Obrovský nárůst zemětřesení (nejen) v Oklahomě souvisí s HF

Seismických dopadům hydraulického štěpení se věnujeme na webu STOP HF systematicky. Na dramatické zvýšení počtu zemětřesení souvisejícího s frakováním jsme již upozornili. Souvislost potvrdila i Americká Geologická služba (USGS). To, že v Oklahomě se hovoří o možné souvislosti, je pouze zase nějaká fabulace médií. Ve studii USGS to již bylo potvrzeno. Již poněkolikáté se ukazuje, že HF může přinést daleko větší otřesy, než HF loby v ČR uváděla. Pan RNDr. Leo Eisner z Akademie věd a další zpočátku sdělovali, že HF nemůže vyvolat otřesy větší než 2,5. Později to už připustili, ale stále trvají na tom, že HF metoda je bezpečná (viz např. lživá publikace Břidlicový plyn, kterou vydalo s předmluvou Václava Klause jeho občanské sdružení CEP). Oklahoma zaznamenala otřesy i o 4,5. Domníváme se, že síla otřesů nemusí být konečná a že narušení přirozeného stavu podzemí jak injektáží při těžbě, tak odpadními vodami po ní (tzv. zpětná – kontaminovaná – voda se vstřikuje do starých vrtů) může indukovat později při přírodním zemětřesení daleko horší dopad.

A ještě jedna glosa. Loni pan akademik Leo Eisner prohlašoval ve své prezentaci na půdě sněmovny, že rozdíl mezi konvenční a nekonvenční těžbou je asi jako rozdíl mezi Trabantem a Marcedesem.  Střet zájmů na půdě Akademie věd. Pán má totiž firmu Seismik s.r.o. a cítí rito. Prodá klidně duši ďáblu, jen aby mohl vydělat. Je to jeden z jasných vlastizrádců.

Ekolist užívá chybně termín hydraulické frakování. Buď se užívá termín hydraulické štěpení nebo frakování (od hydraluc fracturing, zkráceně fracking). Frakování je vždy štěpení tlakem kapaliny (výjimečně pokusy o štěpení plynem).

Bůhví proč i Ekolist stejně jako další listy snažně uvedl, že břidlice přináší soběstačnost atd. Jako kdyby to mohlo obhájit tuto neskutečně nebezpečnou metodu.

Freepub pak mylně uvádí, termín „studny“. Jde o „vrty“.

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/oklahoma-zazila-zemetreseni-pry-mohou-souviset-s-frakovanim

http://www.freepub.cz/2014/zemetreseni-souvisi-s-frackingem

Tagged with: , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice
2 comments on “Obrovský nárůst zemětřesení (nejen) v Oklahomě souvisí s HF
  1. Leo Eisner napsal:

    Opravte lži. Nemluvil jsem na půdě senátu, ale parlamentu. Nikde jsem netvrdil, že nemůže vzniknout větší zemětřesení než 2,5. Nemám firmu Seizmik, ale Seismik s.r.o. V oklahomě neindukuje zemětřesení hydraulické štěpení ale je podezření na souvislost injektáže odpadních vod po konvenční těžbě a zemětřesení.

    To co píšete jsou lži a překroucené polopravdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter