Exxon Mobil s Rosněftem zahájili těžbu v ruské polární oblasti. FUJ!

Polární oblasti jsou, co se týče těžby ropy a případné havárie, nejvíce citlivé. Nejen Greenpeace, ale i řada jiných organizací se snaží, aby polární oblasti nebyly ohrožovány těžbou ropy ani plynu.

Putin onen komplot pochválil, takže z hlediska ochrany životního prostředí sklízí silné body do mínusu i on.

Přes uvalené sankce na Rusko se jeví, že olejářským koncernům jsou sankce „ukradené“. Spojení Exxonu (USA) a Rosněftu (Rusko), dokazuje to, že koncerny stojí nad státy a národními vládami, což je odsouzeníhodné a mělo by být trestuhodné.

Ukazuje to i další, zcela obecnou věc. Naše společné dědictví – planeta a její zdroje – může na svém území jeden využívat rozumně a druhý drancovat. A není síla, aby se drancování na území státu mohlo zabránit ze strany rozumnějších států?

Spojení EM a R ale ukazuje i něco jiného: když jde o velké peníze, jde vše stranou.

Embargo na Rusko se ve světle této severské ropné spolupráce jeví jako podivné. A vzniká další otázka: Proč by měly být břidlice na Ukrajině zdrojem konfliktu (Chevron a Shell), když ropa na dalekém severu je naopak osou spolupráce?

Dokud však budeme závislí na ropě a plynu z fosilních zdrojů, nemůže od Obamy, Putina a dalších, stejně jako od olejářských koncernů čekat nic jiného, než že půjdou s těžbou a s tím souvisejícím drancováním planety stále dál do poslední kapky ropy.

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-62623160-ropny-gigant-exxon-mobil-zahajil-vrtne-prace-v-rusku-navdzory-sankcim-na-jeho-partnera?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter