ECHO 24: Skrývá se mezi eko-nevládkami pátá kolona Ruska? Koalice STOP HF: V ČR ne.

Echo 24 se na webu honosí jistě chvályhodnou snahou: „Chceme být protiváhou oligarchizovaným českým médiím.“

V článku „Skrývá se mezi eko-nevládkami pátá kolona Ruska?“ ze dne 22.6.2014 však redaktor Daniel Kaiser předvedl eskamotáž hodnou kteréhokoli odmítaného média či Davida Coperfielda.

Spojil málo faktů hojnými subjektivními závěry s tím, že mj. využil tvrzení generálního tajemníka NATO Rasmussena z 19.6. 204 o „řízení“ evropských nevládek Ruskem v kauze „břidličného plynu“ a rozvedl to tak, že neinformovaní lidé, kterých je 99%, ihned usoudí po přečtení článku, že to je černé na bílém. Hotová věc.

Kdybychom použili podobný styl, jako pan redaktor nebo kdyby pan redaktor měl jiný úhel pohledu, mohly by znít jeho titulky takto:  Je břidličná lobby USA pátou kolonou NATO? Ovlivnil Bildeberg vyjádření generálního tajemníka NATO? (jednání Bildebergu se konalo 29.5. až 1.6. 2014). Slouží krize na Ukrajině vývozu LNG z USA? Zastírací manévr břidličných firem na Ukrajině: zloděj křičí, chyťte zloděje? Atd.

Náš komentář ukazující opak nejde do diskuze na Echo 24 zatím vložit a tak diskuzi vévodí nenávistný koment: „Konečně někdo napsal to, co se dlouho obecně ví (Brdy, Jezy na Labi, dálnice (prakticky všechny). břidličný plyn… Kdokoliv má zájem něco zablokovat, najme si zelenou bandu. Arnika, Děti Země, GAIA, (o Geenpeace netřeba mluvit!).“ 

My, kteří pro ČR víme, jak to s břidličnou kauzou je, protože se staráme o jediný proti břidličný účet v ČR, máme po přečtení článku dojem, že ECHO 24 možná není placeno našimi oligarchy, ale přímo extrémně nebezpečnou břidličnou lobby z USA či Velké Británie popř. Austrálie, proti které jsou naši oligarchové neškodní hoši.

Cítíme se tímto článkem poškozeni, protože autor očerňuje pomocí spekulací a náznaků i naše velké dílo a dílo našich přátel z celé Evropy, které se 2,5 roku v ČR snažíme povětšinou z rodinných rozpočtů uskutečnit. Jde patrně o největší projekt svého druhu v historii ČR: ochránit pitnou vodu pro 1,5 mil. občanů ČR. Nic víc, nic míň. I když politiky potřebujeme, stojíme mimo politické strany.

Je opravdu zajímavé, že přestože by dnes asi každý novinář měl vědět, že jediný subjekt proti břidlicím v ČR je Koalice STOP HF, natož ten, který přímo o věci píše, dosud nikdo se nezeptal, zda máme tedy nějaké finanční dary od Putina či Gazpromu. Odpověď zní: nemáme a můžeme to kdykoli doložit.

Od ECHA 24 budeme požadovat uvést věci na pravou míru a omluvu.

Tagged with: , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉ



Frack Free World.org






Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter