další kroky směřující ke to být aktualizován do zákona. Nebyli jsme pozváni do nově zřízeného výboru, že debaty o možné výhody a rizika vývoje plynu břidlic v Bulharsku. Řada právních předpisů ještě obsahovat mezery za znečišťování životního prostředí, které mohou být vyvolané hydrofracturing.
Minulou sobotu 10. března jsme uspořádali demonstraci v centru Sofie informovat veřejnost, politici a média, že požadavky nejsou dosud splněny. Dále přečetl dopisy podpory, které rozesílá, takže mnozí z vás! Nemůžeme říct, jak jsme vděčni za vaši solidaritu a síla vaše podpora dává nám!
Vysoký profil zastánce fracking přišel podívat na demonstraci a byl pozván na přední promluvit, ale nemohl bránit žádné z jeho prací. V dlouhém rozhovoru s ním, které následovalo, on připustil, že existují rizika pro životní prostředí, které fracking nese, ale prohlašoval, že to není až k ‚laiků „se rozhodnout, zda toto riziko je přípustné a opodstatněné, ale až po tvůrcům politik a expertní vědci. Jako občané, budeme i nadále usilovat o úplný zákaz výslovně definován v zákoně a pro všechny regulačních změn potřebných v dalších zákonů již v platnosti.
Mezitím, minulou středu 7. března, seminář o vytvoření „zlatých pravidel pro zlatý věk netradičním plynu“ se konal v Polsku, za zavřenými dveřmi, bez občanské společnosti i životního prostředí skupiny zastoupení.

Jsme přesvědčeni, že je na nás všech, aby přijali odpovědnost chránit naše ovzduší, půdy a vody z této technologie a rabování od těch, jejichž chamtivost po penězích dusí přirozenou úctu k zemi a přírodě, že všichni lidé provádět v nich.

Iniciativa občanů proti průzkumu plynu břidlic prostřednictvím metody hydraulického lomu

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter