Bulharsko, my a EU a Radiožurnál – svodka za dnešek (ukázka naší práce)

Tak se toho semlelo za dnešek. Pan senátor Pakosta se snaží na mou prosbu zařídit u pana ministra ŽP, abychom měli možnost být a mluvit na setkání s panem ministrem v Polici.
Dále jsme včera dohodli a dnes pokračujeme na přípravě veřejného slyšení v parlamentu s panem senátorem Pakostou. Prý je třeba 10 tis podpisů. Tak sbírejme prosím.
Bulharské antifrak hnutí s námi bude spolupracovat. Překládáme jejich legislativní postup, jak to udělali. Každopádně kampaň s desítkami tisíc lidí po půl roku a přátelský parlament. Kontakty tam také budou, říkal pan senátor Pakosta. Zákon nyní ohrožen a visí na vlásku. Zemi masíruje gigantická kampaň HF lobby – akcentuje pracovní místa atd.
Bulhaři rozjíždí celosvětový antifrack míting. (Bude pozván Josh Fox – měli jsme stejný nápad). Budeme spolupracovat a přitom. Oslovila je naše myšlenka zákazu HF v EU, nejen ČR.
Nachytali jsme pana Benadu , poradce Ciadrilly, na hruškách – lže o malém objemu frakování a pod. Tak jsme mu napsali, že do 14 dnů buď dementuje své nepravdivé výroky, nebo bude veřejně zostuzen a žalován.
Radiožurnál se posouvá na 3.4. a jelikož Pellyho nemaj volno, bude to někde v Náchodě. Hovořit bude za anti HF pan Birke a já, možná jeden význačný geolog. Za HF asi někdo z GET a asi pan Franců. Za MŽP nebude pan ministr, ale náměstek. Jste srdečně zváni. Potřebujeme narvaný sál. Bude možnost mluvit i pro posluchače, myslím. Je to pořad pana Veselovského tuším, zatím jmme to neslyšel. Ale buce to 90 minut a na živo do celé ČR, takže dobrá příležitost, opět posunout naši věc výše a dále.
Pracuje se na několika kontaktnních místech v Olomouci a Brně.
Odpovídal jsem na úplně vymknutý článek pana Horkela na NB.
Objednával se na schůzku s panem ministrem u paní Horníkové.
Konzultoval jsem situaci s geologem, který zakládá skupinu vědců na obranu proti HF na Berounsku. Zítra s ním mám schlůzku a přijal místo ve vědecké radě STOP HF, což je nápad starý několik dní a v naší strategii zatím bylo ve škatulce jen několik jmen.
Zítra se napojíme na Mělnicko.
Byl koordinován postup s panem Balcarem za MAS Jestřebí hory.
Dostali jsme odkazy od spřátelných zdrojů na články v New Your Times a Rolling Stones, kde je komentován široce problém HF v USA a mimo jiné sdělené částky, jak vysoké pokuty dostala firma Chesapeake (ona „zelená“ vlajková ekoloď HF flotily) za poškozování ŽP. Zveřejníme zítra.
Centrum rozvoje Č. Skalice plánuje sérii přednášek o HF na západě průzkumného území Trutnovska, které není pokryto ochranným štítem CHKO ani CHOPAV, aby lépe věděli, co jim hrozí!
Bylo odpovězeno na desítky mailů s Vašimi nápady, pomocí, podporou.
Sháníme tváře na podporu Koalice. Chci oslovit pana Kellera. V jednání pan Cílek. Rádi bychom pana Svěráka a další.
Někteří podnikatelé náš již finančně podpořili nebo umožnili vydat letáky zdarma (děkujeme např., Firmě Matěna, Železářství Soukup). Začali jsme překládat stránky do Angličtiny a budou dokončeny titulky k filmu Gasland. Aktuálně máme asi 2500 podpisů přímo v arších. Co koluje, nevíme. Děkujeme všem za podporu.

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter