Exxon Mobil s Rosněftem zahájili těžbu v ruské polární oblasti. FUJ!

Polární oblasti jsou, co se týče těžby ropy a případné havárie, nejvíce citlivé. Nejen Greenpeace, ale i řada jiných organizací se snaží, aby polární oblasti nebyly ohrožovány těžbou ropy ani plynu.

Putin onen komplot pochválil, takže z hlediska ochrany životního prostředí sklízí silné body do mínusu i on.

Přes uvalené sankce na Rusko se jeví, že olejářským koncernům jsou sankce „ukradené“. Spojení Exxonu (USA) a Rosněftu (Rusko), dokazuje to, že koncerny stojí nad státy a národními vládami, což je odsouzeníhodné a mělo by být trestuhodné.

Ukazuje to i další, zcela obecnou věc. Naše společné dědictví – planeta a její zdroje – může na svém území jeden využívat rozumně a druhý drancovat. A není síla, aby se drancování na území státu mohlo zabránit ze strany rozumnějších států?

Spojení EM a R ale ukazuje i něco jiného: když jde o velké peníze, jde vše stranou.

Embargo na Rusko se ve světle této severské ropné spolupráce jeví jako podivné. A vzniká další otázka: Proč by měly být břidlice na Ukrajině zdrojem konfliktu (Chevron a Shell), když ropa na dalekém severu je naopak osou spolupráce?

Dokud však budeme závislí na ropě a plynu z fosilních zdrojů, nemůže od Obamy, Putina a dalších, stejně jako od olejářských koncernů čekat nic jiného, než že půjdou s těžbou a s tím souvisejícím drancováním planety stále dál do poslední kapky ropy.

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-62623160-ropny-gigant-exxon-mobil-zahajil-vrtne-prace-v-rusku-navdzory-sankcim-na-jeho-partnera?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter