Frakování – zabiják vody

Zabiják vody autora Martina Chumchala

Zabiják vody autora Martina Chumchala

Kalifornie ztratí za den cca 2 olympijské bazény vody. Frakování nás tak staví do volby: buď plyn nebo voda.

US nevládní organizace Americans Against Fracking (sekce Kalifornie) zjistili, že přijdou za den jen v Kalifornii asi o 2 mil gallonů vody, která je navíc kontaminována a to zejména frakováním. Jak víme, voda z frakování nejde de facto čistit, takže je pro oběh vody prakticky ztracena. A nikdo neví, na jak dlouho.

Je to o to více paradoxní, že obyčejní lidé, komunity, města a obci šetří v Kalifornii vodou, kde mohou. Kalifornie zažívá jedno z nejhorších suchých období v její historii.

Za rok tak Kalifornie přijde o 730 olympijských bazénů vody (bazén má rozměry 50 na 25 na 3 m). Jde tedy o cca 2 847 000 m3 vody za rok.

Jak si již mnozí uvědomují – voda je natolik cenný zdroj, že již nemůže být předmětem politiky, kompromisů či diskuze, zda je důležitější, než cokoli jiného, např. zemní plyn. 

Frakování nás tak staví do volby: buď plyn nebo voda.

Je tedy zcela manipulativní halasné opozorňování na to, že na Ukrajině se bude frakovat „jen“ vodou, i kdyby to byla pravda. (v článku „Rusko, plyn, ukrajinská krize aneb Na cestě k Ferdinandovi…“, to uvádí známý HF lobbista Vratislav Ludvík, píšící pro Českou pozici tamt鞨). To, co se vytahuje zpět, a pan Ludvík to musí vědět, již není čistá voda, ale voda kontaminovaná, ať již těžkými kovy, někdy radiací, apod.

Ukrajina bude potřebovat vodu hlavně do svého zemědělství. Co jí bude platno, že bude pár let, vyvážet či užívat břidličný plyn (bude-li tam vůbec jaký), když bude mít kontaminovanou vodu na staletí?

kolik vody za den HF ajMěli bychom vzít nejen v ČR rozum do hrsti a říct: než přijít o vodu, tak HF metodu zakažme na celém světě. My v ČR na frakování vodu prostě nemáme a nedáme. A jak to bude v jiných státech? To je vlastně otázka, jak schopné jsou státy se informovat a je to hlavně otázka, zda ve státech, kde se frakování rozjelo, existuje vůbec demokracie. 

http://www.californiansagainstfracking.org/content/californians-against-fracking-releases-new-data-analysis-oil-industry-california-wastes-2

Tagged with: , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter