EPA zvažuje pravidlo vyžadující zveřejnění chemikálií pro frakování

US server The Hill přináší info o aktivitách EPA (Úřad na ochranu životního prostředí USA).

EPA podniká první kroky k předpisům, které by mohly vyžadovat, aby společnosti zveřejnily chemikálie používané při hydraulickém štěpení.

EPA vydala předběžné oznámení o navrhovaném vytváření pravidel v pátek v reakci na petici podanou v roce 2011 skupinou v oblasti životního prostředí Earthjustice a více než 100 dalších „zelených“ organizací naléhajících na povinnost testování a hlášení typů chenikálií.

Skupiny vyzvaly koncerny ke zveřejnění různých chemických látek používaných při frakování (HF), který zahrnuje čerpání vody , písku a chemikálií v podzemí, aby se z drcené horniny uvolnila ropa či zemní plyn.

Úřad, stále v raných fázích procesu, sdělil, že není rozhodnut, zda bude vyžadovat dobrovolné zveřejňování nebo povinné, či kombinaci obojího.

Úřad předpokládá, že státy, průmysl, veřejné zájmové skupiny i veřejnost budou účastníci v procesu. Tento proces přinese pro zúčastněné strany společnou diskuzi o informačních potřebách a pomůže EPA, aby zajistil veškeré zpravodajské zátěže a byly minimalizovány náklady.

EPA sleduje zejména to, jak sladit obchodní tajemství nebo údaje považovány za citlivé nebo důvěrné obchodní informace s jejich zveřejněním .

Agentura rovněž navrhuje, že vytvoří podmínky, které by mohly podpořit používání bezpečnějších chemikálií při HF, které je sice kontroverzní, ale pomáhá řešit energetickou bilanci země.

http://thehill.com/regulation/205705-epa-weighs-disclosure-rule-for-fracking-chemicals#ixzz31EoDMo40

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter