Berounsko stále není ještě u konce, ale jde již jen o formalitu

Na části plánovaného PÚ byl i Karlštejn, kam jsme společně pořádali pochod v modrém. Vyplatilo se, díky všem, zejména panu kastelánovi.

Na části plánovaného PÚ byl i Karlštejn, kam jsme společně pořádali pochod v modrém. Vyplatilo se, díky všem, zejména panu kastelánovi.

Naši spolupracovníci ze spolku Mallorn z Berounska avizovali pokračování řízení o stanovení průzkumného území Berounsko ze strany MŽP ČR, odbor výkonu státní správy č. I, tedy pro Střední Čechy.

Zjednodušeně jde o to, že dříve MŽP ČR nestanovilo lhůtu pro splnění doplnění spisu pro firmu Basgas termínem, jak je zvykem. Právně bylo řízení na mrtvém bodě (patová situace) a nešlo by nikdy ukončit.

Nyní tuto chybu MŽP chvályhodně napravuje, nicméně nejde to jinak, než že stanoví lhůtu novou, do 20.7.2014 s tím, že řízení přerušuje. Musíme tedy počkat, zda firma, která by měla doplnit, jak si svou činnost představuje, toto udělá, popř. nechá marně lhůtu uplynout. Pak MŽP rozhodne o zastavení řízení a tím ho definitivně ukončí.

Nikomu to však nebrání podat žádost znovu. Jen zákon STOP HF bude představovat dostatečně silný nástroj, aby nikoho již podobné šílené plány nenapadaly.

A dovolte znovu poděkovat všem obcím Berounska, že stály jednotně za svým NE a zejména berounské radnici a jejímu vedení, za příkladný postoj v obraně domoviny, za postoj rozumu a měsíce trvající náročnou spolukoordinaci akce, včetně mezinárodní konference Berounská výzva 2013.

Zejména děkujeme všem obcím, které vstoupily do Koalice STOP HF a daly tak jasně najevo i těžařům, že ani zde neuspějí. Největší dík patří opět městu Beroun, které jako první v ČR vstoupilo do Koalice STOp HF a ukázalo tak dalším obcím, že je někdy nutné postupovat netradičně a bourat zažité hranice…

Celé znění řízení MŽP zde:

0057

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter