E15: „G7 tlačí na vývoz plynu z USA.“ Koalice STOP HF: G7 podporuje chiméru…

Po výzvě zemí V4 kongresu USA o urychlení povolenek k vývozu LNG z USA do EU, se nyní země G7 snaží o totéž. Urychlit vývoz ne konvenčního ale zemního plynu z břidlic. Což je zásadní rozdíl a název článku na  serveru E15 je tak matoucí.

Jde o snahu amorální, jak jsme již psali, technicky velmi obtížnou, ekonomicky nereálnou. Navíc většina břidličných polí je za zenitem, takže jde o chiméru. Těžba břidlicového plynu dramaticky podporuje oteplování, stejně tak dovoz LNG.

G7, olejáři a většina politiků tak ukazuje svou naprostou neznalost v otázkách klimatu a jako by příroda sama odpověděla, Antarktický ledovec, stejně jako Arktida a Grónsko začínají tát extrémně rychle, což lze označit již nyní za katastrofu.

Vedení států G7 tak ukazují, že až na vzácné výjimky těžbě břidlicového plynu a dopravě pomocí LNG vůbec nerozumí a ignorují navíc přání prostých Američanů a řady senátorů USA (viz naše aktualita http://stophf.cz/archives/6140).

Kdo problematice rozumí? Lobby firem a politiků z USA, která využila kauzy Ukrajina k dalšímu kolu lobování pro břidlice (viz naše aktualita zde (http://stophf.cz/archives/5990). V prvním kole se břidličná lobby domnívá, že břidličný plyn z USA bude vyvážet i do EU. Pak lobby řekne: vidíte, jak je břidličný plyn dobrý, přeci ho nebudeme dovážet přes oceán, když ho máte v EU, na Ukrajině. Tak změňte v EU svůj vlažný přístup…

EU tak naletěla na břidličnou volavku. Ještěže jde o volavku chimérickou.

Leč tato kauza ukazuje jednu hodně zásadní věc. ČR břidličný plyn těžit nechce. EU má k němu vlažný postoj. A těžba plynu tímto nejšpinavějším způsobem v USA nám nevadí proto, že to je daleko? Není to hodně naivní a amorální postoj? A projednaly vůbec vlády G7 tento požadavek řádným demokratickým způsobem? Nebo se jedná jen o jakési plácnutí do vody čelných představitelů G7? Budeme to muset zjistit.

Celý článek o G7 zde:

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/g7-tlaci-na-vyvoz-plynu-z-usa-rusko-nas-vydirat-nebude-1082836

Tagged with: , , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter