LNG z USA či odkudkoli jinde je hloupost podporující oteplování planety. Frakování přitom zabíjí Američany již nyní!

Premiér Sobotka údajně požádal o dovoz břidličného plynu z USA. Podpořil by tak oteplování planety a její znečišťování včetně dalšího zhoršování zdravotního stavu lidí žijících ve frakovacích zónách.

Již jsme psali 21.4.2014, že frakování břidlic mj. ohrožuje i genetickou výbavu lidí. Chemikálie, které narušují hormony, byly nalezeny v řece Colorado a jsou spojené s frakováním. Tým vědců z University v Missouri našel důkaz přítomnosti chemických látek, které narušují hormony, ve vodě nacházející se v blízkosti míst frakování. Vzorky byly odebrané z řeky Colorado blízko regionu s vysokou těžbou v západní části státu Colorado. Řeka Colorado je zdrojem pitné vody pro více než 30 milionů lidí.

Studie byla publikována v  dubnu 2014 v odborném časopise Endocrinology.

Server Parlamentní listy 19.11.2014 uvádí, že pan premiér skutečně požádal o dovoz zkapalněného břidličného plynu (LNG) do EU a ČR. Zřejmě naší vládě uniká souvislost, že frakování břidlic, ať se děje kdekoli, podporuje oteplování. Jen to by mělo normální vládě stačit, aby s takovým krokem nesouhlasila, natož ho iniciovala.  Frakování je potřeba zakázat celosvětově, ne ho podporovat, i když ne doma, ale za humny…

A ihned v článku již další politici nastolují jakoby lehce otázky, že když nám nevadí dovážet břidličný plyn, tak proč ho aspoň nezkoumat či rovnou netěžit? Pokud rovnou nejsou lobbisty, jakoby nežili tito politici v ČR minulé dva roky, kdy se zcela jasně prokázalo, že zásoby BP jsou kapesního vydání, světově rychle končí a i kdybychom měli, je voda zásadnější komoditou než břidličný plyn (BP), jehož těžba ale i průzkum by ji ničil jak v kvalitě, tak kvantitě. A právě to vedlo k usnesení sněmovního petičního výboru, který doporučil BP u nás řešit zákazem, stejně jako to vyústilo do programového prohlášení vlády o zákazu průzkumu a těžby.

Postoj premiéra tak umožňuje otevřít další kolo lobbingu pro břidlice v ČR a EU. Kdo to ale české vládě poradil, když i pan Špidla (šéf poradců vlády), se kterým jsme jednali, si jasně uvědomuje potíže s břidlicovým plynem i dovozem LNG?

O ničení klimatu vlivem těžby BP:

(http://stophf.cz/archives/6826 a http://stophf.cz/archives/6337 a http://stophf.cz/archives/5998)

Dokonce část senátorů v Kongresu USA je proti vývozu LNG, z důvodu, že frakování je tak špinavé, že již tak znečišťuje planetu.

(http://stophf.cz/archives/6140)

Dovoz LNG nic nevyřeší, pokud drasticky nesnížíme spotřebu.

„Šéfka Mezinárodní agentury pro energii IEA,  Maria van der Hoeven, sdělila dne 26.8.2014 na konferenci v norském Stavangeru mj. následující:

Vývoz LNG ze Severní Ameriky je vnímán jako všelék pro dodávky do evropského regionu. Ale jak jsem si jistá, že mnozí z vás v této místnosti už ví, že několik desítek miliard kubických metrů LNG by Evropě nestačilo.“

http://stophf.cz/archives/6593

Navíc plyn z břidlic je krátkodobá, ekonomicky nevýhodná investice, zásoby rychle ubývají. I kdyby k dovozu LNG došlo, nic to neřeší, jen to bude stát hodně paněz a uběhne další vzácný čas, který jsme mohli využít na co nejrychlejší odklon od fosilní závislosti. Fosilní závislost je špatná a je jedno, zda na Rusku či USA, z principu.

Politici tak opět prokazují, jak jim (či spíše jejich poradcům) unikají souvislosti.

Originál článku zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-Clovek-se-nema-chovat-jako-blb-pravil-pry-exvelvyslanec-USA-u-nas-Vice-o-ceste-Sobotky-do-Ameriky-346525 

Tagged with: , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice
2 comments on “LNG z USA či odkudkoli jinde je hloupost podporující oteplování planety. Frakování přitom zabíjí Američany již nyní!
  1. daniel napsal:

    A co udelame proti sobotkovi? Jen psat zde nestaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter