Absurdní divadlo: USA zajistí, aby EU snížila dovoz ruského plynu

Náměstek amerického prezidentského poradce pro národní bezpečnost Ben Rhodes řekl, že státy budou „úzce“ spolupracovat s Evropou v otázce diverzifikace energetických zdrojů. 

K pochopení sdělení je nutné vysvětlit, že tím Rhodes míní dovoz LNG plynu z břidlic získaným metodou hydraulického štěpení. Který samozřejmě dodají americké firmy a bude, jak se všichni experti shodují, výrazně dražší. jiní experti dokonce jdou ještě dále a sdělují, že USA stěží pokryje svou spotřebu, zejména, když Obama hodlá odstavovat uhelné eletrárny a předělávat je na plynové – údajně s menší uhlíkovou stopou. Poradci mu ale asi nesdělili, že pokud z břidlicového pole uniká nad 2% metanu jako ztráta do ovzduší, pak jsou uhelné elektrárny ekologičtější, co se uhlíkové stopy týče, než plyn.

Celý plán Obamy, jakkoli líbivý, se tak jeví jako dosti podivný a je otázkou, zda prokazovaný schodek emisí CO2 USA pro Kjótský protokol není náhodou podvod, vlivem nezapočítání právě úniků metanu z břidličných polí, které dle renomované NOAA činí až 12%!!

Celý článek zde:  Podotýkáme, že případné politické vyznění článku je věcí zdrojového serveru, se kterým se neztotožňujeme a my ho přinášíme pouze vzhledem k věcným údajům ohledně kauzy břidlic díky naprostému selhávání investigativní žurnalistiky v ČR.

http://politikus.ru/events/20396-teatr-absurda-ssha-budut-dobivatsya-chtoby-es-sokratil-import-rossiyskogo-gaza.html

 

Tagged with: , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter