Euro: Ošklivé slovo na F

Euro přináší vcelku podnětné zamyšlení nad situací v Evropě, ale nevystupuje ze stínu řady tendenčních článků stranících břidlicové lobby.

Možná i proto se dopouští několika podstatných chyb. Např. polské zásoby EIA (energetická agentura USA, která slouží břidličné lobby) odhadla nejdříve na 300 let, aby navnadila polskou vládu a pak je snížila na 30 let. Prý šlo o chybu v desetinné čárce. Jinak v USA tisk zcela jasně prokázal, že americká EIA (energtická agentura) nadsazuje světové zásoby jak na běžícím pásu. Že je součástí břidličné lobby, musí být jasné každému nezávislému novináři kdekoli v USA.

Server dále bez jakýchkoli skrupulí fabuluje, že všechny německé nevládky proti frakování jsou řízeny Moskvou. To je tedy opravdu silná káva.

A řada klíčových informací chybí: např. stanovisko unie k HF, stanovisko českého senátu k HF, že Chevron porušuje zákony v Polsku a s Naturou si starosti nedělá a porušil její podmínky, že farmáři, kteří břidlice chtěli po geofyzikálním průzkumu  přišli o pitnou vodu a změnili na Chevron názor a jíž přes rok Chevron blokují, aby nemohli nezákonně začít budovat plošinu. Ani zmínka o úplatkářské aféře na polském ministerstvu životního prostředí kvůli licencím na HF. A tak bychom mohli pokračovat.

Závěrem ale přeci jen nutno pochválit, že text je nadprůměrně dobrý.

http://euro.e15.cz/archiv/osklive-slovo-na-f-1097221

Tagged with: , , , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter