EPA zvažuje pravidlo vyžadující zveřejnění chemikálií pro frakování

US server The Hill přináší info o aktivitách EPA (Úřad na ochranu životního prostředí USA).

EPA podniká první kroky k předpisům, které by mohly vyžadovat, aby společnosti zveřejnily chemikálie používané při hydraulickém štěpení.

EPA vydala předběžné oznámení o navrhovaném vytváření pravidel v pátek v reakci na petici podanou v roce 2011 skupinou v oblasti životního prostředí Earthjustice a více než 100 dalších „zelených“ organizací naléhajících na povinnost testování a hlášení typů chenikálií.

Skupiny vyzvaly koncerny ke zveřejnění různých chemických látek používaných při frakování (HF), který zahrnuje čerpání vody , písku a chemikálií v podzemí, aby se z drcené horniny uvolnila ropa či zemní plyn.

Úřad, stále v raných fázích procesu, sdělil, že není rozhodnut, zda bude vyžadovat dobrovolné zveřejňování nebo povinné, či kombinaci obojího.

Úřad předpokládá, že státy, průmysl, veřejné zájmové skupiny i veřejnost budou účastníci v procesu. Tento proces přinese pro zúčastněné strany společnou diskuzi o informačních potřebách a pomůže EPA, aby zajistil veškeré zpravodajské zátěže a byly minimalizovány náklady.

EPA sleduje zejména to, jak sladit obchodní tajemství nebo údaje považovány za citlivé nebo důvěrné obchodní informace s jejich zveřejněním .

Agentura rovněž navrhuje, že vytvoří podmínky, které by mohly podpořit používání bezpečnějších chemikálií při HF, které je sice kontroverzní, ale pomáhá řešit energetickou bilanci země.

http://thehill.com/regulation/205705-epa-weighs-disclosure-rule-for-fracking-chemicals#ixzz31EoDMo40

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter