O co jde na Ukrajině? Hlavně o peníze a hospodářský vliv velmocí a korporací

Překvapivě objektivní článek na TNCZ. Zůstává sice na povrchu, ale odhaluje klíčová fakta a to i o předpokládaných břidličných polích (že jsou velká, je ale zatím jen spekulace HF lobby) a jejich možné roli v konfliktu. Absentuje v něm ale jedna zásadní věc. Přes Ukrajinu jde plynovod z Ruska. Dost zapadlo, že ho někdo (dodnes nevíme kdo) cca před měsícem vyhodil do vzduchu. Kdo by na tom měl zájem? Jistě ne západní Ukrajina. Možná msta východní Ukrajiny? Zejména by na tom profitovaly ale USA, kdy omezení dodávek z Ruska do EU, jejich případná nespolehlivost, bude bodovat pro jejich doslova šílenému plánu na dovoz břidličného plynu z USA ve formě LNG, proti kterému masově protestují i samotní obyvatelé USA. A proto i americká CEPA se odkázala při svém lobbování za břidličný plyn na krizi na Ukrajině. Náramně se jim hodila. Je to náhoda nebo to bylo připraveno dopředu? A kdo za tím stojí?

Rozuzlení, bude-li vůbec někdo schopen zjistit celou pravdu o tomto konfliktu, ovlivní hodně na světové scéně a možná povede k definitivnímu odhalení devastujícího vlivu korporací na celou společnost a demokracii.

V této souvislosti se pak jeví jako velmi smutně pravděpodobné, že na Ukrajině byl zápas o demokracii zneužit k hospodářským účelům. A to možná jak ze strany Ruska, tak ze strany USA. Je však faktem, že v čele jedné z klíčových ukrajinských olejářských společností nestojí nově nikdo z Rusů, ale  Biden jr., která nastoupil do čela firmy jen měsíc poté, co jeho otec, Obamou vybraný viceprezident USA, přímo na Ukrajině horoval za těžbu břidlic na Ukrajině. Myslím, že už nikdo nemůže věřit verzi s masmediálním označením – náhoda.

Je-li situace nepřehledná, sleduj kam (po)tečou peníze….

Připomeňme jen, že Shell působící již na Ukrajině není jen, jak se uvádí, Holandská společnost (ono dnes je úplně jedno, v jakém státě mají korporace sídlo, když jejich vliv je celosvětový), ale hlavně společnost v majetku rodiny Rotschildů. Druhá společnost, která zde působí je Chevron a ta je zase vlastnictvím Rockefellerů…

Dojde vlivem snahy o vytěžení ukrajinských břidlic těmito dvěma rodinami k roztržení Ukrajiny? Dojde opravdu na vyvlastňování majetků na břidličných polích? Uvidíme.

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/o-co-jde-na-ukrajine-o-penize-a-obri-loziska-bridlicoveho-plynu.html

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice
4 comments on “O co jde na Ukrajině? Hlavně o peníze a hospodářský vliv velmocí a korporací
 1. Igor Cech napsal:

  Je potreba hajit dodavky plynu z Ruska, vyborne fandim fasi praci. Nase orgazace vas jiz dlouho podporuje.

  • malik napsal:

   Nehájíme ničí hospodářské zájmy, pane. Nejsme placeni žádnou lobby. Pokud tedy nepočítáme do lobby naše rodinné rozpočty a občasné dary fyzických osob a dva granty od jednoho města a jednoho kraje – to vše ČR. A ani jste si dobře nepřečetl náš web: chceme úplnou odstávku fosilních paliv. Vaše provokace se míjí účinkem a je opravdu úsměvná. Hezký den.

 2. MIloslav Krška napsal:

  Když odstavíme fosilní paliva, jaká bude náhrada?

  • malik napsal:

   To je velmi dobrá otázka, kterou si budeme muset položit dříve, nebo později. Rozhodně bude lepší se ptát dříve. Našim úkolem v této fázi nyní je, že tuto otázku předbíhá jiná. Zda chceme v ČR dostatek (čisté) vody, zdravé obyvatelstvo, dosud zachovanou krajinu nebo zemní plyn z břidlic.
   Přesto, že nejsme experty na Váš dotaz, pokusím se nastínit, co máme od expertů jen tak na půl ucha odposloucháno 🙂 Odstavení fosilních paliv není ale otázka, je to kategorický imperativ. Jednou dojdou (vlastní ropné zásoby Británie – 5 let) a jejich spalování zastavit, bylo pozdě včera, vzhledem ke klimatu a jeho narušování. K tomu souběh kontaminace vody, půdy a ovzduší završen podporou klimatické změny zejména u těžby břidličných plynů, jejich spalování, nás donutí, ať chceme či ne k přechodu na neuhlíkovou palivovou stopu. Budeme muset přestat plýtvat, protože nejlepší energie je ta, kterou nemusíme vyrobit (zde jdou dělat doslova zázraky – zateplení budov, méně ztrátové sítě atd.). Z neuhlíkových se nabízí jádro, nicméně zde přetrvávají problémy s palivovým cyklem, nebezepečím havárie a hlavně, stávající zdroje uranové rudy nejsou nekonečné (při současné spotřebě má ČR zásoby na 120 let). Jinými slovy, pokud nepřijde nějaký technologický zlom (volné energie, studená fůze? atd.), jedinou energetickou možností je slunce ve všech jeho kinetických podobách. Od příbojových elektráren počínaje, přes solární (ohřev vody, elektřina) a větrné parky (elektřina) včetně biomasy, vodních kol a turbin. Příkladem budiž Německo, dosahující až 30% mixu z obnovitelných zdrojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter