Berounsko stále není ještě u konce, ale jde již jen o formalitu

Na části plánovaného PÚ byl i Karlštejn, kam jsme společně pořádali pochod v modrém. Vyplatilo se, díky všem, zejména panu kastelánovi.

Na části plánovaného PÚ byl i Karlštejn, kam jsme společně pořádali pochod v modrém. Vyplatilo se, díky všem, zejména panu kastelánovi.

Naši spolupracovníci ze spolku Mallorn z Berounska avizovali pokračování řízení o stanovení průzkumného území Berounsko ze strany MŽP ČR, odbor výkonu státní správy č. I, tedy pro Střední Čechy.

Zjednodušeně jde o to, že dříve MŽP ČR nestanovilo lhůtu pro splnění doplnění spisu pro firmu Basgas termínem, jak je zvykem. Právně bylo řízení na mrtvém bodě (patová situace) a nešlo by nikdy ukončit.

Nyní tuto chybu MŽP chvályhodně napravuje, nicméně nejde to jinak, než že stanoví lhůtu novou, do 20.7.2014 s tím, že řízení přerušuje. Musíme tedy počkat, zda firma, která by měla doplnit, jak si svou činnost představuje, toto udělá, popř. nechá marně lhůtu uplynout. Pak MŽP rozhodne o zastavení řízení a tím ho definitivně ukončí.

Nikomu to však nebrání podat žádost znovu. Jen zákon STOP HF bude představovat dostatečně silný nástroj, aby nikoho již podobné šílené plány nenapadaly.

A dovolte znovu poděkovat všem obcím Berounska, že stály jednotně za svým NE a zejména berounské radnici a jejímu vedení, za příkladný postoj v obraně domoviny, za postoj rozumu a měsíce trvající náročnou spolukoordinaci akce, včetně mezinárodní konference Berounská výzva 2013.

Zejména děkujeme všem obcím, které vstoupily do Koalice STOP HF a daly tak jasně najevo i těžařům, že ani zde neuspějí. Největší dík patří opět městu Beroun, které jako první v ČR vstoupilo do Koalice STOp HF a ukázalo tak dalším obcím, že je někdy nutné postupovat netradičně a bourat zažité hranice…

Celé znění řízení MŽP zde:

0057

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter