Absurdní divadlo: USA zajistí, aby EU snížila dovoz ruského plynu

Náměstek amerického prezidentského poradce pro národní bezpečnost Ben Rhodes řekl, že státy budou „úzce“ spolupracovat s Evropou v otázce diverzifikace energetických zdrojů. 

K pochopení sdělení je nutné vysvětlit, že tím Rhodes míní dovoz LNG plynu z břidlic získaným metodou hydraulického štěpení. Který samozřejmě dodají americké firmy a bude, jak se všichni experti shodují, výrazně dražší. jiní experti dokonce jdou ještě dále a sdělují, že USA stěží pokryje svou spotřebu, zejména, když Obama hodlá odstavovat uhelné eletrárny a předělávat je na plynové – údajně s menší uhlíkovou stopou. Poradci mu ale asi nesdělili, že pokud z břidlicového pole uniká nad 2% metanu jako ztráta do ovzduší, pak jsou uhelné elektrárny ekologičtější, co se uhlíkové stopy týče, než plyn.

Celý plán Obamy, jakkoli líbivý, se tak jeví jako dosti podivný a je otázkou, zda prokazovaný schodek emisí CO2 USA pro Kjótský protokol není náhodou podvod, vlivem nezapočítání právě úniků metanu z břidličných polí, které dle renomované NOAA činí až 12%!!

Celý článek zde:  Podotýkáme, že případné politické vyznění článku je věcí zdrojového serveru, se kterým se neztotožňujeme a my ho přinášíme pouze vzhledem k věcným údajům ohledně kauzy břidlic díky naprostému selhávání investigativní žurnalistiky v ČR.

http://politikus.ru/events/20396-teatr-absurda-ssha-budut-dobivatsya-chtoby-es-sokratil-import-rossiyskogo-gaza.html

 

Tagged with: , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter