Euro: Ošklivé slovo na F

Euro přináší vcelku podnětné zamyšlení nad situací v Evropě, ale nevystupuje ze stínu řady tendenčních článků stranících břidlicové lobby.

Možná i proto se dopouští několika podstatných chyb. Např. polské zásoby EIA (energetická agentura USA, která slouží břidličné lobby) odhadla nejdříve na 300 let, aby navnadila polskou vládu a pak je snížila na 30 let. Prý šlo o chybu v desetinné čárce. Jinak v USA tisk zcela jasně prokázal, že americká EIA (energtická agentura) nadsazuje světové zásoby jak na běžícím pásu. Že je součástí břidličné lobby, musí být jasné každému nezávislému novináři kdekoli v USA.

Server dále bez jakýchkoli skrupulí fabuluje, že všechny německé nevládky proti frakování jsou řízeny Moskvou. To je tedy opravdu silná káva.

A řada klíčových informací chybí: např. stanovisko unie k HF, stanovisko českého senátu k HF, že Chevron porušuje zákony v Polsku a s Naturou si starosti nedělá a porušil její podmínky, že farmáři, kteří břidlice chtěli po geofyzikálním průzkumu  přišli o pitnou vodu a změnili na Chevron názor a jíž přes rok Chevron blokují, aby nemohli nezákonně začít budovat plošinu. Ani zmínka o úplatkářské aféře na polském ministerstvu životního prostředí kvůli licencím na HF. A tak bychom mohli pokračovat.

Závěrem ale přeci jen nutno pochválit, že text je nadprůměrně dobrý.

http://euro.e15.cz/archiv/osklive-slovo-na-f-1097221

Tagged with: , , , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter