Slavjansk, Ukrajina: Začal průzkum břidlic firmou Shell. Místní obyvatelé: od protestů k instalaci plošin…

Zdroj ITAR/TASS a STOP HF

Ve Slavjansku (Slovanský), tři měsíce po ukončení bojů, pod ochranou ukrajinské armády začali místní obyvatelé s instalací plošin na průzkum a těžbu břidlic.

V Slavjansku, který se nachází v centru Yuzovské oblasti s břidličným plynem, bylo již za vlády Janukovyče rozhodnuto přes protesty místních obyvatel pro průzkum a těžbu. Obyvatelé Slavjanska dokonce chystali uspořádat referendum o této otázce, neboť se obávali dopadů těžby. Domnívali se, používané chemické látky jsou velmi jedovaté, což způsobuje riziko, že kontaminují nejen podzemní vody, ale i atmosféru.

Odborníci poukazují na to, že otázka nakládání s nebezpečnými látkami v rozvoji břidlicového plynu nebyla vyřešena v jakékoli jiné zemi na světě. Podle zpráv z médií, značný počet zemí, včetně České republiky, Nizozemska, Francie, opustily vývoj těchto technologií na jejich území.

V květnu 2012 získal práva na Yuzovskou oblast Shell. Povolení k těžbě na Dněpr-Doněcké pánvi na východní Ukrajině má také ukrajinská firma na dobývání ropy a zemního plynu „Burisma“ jehož novým členem představenstva se nedávno stal Biden jr., syn amerického viceprezidenta Joe Bidena, kterého si vybral sám Obama.

http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1342482

Tagged with: , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter