Senátor ODS Tomáš Jirsa střelil úplně vedle aneb koho v ČR platí břidličná lobby?

ODS patřilo až na vzácné výjimky k jediným podporovatelům rozvoje břidličného průmyslu v ČR. Nikdy jsme nepřišli na to proč.

Senátor Tomáš Jirsa

Senátor Tomáš Jirsa se mýlí…

Exministra Chalupu jsme kdysi označili jako kozla zahradníkem. Byl horkým želízkem břidličné lobby i s jeho poradcem Zajíčkem (ten dostal od Chalupy za ne-rady půl milionu Kč za rok). Chalupa proslul jako nejhorší ministr životního prostředí. Byl pověstný prosazováním zbytečného průzkumu břidlic, rok slibovaného moratoria, které nakonec stejně nebylo a jasnou snahou neschválit zákon na zástavu metody hydraulického štěpení břidlic (HF). Proč, ví jen on…

Způsobil obcím a de facto celé republice svým probřidličným postojem velké problémy a ekonomické škody. Dokonce se odvážil publikovat stať v probřidličné lžibrožuře Klausova CEPu vedle břidličných lobbistů Benady či Eisnera.

Doufali jsme, že po něm dojde ODS k rozumu a prozření, že hlasy do voleb ztratila i díky své neskrývané podpoře břidličné lobby. ODS je však zřejmě nepoučitelná.

Senátor Tomáš Jirsa totiž zaútočil dne 1.8.2014 v Českobudějovickém deníku na protibřidličné aktivisty v ČR, které bůhvíproč nazývá ekologisty (asi absolvoval nějaké tajné školení ODS, protože vždy, když někdo z ODS chce devalvovat ekology, uvádí tento termín :-).

Své tažení proti Koalici STOP HF, protože jiná síla v zemi proti břidlicím de facto nestojí, zahájil nepodloženým napadením, že se proti břidlicím angažují vědci a aktivisté, u kterých panovalo v minulosti podezření ze spolupráce s ruskou tajnou službou. No budeme opravdu rádi, když nám tyto agenty KGB pan Jirsa předhodí. 

Svůj příspěvek otevřel nedávným citátem generálního tajemníka NATO Rasmussena, jenž označil antibřidličnou lobby v EU jako řízenou Ruskem. Pan senátor neuvedl, že již přes 300 nevládek z celé EU žádá po NATO důkazy nebo satisfakci. Dodnes marně. Rovněž nesdělil, že tajemník NATO řekl svůj pouze osobní názor. Nicméně pokud by to udělal u nás, čelil by patrně zneužití firemních informací pro osobní účely v soudním procesu, případně překročení pravomocí veřejného činitele, udělal-li by to jako politik či úředník. NATO je zřejmě natolik zvláštní instituce, že nikomu ve vedení nepřijde divné použít informace tímto způsobem. A rovněž žádný novinář si zatím nevšiml dosud této nehorázné disproporce. Pro pro milovníky konspirace bude zajímavé, že svůj výrok pan Rasmussen prohlásil pár týdnů poté, co navštívil Bildeberg a 14 před tím, než legitimně odešel z NATO.

Pan senátor má zřejmě ale daleko lepší informace než pan extajemník NATO a dokonce umí věštit. Cit: „Kdyby to řekl kdokoliv z českých politiků, ekologisté by proti němu spustili mediální kampaň, jak jinak, financovanou Gazpromem.“ Tedy ne již Rusko, ale konkrétní firma. Opět budeme rádi, za předložení důkazů. Jinak je to pohádka o Červené Karkulce, kterou může zkonzumovat pouze prosťáček. 

Další výrok pana senátora komentuje stav zřejmě na Ukrajině či snad v EU? „Gazprom zatím vítězí. Díky sofistikované kampani a díky pátým kolonám ekologistů, jak říká bývalý dánský premiér.“ Pokud někdo vítězí nad břidličnou lobby v EU, je to dobré. Ne proto, že budeme závislí nadále na ruském a norském plynu: KSHF prosazuje úplnou fosilní nezávislost na kterémkoli státu. Ale proto, že tato metoda (zde opakovaně kritizujeme i Gazprom za pokus frakovat v Bulharsku) je nebezpečná celosvětově, zejména ohrožuje kvalitu vody i její zásoby. To je prostě fakt. A pokud někdo může za prohrávání břidličné lobby, je to ona sama, která se lží a propagandou snaží anektovat nová území, když břidličný plyn v USA začíná docházet, zatajováním informací o škodlivosti metody. Jelikož břidličná lobby ví, že lže a ví, že nemá vědecké argumenty proti svým odpůrcům, používá falešné vlajky, politizuje kauzu, užívá podpásové údery – jako pan generální tajemník NATO, např. jako jeden z mnoha. Zde je tedy s podivem, že si opět nikdo nevšiml, že pokud by neměl pan Rasmussen pravdu, znamenalo by to, že břidličná lobby ovládala buď jeho nebo vedení NATO? 

Dále se pan senátor mýlí v tom, že se v Číně rozjela těžba břidlic. Zatím jde o průzkumné práce. A pokud je úspěch rozjeté těžby břidlic v USA a Kanadě, kde proti ní protestují desetitísíce lidí, stovky expertůi, zakazují ji městečka jako New York či Los Angeles, pustne a ničí venkov, kde se frakuje a jsou zde nemocní z frakování, a smogové poplachy z frakování (to jen namátkou), pak se asi hodnoty ODS budou od hodnot normálních lidí značně lišit.

Pan senátor se mýlí i v tom, že existuje spojitost v blokádách Šumavy, Temelína a činností KSHF. Koalice STOP HF není dokonce ani občanské sdružení, ani spolek. Nejsme dokonce ani ekologisté ani ekologové. Členy Koalice STOP HF jsou i města jako Hradec Králové (100 tis obyvatel), Beroun a okolí (20 tis.), Rožnov pod Radoštěm (na Valašsku zastupujeme cca 220 tis. občanů) aj. KSHF byla dokonce podpořena i Asociací krajů a to většinou členů, včetně Jihočeského kraje! Členy vědecké rady KSHF jsou renomovaní vědci. Celkově, jak stále dokola opakujeme, je plánem nekonvenčních těžeb ohroženo v ČR cca 1,5 mil. obyvatel.

Pan senátor se dále mýlí v tom, že závislost na ruském plynu je výhodná. Je minimálně stejně nevýhodná, jako panem Gandalovičem (ODS) žádaný dovoz břidličného plynu ve formě LNG z USA. Pouze s tím rozdílem, že plyn z USA by byl dražší.

Ale to je asi výhodné pro politiky, kteří toto prosadí a budou za to řádně odměněni břidličnou lobby. Nebo neřádně? Možná bude mnohem rozumnější pro ČR se zeptat, koho v ČR platí břidličná lobby? 

Celý článek zde:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/z-regionu/tomas-jirsa-k-tematu-bridlicovy-plyn-20140801.html

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter