Ukrajina před bankrotem a břidlice

tečou dolarZajímavý článek na serveru První zprávy autora Zbyňka Fialy.

Jen chybí dodat, že za vlády pana Tuska, po Obamově násvštěvě v r. 2011, Polsko rezignovalo na ochranu životního prostředí, vody a svých občanů a 75% (!!!) Polska pustilo firmám z USA aj. na průzkum břidlic a dalších nekonvenčních zdrojů uhlovodíků.

Tusk je prokazatelně další lobbista ve vrcholných orgánech USA a EU. Obama a Biden, pak Boehner (kongres USA, šéf), Rasmussen (NATO).

Pan Tusk jako mnoho dalších uvěřilo PR propagandě US agentuře EIA, že Polsko má zásob břidličného plynu na 300 let, a že frakování je bezpečné. Poté, po prvních průzkumech, kdy Koalice předpovídala, že to nebude tolik a zda vůbec půjde těžit, se objevilo šikovné prohlášení, na které opět většina „skočila“, že šlo o chybu v desetinné čárce. Nešlo. Zásoby tak jsou na 30 letech, ale podle znalosti souvislostí se ani toto nedá předpokládat, což potvrdila i polská geologická služba. EIA nadsazuje s železnou pravidelností a to i na území mateřské země. Je s podivem, že jí to stále prochází.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zbynek-fiala-ukrajina-pred-bankrotem-co-se-zmeni/

Tagged with: , , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter