Slavjansk, Ukrajina: Začal průzkum břidlic firmou Shell. Místní obyvatelé: od protestů k instalaci plošin…

Zdroj ITAR/TASS a STOP HF

Ve Slavjansku (Slovanský), tři měsíce po ukončení bojů, pod ochranou ukrajinské armády začali místní obyvatelé s instalací plošin na průzkum a těžbu břidlic.

V Slavjansku, který se nachází v centru Yuzovské oblasti s břidličným plynem, bylo již za vlády Janukovyče rozhodnuto přes protesty místních obyvatel pro průzkum a těžbu. Obyvatelé Slavjanska dokonce chystali uspořádat referendum o této otázce, neboť se obávali dopadů těžby. Domnívali se, používané chemické látky jsou velmi jedovaté, což způsobuje riziko, že kontaminují nejen podzemní vody, ale i atmosféru.

Odborníci poukazují na to, že otázka nakládání s nebezpečnými látkami v rozvoji břidlicového plynu nebyla vyřešena v jakékoli jiné zemi na světě. Podle zpráv z médií, značný počet zemí, včetně České republiky, Nizozemska, Francie, opustily vývoj těchto technologií na jejich území.

V květnu 2012 získal práva na Yuzovskou oblast Shell. Povolení k těžbě na Dněpr-Doněcké pánvi na východní Ukrajině má také ukrajinská firma na dobývání ropy a zemního plynu „Burisma“ jehož novým členem představenstva se nedávno stal Biden jr., syn amerického viceprezidenta Joe Bidena, kterého si vybral sám Obama.

http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1342482

Tagged with: , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter