E15: „G7 tlačí na vývoz plynu z USA.“ Koalice STOP HF: G7 podporuje chiméru…

Po výzvě zemí V4 kongresu USA o urychlení povolenek k vývozu LNG z USA do EU, se nyní země G7 snaží o totéž. Urychlit vývoz ne konvenčního ale zemního plynu z břidlic. Což je zásadní rozdíl a název článku na  serveru E15 je tak matoucí.

Jde o snahu amorální, jak jsme již psali, technicky velmi obtížnou, ekonomicky nereálnou. Navíc většina břidličných polí je za zenitem, takže jde o chiméru. Těžba břidlicového plynu dramaticky podporuje oteplování, stejně tak dovoz LNG.

G7, olejáři a většina politiků tak ukazuje svou naprostou neznalost v otázkách klimatu a jako by příroda sama odpověděla, Antarktický ledovec, stejně jako Arktida a Grónsko začínají tát extrémně rychle, což lze označit již nyní za katastrofu.

Vedení států G7 tak ukazují, že až na vzácné výjimky těžbě břidlicového plynu a dopravě pomocí LNG vůbec nerozumí a ignorují navíc přání prostých Američanů a řady senátorů USA (viz naše aktualita http://stophf.cz/archives/6140).

Kdo problematice rozumí? Lobby firem a politiků z USA, která využila kauzy Ukrajina k dalšímu kolu lobování pro břidlice (viz naše aktualita zde (http://stophf.cz/archives/5990). V prvním kole se břidličná lobby domnívá, že břidličný plyn z USA bude vyvážet i do EU. Pak lobby řekne: vidíte, jak je břidličný plyn dobrý, přeci ho nebudeme dovážet přes oceán, když ho máte v EU, na Ukrajině. Tak změňte v EU svůj vlažný přístup…

EU tak naletěla na břidličnou volavku. Ještěže jde o volavku chimérickou.

Leč tato kauza ukazuje jednu hodně zásadní věc. ČR břidličný plyn těžit nechce. EU má k němu vlažný postoj. A těžba plynu tímto nejšpinavějším způsobem v USA nám nevadí proto, že to je daleko? Není to hodně naivní a amorální postoj? A projednaly vůbec vlády G7 tento požadavek řádným demokratickým způsobem? Nebo se jedná jen o jakési plácnutí do vody čelných představitelů G7? Budeme to muset zjistit.

Celý článek o G7 zde:

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/g7-tlaci-na-vyvoz-plynu-z-usa-rusko-nas-vydirat-nebude-1082836

Tagged with: , , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter