Bývalý výkonný prezident Mobil Oil tvrdí, že frakování není bezpečné!

Přímo z první ruky: Bývalý představitel firmy Mobil Oil říká, že frakování není bezpečné.

Technologie je nebezpečná a nevyzkoušená“, dodává.

Koment JM: „Jde již o druhý případ čelního představitele společností provozujících hydraulické štěpení, který se postavil v zájmu ochrany své domoviny proti frakování. O to je svědectví zpoza barikády důležitější a je třeba ocenit odvahu těchto lidí.

Vsuvka: Zde pro kontrast citujeme „expertku“ ministerstva životního prostředí ČR paní Vlastimilu Dvořákovou z České geologické služby a zároveň dnes (jak doufáme), již bývalou prezidentku pro Evropu Americké asociace naftových geologů, pověřenou vedením úkolu posouzení použití hydraulického štěpení pro ČR, která na ČT uvedla, že „pokud se dodrží technologie, je metoda bezpečná“ (Události, ČT1, 25.5.2012. Podotkněme, že v té době byla již hotova celá řada hodnověrných studií, prokazujících nebezpečnost metody, které paní Dvořáková patrně dodnes s úspěchem ignoruje.“ Zřejmě ví proč. Říká se tomu střet zájmů. Pohleďte s kým je paní Dvořáková, nebo byla?, ve vedení, jak sama říká zcela neškodné „profesní“ organizace.

 

AAPG vedení

Česká geologická slžuba a tím i MŽP ČR je zastoupena i ve vedení těžařské nátlakové skupiny AAPG, kde figurují čelní představitelé světových koncernů, jako např. Shell. Ještěže byly vazby částečně odchodem exministra Chalupy přetrhány.

Napsala: Lauren McCauley | 24. 4. 2014 pro server Mintpressnews, USA.

Louis Allstadt, bývalý výkonný viceprezident společnosti Mobil Oil, vyzval v úterý zákonodárce ve státě New York k schválení zákazu kontroverzní metody hydraulického štěpení, nebo-li frakování. „Není to bezpečné,“ říká Allstadt.

Bezpečné frakování prostě není možné se současnou technologií, nebo s navrhovanými předpisy, které jsou nedostatečné,“ řekl Allstadt při tiskové konference ve městě Albany. Konferenci zvolala skupina „Elected Officials to Protect New York”, která je proti frakování.

Až do svého odchodu do důchodu v roce 2000, Allstadt strávil 31 let u Mobil Oil a řídil divizi pro marketing a rafinaci v Japonsku a zároveň řídil celosvětové dodávky, obchodování a dopravní provoz firmy Mobil Oil. Po odchodu do důchodu ve městě Cooperstown ve státě New York, Allstadt řekl, že začal studovat frakování potom, když se ho přátelé zeptali, jestli si myslí, že by bylo bezpečné mít těžbu na plyn nedaleko jezera Otsego, kde má Allstadt dům. Od té doby se stal hlasitým oponentem metody těžby břidlicového plynu.

„Přestavitelé ropného průmyslu vám řeknou, že frakování existuje už dlouho. To je sice pravda, ale rozsah moderní techniky je zcela nový,“ řekl Allstadt a dodal, že těžba metodou frakování může vyžadovat 50 až 100 krát víc vody a chemických látek ve srovnání s těžbou bez frakování.

Zároveň poznamenal, že metan, který je až 30 krát silnější skleníkový plyn než oxid uhličitý, uniká při těžbě metodou frakování „v daleko větším tempu, než bylo dříve předpokládané.“

Skupina proti frakování “Elected Officials to Protect New York” konala tiskovou konferenci na podporu místních iniciativ k zákazu metody frakování ve státě a na vyzvání úředníků, aby prosadili více obnovitelné zdroje energie. Demonstranti ve státě New York tlačili na guvernéra Andrew Cuomo, aby nezrušil státní moratorium na frakování. Cuomo řekl, že o tom bude uvažovat do 4. listopadu 2014.

http://www.mintpressnews.com/straight-horses-mouth-former-oil-exec-says-fracking-safe/189555/

Tagged with: , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter