Hlavní cíl Moskvy: prý ukrajinský břidlicový plyn

Na břidlice na Východě Ukrajiny, kde má koncesi Shell, prý, podle ukrajinské televize TSN, má chuť Rusko. Echo 24 tak přináší další verzi o břidličné pohádce na Ukrajině, informaci znepokojující, protože to může vzbudit větší konflikt, než „jen“ politické a občanské nepokoje.

Opět zde ale aktéři tohoto absurdního a krutého divadla, jejímž rukojmím je Ukrajinský lid, zřejmě zapomínají, že EIA nadsazuje odhady někdy řádově v desítkách procent. Vzpomeňme Polsko, kde z původně z EIA odhadovaných 300 let (na což Polská vláda briskně reagovala) je nyní ostuda – let 30.

Ať chtějí těžit americké nebo ruské nebo ukrajinské firmy frakováním, pro lid v kontaktních zónách (kontaminovaná voda a růst sucha) a pro zemědělství jedné z obilnic Evropy je to nesmírně špatná zpráva. Na to však, v zemi zmítané lobbistickými zájmy koncernů z USA a Ruska (? – uvidíme), nyní asi myslí jen málokdo. I to nahrává korporacím, ať již jsou či budou odkudkoli.

I situace na Ukrajině ukazuje, kam nás fosilní závislost zavléká. Zcela jednoduše: do pekel!

http://echo24.cz/a/i2v2t/hlavni-cil-moskvy-pry-ukrajinsky-bridlicovy-plyn

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter