Bulharsko, my a EU a Radiožurnál – svodka za dnešek (ukázka naší práce)

Tak se toho semlelo za dnešek. Pan senátor Pakosta se snaží na mou prosbu zařídit u pana ministra ŽP, abychom měli možnost být a mluvit na setkání s panem ministrem v Polici.
Dále jsme včera dohodli a dnes pokračujeme na přípravě veřejného slyšení v parlamentu s panem senátorem Pakostou. Prý je třeba 10 tis podpisů. Tak sbírejme prosím.
Bulharské antifrak hnutí s námi bude spolupracovat. Překládáme jejich legislativní postup, jak to udělali. Každopádně kampaň s desítkami tisíc lidí po půl roku a přátelský parlament. Kontakty tam také budou, říkal pan senátor Pakosta. Zákon nyní ohrožen a visí na vlásku. Zemi masíruje gigantická kampaň HF lobby – akcentuje pracovní místa atd.
Bulhaři rozjíždí celosvětový antifrack míting. (Bude pozván Josh Fox – měli jsme stejný nápad). Budeme spolupracovat a přitom. Oslovila je naše myšlenka zákazu HF v EU, nejen ČR.
Nachytali jsme pana Benadu , poradce Ciadrilly, na hruškách – lže o malém objemu frakování a pod. Tak jsme mu napsali, že do 14 dnů buď dementuje své nepravdivé výroky, nebo bude veřejně zostuzen a žalován.
Radiožurnál se posouvá na 3.4. a jelikož Pellyho nemaj volno, bude to někde v Náchodě. Hovořit bude za anti HF pan Birke a já, možná jeden význačný geolog. Za HF asi někdo z GET a asi pan Franců. Za MŽP nebude pan ministr, ale náměstek. Jste srdečně zváni. Potřebujeme narvaný sál. Bude možnost mluvit i pro posluchače, myslím. Je to pořad pana Veselovského tuším, zatím jmme to neslyšel. Ale buce to 90 minut a na živo do celé ČR, takže dobrá příležitost, opět posunout naši věc výše a dále.
Pracuje se na několika kontaktnních místech v Olomouci a Brně.
Odpovídal jsem na úplně vymknutý článek pana Horkela na NB.
Objednával se na schůzku s panem ministrem u paní Horníkové.
Konzultoval jsem situaci s geologem, který zakládá skupinu vědců na obranu proti HF na Berounsku. Zítra s ním mám schlůzku a přijal místo ve vědecké radě STOP HF, což je nápad starý několik dní a v naší strategii zatím bylo ve škatulce jen několik jmen.
Zítra se napojíme na Mělnicko.
Byl koordinován postup s panem Balcarem za MAS Jestřebí hory.
Dostali jsme odkazy od spřátelných zdrojů na články v New Your Times a Rolling Stones, kde je komentován široce problém HF v USA a mimo jiné sdělené částky, jak vysoké pokuty dostala firma Chesapeake (ona „zelená“ vlajková ekoloď HF flotily) za poškozování ŽP. Zveřejníme zítra.
Centrum rozvoje Č. Skalice plánuje sérii přednášek o HF na západě průzkumného území Trutnovska, které není pokryto ochranným štítem CHKO ani CHOPAV, aby lépe věděli, co jim hrozí!
Bylo odpovězeno na desítky mailů s Vašimi nápady, pomocí, podporou.
Sháníme tváře na podporu Koalice. Chci oslovit pana Kellera. V jednání pan Cílek. Rádi bychom pana Svěráka a další.
Někteří podnikatelé náš již finančně podpořili nebo umožnili vydat letáky zdarma (děkujeme např., Firmě Matěna, Železářství Soukup). Začali jsme překládat stránky do Angličtiny a budou dokončeny titulky k filmu Gasland. Aktuálně máme asi 2500 podpisů přímo v arších. Co koluje, nevíme. Děkujeme všem za podporu.

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter