Hlavní cíl Moskvy: prý ukrajinský břidlicový plyn

Na břidlice na Východě Ukrajiny, kde má koncesi Shell, prý, podle ukrajinské televize TSN, má chuť Rusko. Echo 24 tak přináší další verzi o břidličné pohádce na Ukrajině, informaci znepokojující, protože to může vzbudit větší konflikt, než „jen“ politické a občanské nepokoje.

Opět zde ale aktéři tohoto absurdního a krutého divadla, jejímž rukojmím je Ukrajinský lid, zřejmě zapomínají, že EIA nadsazuje odhady někdy řádově v desítkách procent. Vzpomeňme Polsko, kde z původně z EIA odhadovaných 300 let (na což Polská vláda briskně reagovala) je nyní ostuda – let 30.

Ať chtějí těžit americké nebo ruské nebo ukrajinské firmy frakováním, pro lid v kontaktních zónách (kontaminovaná voda a růst sucha) a pro zemědělství jedné z obilnic Evropy je to nesmírně špatná zpráva. Na to však, v zemi zmítané lobbistickými zájmy koncernů z USA a Ruska (? – uvidíme), nyní asi myslí jen málokdo. I to nahrává korporacím, ať již jsou či budou odkudkoli.

I situace na Ukrajině ukazuje, kam nás fosilní závislost zavléká. Zcela jednoduše: do pekel!

http://echo24.cz/a/i2v2t/hlavni-cil-moskvy-pry-ukrajinsky-bridlicovy-plyn

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter