I TOP 09 konečně odmítá rizikové způsoby těžby břidlicového plynu

Předsednictvo TOP 09 podpořilo novelu horního zákona, kterou předkládá poslanec Michal Kučera. Ta prý velmi jednoduše zakazuje technologie, které nebude možné používat při těžbě břidlicového plynu nebo při podzemním zplynování uhlí.

Článek ale neuvádí, která největší síla způsobila, že frakování v ČR bude zakázáno. A ta síla, kterou autor článku shrnuje slovy: „místní občané a ochránci přírody lidé z dotčených oblastí“, „či vlna odporu reprezentovaná starosty a obyvateli mnoha větších i menších obcí z těžbou potenciálně ohrožených regionů“ má jméno: Koalice STOP HF.

A článek také neuvádí, že HF metoda není jen o vodě a klimatu, ale o mnoha dopadech, které jsme v rámci důvodové zprávy k zákonu vymezili.

 A konečně článek neuvádí, že autory samotného návrhu zákona je Koalice Stop HF, její vědecká rada, exsenátor Pakosta, hejtman Hašek (ČSSD) a jeho právní odbor a nyní, že jednu z jeho verzí přináší a již druhým rokem Koalici pomáhá pan starosta Náchoda a poslanec Jan Birke (ČSSD), který se snaží vyjednat jeho podporu napříč politickým spektrem. Zde již spolupracuje KDU-ČSL i hnutí ANO a proto se stop HF dostalo i do programového prohlášení vlády.

Dál už je článek správně:

http://denikreferendum.cz/clanek/18028-top-09-odmita-rizikove-zpusoby-tezby-bridlicoveho-plynu

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter