Rusko zvažuje rozvoj břidlic od r. 2014 a přidává se tak k dalším státům devastujícím tímto způsobem planetu!

SV oblast od přehrady Kama, zřejmě břidličné plošiny. Zdroj: Google Earth

SV oblast od přehrady Kama, Permský kraj, Rusko. Zřejmě břidličné plošiny.                           Zdroj: Google Earth

Velmi špatná zpráva:

Server Izvestija dne 3. prosince 2013 zveřejnil článek, že Rusko je připraveno na těžbu břidličných plynů, případně metanu z uhelných slojí. Článek hovoří o 4 polích, kdy podle laboratoře Alexandra Klimenťeva mohou být ekonomicky průchodné oblasti v Zabajkalí a Burjatsku. Jde o oblast Chitina-Ingodinsky, Onon, Gusinoozerskaju a Jeravninskuju depresi.

Při známém přístupu Ruska k ochraně přírody při těžbě ropy a plynu na Sibiři či střední Asii se lze domnívat, že rozvoj těžby jako v USA, bude mít stejné nebo ještě horší dopady na přírodní prostředí než v USA. Ukazuje to, jak je nutné sjednotit opozici vůči nekonvenčním metodám a požadovat celosvětový zákaz těchto velké plochy devastujících technologií. Lze je přirovnat k ecocidě, což je zároveň pokus o stanovení nového právního termínu pro velkoplošná poškození planety.

Šikmý vrt, Permský kraj, Rusko. Zdroj: Panoramio 59° 16' 5.78" N  56° 38' 45.22" E 3.4.2011

Šikmý vrt, Permský kraj, Rusko. Zdroj: Panoramio
59° 16′ 5.78″ N 56° 38′ 45.22″ E
3.4.2011

Podle průzkumu KSHF je však další (pátou) oblastí lesní komplex severovýchodně od přehrady Kama v Permském kraji, kde je snad již dokonce realizována těžba!! Lesní komplex je zde devastován desítkami těžních plošin. Podařilo se dokonce sehnat foto vrtné věže již z roku 2011, která je evidentně skloněná, což je dalším podpůrným důkazem, že mohlo jít o hydraulické štěpení. Na fotografiích ani na družicových snímcích aplikace Google Earth, nejsou vidět ani tzv. „kozlíky“ (což by šlo o ropu) a na jedné plošině hoří fléra, další indicie břidličného plynu.

Koalice STOP HF zřejmě jako první upozorňuje na toto nové nebezpečí v Rusku. Zatím se nepodařilo kontaktovat žádné ruské skupiny, které by se bojem proti frakování v Rusku zabývaly a ověřily, zda je nález pole u Kamy břidličný průzkum či těžba či nikoli.

http://izvestia.ru/news/561690

 

Foto vrtné věže z oblasti Kama (výše): http://www.panoramio.com/photo/50429827

Místo po průzkumu, již bež věže v r. 2014, Zdroj: Google Earth

Místo po průzkumu, již bez věže, v r. 2014, Zdroj: Google Earth

Tagged with: , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter