Obama podporuje masivní expanzi hydraulického štěpení, což je v rozporu s jeho vlastním programem na ochranu klimatu

plaenta s teplomeremServer Einnews v sekci Environmentální dopady břidlicového plynu a zemního plynu píše:

Zemní plyn je falešně podporován Obamovou administrativou a energetickými společnostmi jako „palivový most“, který umožní americká společnosti nadále využívat fosilní energie v příštích desetiletích, neboť emituje méně skleníkových plynů než při použití jiných fosilních paliv jako je uhlí a ropa.

Na tomto základě, prezident Obama poskytuje plnou podporu pro masivní expanzi hydraulického štěpení (frakování) zemního plynu ve Spojených státech. Hledá dostatečné množství břidlicového plynu na mnoho desetiletí a to i pro americký export zkapalněného zemního plynu a ropy po celém světě.

Zdůrazňujíc nižší emise skleníkového znečištění z využívání zemního plynu, Obama také zavedl rozsáhlou kampaň, která výrazně zvýší množství ropy vytěžené v rámci USA, z valné části z frakování. V polovině července agentura AP uvedla: „Obamova administrativa je pro znovuotevření východního pobřeží pro těžby ropy a zemního plynu, schvalování seismických průzkumů pomocí zvukových děl (geofyzikální průzkum, pozn. red. KSHF), pomocí kterých lze určit energetické zásoby hluboko pod mořským dnem.“

Přinášíme však tento úlovek: Nová vědecká studie – „Most do nikam: metanové emise a skleníková stopa zemního plynu. (A Bridge to Nowhere: Methane Emissions and the Greenhouse Gas Footprint of Natural Gas”) tvrdí, že těžba obou  – břidlicového plynu a konvenčního zemního plynu – mají větší skleníkovou stopu, než uhlí nebo ropa, a to zejména pro primární použití – rezidenční a komerční vytápění.

Autor, Dr. Robert Howarth, profesor ekologie a biologie životního prostředí na Cornellově univerzitě, dospěl k tomuto závěru po vyhodnocení nejlepších dostupných údajů a analýzy stopy skleníkových plynů jak pro metan (včetně břidlicového plynu a konvenčního plynu) i oxid uhličitý v rámci 20 let emisí.

„Musíme okamžitě kontrolovat metan, zemní plyn je největším zdrojem znečištění metanu ve Spojených státech,“ řekl Howarth, který vysvětluje, že Země může dosáhnout bodu, odkud není návratu, pokud průměrné globální teploty vzrostou o 1,5 až 2 stupně Celsia v budoucnu desetiletí. „Ukazuje se, že vzhledem k dosažení bodu zvratu světového klimatu, nebude zásadní problém oxid uhličitý, ale metan. Musíme získat kontrolu nad metanem, jinak stále hrozí globální katastrofa. „….

„Zatímco emise oxidu uhličitého jsou nižší ze zemního plynu než z uhlí a ropy, emise metanu jsou mnohem větší. Metan je tak silný skleníkový plyn, jež zemní plyn uvolňuje, že je z hlediska globálního oteplování v příštích několika desetiletích jako palivo nebezpečný. Společnost by se měla zbavit závislosti na všech fosilních palivech a nespoléhat se na mýty, že zemní plyn je přijatelný „palivový most“ k udržitelné budoucnosti. „

Obamova povolení pro ropné společnosti prozkoumat východní pobřeží (USA, pozd. red. KSHF)  od vnějšího kontinentálního šelfu v Delaware na Floridě bude přinášet biliony dolarů zisku, které zároveň silně přispějí ke globálnímu oteplování. AP uvádí, že „ropní“ lobbisté říkají, že těžba odhadovaných 4,72 miliard barelů zpětně získatelné ropy a 3 7510 000 000 000 kubický stop zemního plynu, která se nachází pod federálních vodách od Floridy po Maine, by mohla vyvolat 195 000 000 000 dolarů investic a mezi 2017 a 2035, a přispět 23 500 000 000 dolarů ročně do ekonomiky. „(Nyní je povolení omezeno severní hranice státu Delaware, ale časem může být tato linie prolomena.)

Mimochodem, používání zvukových děl (pro geofyzikální průzkum, pozn. red. KSHF) na detekci zásob vytvoří hlukovou zátěž ve vodách, kde se vyskytují i velryby, delfíni a želvy. Odesílání zvukové vlny mnohokrát hlasitější než tryskový motor se budou neustále ozývat hlubinami každých 10 sekund po dobu několika týdnů. Ve snaze odvrátit prezidentské schválení pro průzkum východního pobřeží, některé ekologické skupiny poukázaly na to, že ohrožené druhy by mohly být vážně poškozeny hlukem. Bureau of Ocean Energy Management řekl, že to je pravda, ale odložil to na budouscnost.

Velká koncentrace vlády USA na výrobu a použití těchto „mostů“ paliva jako zemní plyn, „čisté“ uhlí, ropu a jadernou energii, pouze symbolickou důrazem na obnovitelné zdroje, jako jsou větrná a solární energie, výrazně zvýší globální oteplování. Ale stejně jako u zvukových děl a mořských tvorů, biliony rychlých zisků z kapitalistického ekonomického systému přebije potřeby nepředstavitelné množství lidí, kteří trpí následky.

(překlad: JM)

Huriákn Andrew v r. 92, Florida. Externí náklady fosilních paliv a jejich těžby. V Případě HF se ještě zvýší dopad na klima.

Huriákn Andrew v r. 92, Florida. Externí náklady fosilních paliv a jejich těžby. V Případě HF se ještě zvýší dopad na klima.

Koment: Je prokázáno, že klimatická změna způsobuje vyšší energii atmosféry. Jedním z mnoha projevů jsou sucha a hurikány. Jen škody jednoho hurikánu na Floridě (Andrew) z roku 1992 se odhadují na 15,5 mld dolarů – to jsou jen nároky vznesené na pojišťovny. To se dobře podniká, když externí náklady těžařů nejsou promítnuty do sanace škod, na kterých mají lví podíl. Po zahrnutí externích nákladů na sanaci ekologických škod a zdravotních poškození by čísla nejen pana Obamy, ale většiny světových korporací, vypadala jinak.

O nesmyslnosti dovozu LNG do EU a jinam jsme psali.

Originál článku zde:

http://fracking.einnews.com/article/215697980/bo_Wsc7NswzaROZ7

Tagged with: , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter