Rusko zvažuje rozvoj břidlic od r. 2014 a přidává se tak k dalším státům devastujícím tímto způsobem planetu!

SV oblast od přehrady Kama, zřejmě břidličné plošiny. Zdroj: Google Earth

SV oblast od přehrady Kama, Permský kraj, Rusko. Zřejmě břidličné plošiny.                           Zdroj: Google Earth

Velmi špatná zpráva:

Server Izvestija dne 3. prosince 2013 zveřejnil článek, že Rusko je připraveno na těžbu břidličných plynů, případně metanu z uhelných slojí. Článek hovoří o 4 polích, kdy podle laboratoře Alexandra Klimenťeva mohou být ekonomicky průchodné oblasti v Zabajkalí a Burjatsku. Jde o oblast Chitina-Ingodinsky, Onon, Gusinoozerskaju a Jeravninskuju depresi.

Při známém přístupu Ruska k ochraně přírody při těžbě ropy a plynu na Sibiři či střední Asii se lze domnívat, že rozvoj těžby jako v USA, bude mít stejné nebo ještě horší dopady na přírodní prostředí než v USA. Ukazuje to, jak je nutné sjednotit opozici vůči nekonvenčním metodám a požadovat celosvětový zákaz těchto velké plochy devastujících technologií. Lze je přirovnat k ecocidě, což je zároveň pokus o stanovení nového právního termínu pro velkoplošná poškození planety.

Šikmý vrt, Permský kraj, Rusko. Zdroj: Panoramio 59° 16' 5.78" N  56° 38' 45.22" E 3.4.2011

Šikmý vrt, Permský kraj, Rusko. Zdroj: Panoramio
59° 16′ 5.78″ N 56° 38′ 45.22″ E
3.4.2011

Podle průzkumu KSHF je však další (pátou) oblastí lesní komplex severovýchodně od přehrady Kama v Permském kraji, kde je snad již dokonce realizována těžba!! Lesní komplex je zde devastován desítkami těžních plošin. Podařilo se dokonce sehnat foto vrtné věže již z roku 2011, která je evidentně skloněná, což je dalším podpůrným důkazem, že mohlo jít o hydraulické štěpení. Na fotografiích ani na družicových snímcích aplikace Google Earth, nejsou vidět ani tzv. „kozlíky“ (což by šlo o ropu) a na jedné plošině hoří fléra, další indicie břidličného plynu.

Koalice STOP HF zřejmě jako první upozorňuje na toto nové nebezpečí v Rusku. Zatím se nepodařilo kontaktovat žádné ruské skupiny, které by se bojem proti frakování v Rusku zabývaly a ověřily, zda je nález pole u Kamy břidličný průzkum či těžba či nikoli.

http://izvestia.ru/news/561690

 

Foto vrtné věže z oblasti Kama (výše): http://www.panoramio.com/photo/50429827

Místo po průzkumu, již bež věže v r. 2014, Zdroj: Google Earth

Místo po průzkumu, již bez věže, v r. 2014, Zdroj: Google Earth

Tagged with: , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter