Senátor ODS Tomáš Jirsa střelil úplně vedle aneb koho v ČR platí břidličná lobby?

ODS patřilo až na vzácné výjimky k jediným podporovatelům rozvoje břidličného průmyslu v ČR. Nikdy jsme nepřišli na to proč.

Senátor Tomáš Jirsa

Senátor Tomáš Jirsa se mýlí…

Exministra Chalupu jsme kdysi označili jako kozla zahradníkem. Byl horkým želízkem břidličné lobby i s jeho poradcem Zajíčkem (ten dostal od Chalupy za ne-rady půl milionu Kč za rok). Chalupa proslul jako nejhorší ministr životního prostředí. Byl pověstný prosazováním zbytečného průzkumu břidlic, rok slibovaného moratoria, které nakonec stejně nebylo a jasnou snahou neschválit zákon na zástavu metody hydraulického štěpení břidlic (HF). Proč, ví jen on…

Způsobil obcím a de facto celé republice svým probřidličným postojem velké problémy a ekonomické škody. Dokonce se odvážil publikovat stať v probřidličné lžibrožuře Klausova CEPu vedle břidličných lobbistů Benady či Eisnera.

Doufali jsme, že po něm dojde ODS k rozumu a prozření, že hlasy do voleb ztratila i díky své neskrývané podpoře břidličné lobby. ODS je však zřejmě nepoučitelná.

Senátor Tomáš Jirsa totiž zaútočil dne 1.8.2014 v Českobudějovickém deníku na protibřidličné aktivisty v ČR, které bůhvíproč nazývá ekologisty (asi absolvoval nějaké tajné školení ODS, protože vždy, když někdo z ODS chce devalvovat ekology, uvádí tento termín :-).

Své tažení proti Koalici STOP HF, protože jiná síla v zemi proti břidlicím de facto nestojí, zahájil nepodloženým napadením, že se proti břidlicím angažují vědci a aktivisté, u kterých panovalo v minulosti podezření ze spolupráce s ruskou tajnou službou. No budeme opravdu rádi, když nám tyto agenty KGB pan Jirsa předhodí. 

Svůj příspěvek otevřel nedávným citátem generálního tajemníka NATO Rasmussena, jenž označil antibřidličnou lobby v EU jako řízenou Ruskem. Pan senátor neuvedl, že již přes 300 nevládek z celé EU žádá po NATO důkazy nebo satisfakci. Dodnes marně. Rovněž nesdělil, že tajemník NATO řekl svůj pouze osobní názor. Nicméně pokud by to udělal u nás, čelil by patrně zneužití firemních informací pro osobní účely v soudním procesu, případně překročení pravomocí veřejného činitele, udělal-li by to jako politik či úředník. NATO je zřejmě natolik zvláštní instituce, že nikomu ve vedení nepřijde divné použít informace tímto způsobem. A rovněž žádný novinář si zatím nevšiml dosud této nehorázné disproporce. Pro pro milovníky konspirace bude zajímavé, že svůj výrok pan Rasmussen prohlásil pár týdnů poté, co navštívil Bildeberg a 14 před tím, než legitimně odešel z NATO.

Pan senátor má zřejmě ale daleko lepší informace než pan extajemník NATO a dokonce umí věštit. Cit: „Kdyby to řekl kdokoliv z českých politiků, ekologisté by proti němu spustili mediální kampaň, jak jinak, financovanou Gazpromem.“ Tedy ne již Rusko, ale konkrétní firma. Opět budeme rádi, za předložení důkazů. Jinak je to pohádka o Červené Karkulce, kterou může zkonzumovat pouze prosťáček. 

Další výrok pana senátora komentuje stav zřejmě na Ukrajině či snad v EU? „Gazprom zatím vítězí. Díky sofistikované kampani a díky pátým kolonám ekologistů, jak říká bývalý dánský premiér.“ Pokud někdo vítězí nad břidličnou lobby v EU, je to dobré. Ne proto, že budeme závislí nadále na ruském a norském plynu: KSHF prosazuje úplnou fosilní nezávislost na kterémkoli státu. Ale proto, že tato metoda (zde opakovaně kritizujeme i Gazprom za pokus frakovat v Bulharsku) je nebezpečná celosvětově, zejména ohrožuje kvalitu vody i její zásoby. To je prostě fakt. A pokud někdo může za prohrávání břidličné lobby, je to ona sama, která se lží a propagandou snaží anektovat nová území, když břidličný plyn v USA začíná docházet, zatajováním informací o škodlivosti metody. Jelikož břidličná lobby ví, že lže a ví, že nemá vědecké argumenty proti svým odpůrcům, používá falešné vlajky, politizuje kauzu, užívá podpásové údery – jako pan generální tajemník NATO, např. jako jeden z mnoha. Zde je tedy s podivem, že si opět nikdo nevšiml, že pokud by neměl pan Rasmussen pravdu, znamenalo by to, že břidličná lobby ovládala buď jeho nebo vedení NATO? 

Dále se pan senátor mýlí v tom, že se v Číně rozjela těžba břidlic. Zatím jde o průzkumné práce. A pokud je úspěch rozjeté těžby břidlic v USA a Kanadě, kde proti ní protestují desetitísíce lidí, stovky expertůi, zakazují ji městečka jako New York či Los Angeles, pustne a ničí venkov, kde se frakuje a jsou zde nemocní z frakování, a smogové poplachy z frakování (to jen namátkou), pak se asi hodnoty ODS budou od hodnot normálních lidí značně lišit.

Pan senátor se mýlí i v tom, že existuje spojitost v blokádách Šumavy, Temelína a činností KSHF. Koalice STOP HF není dokonce ani občanské sdružení, ani spolek. Nejsme dokonce ani ekologisté ani ekologové. Členy Koalice STOP HF jsou i města jako Hradec Králové (100 tis obyvatel), Beroun a okolí (20 tis.), Rožnov pod Radoštěm (na Valašsku zastupujeme cca 220 tis. občanů) aj. KSHF byla dokonce podpořena i Asociací krajů a to většinou členů, včetně Jihočeského kraje! Členy vědecké rady KSHF jsou renomovaní vědci. Celkově, jak stále dokola opakujeme, je plánem nekonvenčních těžeb ohroženo v ČR cca 1,5 mil. obyvatel.

Pan senátor se dále mýlí v tom, že závislost na ruském plynu je výhodná. Je minimálně stejně nevýhodná, jako panem Gandalovičem (ODS) žádaný dovoz břidličného plynu ve formě LNG z USA. Pouze s tím rozdílem, že plyn z USA by byl dražší.

Ale to je asi výhodné pro politiky, kteří toto prosadí a budou za to řádně odměněni břidličnou lobby. Nebo neřádně? Možná bude mnohem rozumnější pro ČR se zeptat, koho v ČR platí břidličná lobby? 

Celý článek zde:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/z-regionu/tomas-jirsa-k-tematu-bridlicovy-plyn-20140801.html

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter