Americký břidličný útok na Ukrajinu a EU pokračuje

Přesně, jak jsme předpověděli. Dopis V4 na US kongres, Smithův článek z CEPA v Lidovkách, je začátek nového lobistického tlaku USA a její státní administrativou prolezlou břidličnou lobby na EU. Ukrajina je „jen“ nový odrazový můstek…

Citujeme server Wertyz report:

Joe Biden propagoval na ukrajinské cestě frackující misionářskou sílu

Steve Horn

Během své dvoudenní návštěvy Kyjeva americký viceprezident Joe Biden otevřel „Balíček americké krizové podpory pro Ukrajinu.”

Klíčová součást balíčku zahrnuje propagaci rozvoje hydraulického štěpení (“frackingu”) na Ukrajině. Dean Neu, profesor účetnictví na Univerzitě York v Torontu, tento fenomén ve své knize “Doing Missionary Work” popisuje jako misionářskou práci. A v tomto případě práce zahrnuje USA jako moderního misionáře pro šíření doktríny frackingu pro posílení svých zájmů.

S neustálou ruskou okupací Krymu, která slouží jako pozadí výletu, Biden z Ruska a jeho dominance na celosvětovém trhu s plynem udělal jeden z ústředních bodů své řeči v Kyjevě.

„A když se pokoušíte prosadit energetickou bezpečnost, není důvod, proč nemůžete být energeticky bezpeční. Opravdu ne. Zabere to čas. Zabere to nějaká vážná rozhodnutí, je to ale kolektivně ve vaší moci a v moci Evropy a Spojených států.” řekl.

„A my jsme připraveni vám v tom pomoct. Představte si, kde byste byli dnes, kdybyste dokázali Rusku říct: Nechte si váš plyn. Byl by to úplně jiný svět než ten, kterému dnes čelíte.“

Americký ropný a plynařský průmysl dlouho loboval za „ozbrojení“ své frackující dovednosti, aby odrazil ruskou dominanci na trhu s plynem. Dělal to tak dvěma způsoby.

Zaprvé: Změnou Amerického Ministerstva zahraničí na globálního propagátora frackingu skrz svůj Nekonvenční program pro plynové technické zapojení (dříve známý jako Iniciativa Břidlicového plynu), která je klíčovou, ačkoliv méně zmiňovanou, součástí „Akčního plánu pro klima“ prezidenta Obamy.

A vývozem amerického břidlicového plynu na celosvětový trh, zvláště do zemí EU, které jsou v současné době závislé na ruském plynu.

V tomto smyslu ukrajinská krize – jak Naomi Klein poukázala ve svém nedávném článku – sloužila pouze jako výmluva „doktríny šoku“ pro prosazení plánů, které byly dlouho v plánu, je to „staré víno v nové lahvi.”

Detaily o plynovém „pomocném balíčku“

energetické části balíčku pomoci Bílý dům slibuje, že během „nadcházejících týdnů pošle na Ukrajinu expertní týmy z několika amerických vládních agentur, aby pomohl Ukrajině naplnit okamžité a dlouhodobé energetické potřeby.“

Tato sekce obsahuje tři hlavní body, které USA učiní, aby zajistily americkým ropným a plynárenským společnostem během geopolitického vyčkávání zisky.

1. Pomoc s plynovody a zabezpečením přístupu k plynu na středoproudé úrovni produkce.

„Dnes americký expertní tým přijel do Kyjeva, aby pomohl Ukrajině zabezpečit reverzní dodávky zemního plynu od svých evropských sousedů.“ napsal Bílý dům. „Reverzní dodávky zemního plynu poskytnou Ukrajině dodatečné aktuální zdroje energie.“

2. Technickou pomoc na posílení konvenční produkce plynu na Ukrajině. To je plyn získaný tradiční vertikální těžbou.

Jak Bílý dům vysvětlil: „Američtí techničtí experti se připojí k Evropské bance pro rekonstrukci a rozvoje a dalším, aby pomohli Ukrajině vytvořit veřejnoprávní investiční iniciativu pro zvýšení konvenční produkce plynu z existujících polí na posílení domácích dodávek energie.“

3. Břidlicová misionářská práce

„Technický tým také osloví vládu ohledně opatření, které ukrajinské vládě pomohou zajistit rychlou a enviromentálně vhodnou implementaci kontraktů pro rozvoj břidlicového plynu podepsaných v roce 2013.“ uvedl Bílý dům.

EXXON MOBIL učí Rusko frackovat

Ironicky, americká vláda se spojuje s Evropskou bankou pro rekonstrukci a rozvoj, aby naučila Ukrajinu frackovat pro odklonění země od ruského plynu. „Soukromé impérium” ExxonMobil dělá to samé v Rusku, aby zemi pomohl dostat se do její břidlicové úrody.

Kromě spousty dalších spoluprací s ruským těžařským průmyslem ExxonMobil podepsala v prosinci 2013 joint venture s ruskou státní společností Rosneft, aby pomohla těžit v obrovském ruském povodí tzv. Formace Bazhenov.

„JV uskuteční pilotní program pro zhodnocení a určení technických možností rozvoje …Formace Bazhenov…v Západní Sibiři.“ stojí v tiskovém prohlášení společnosti Rosneft. „Plánem je program provádět v časovém rozmezí 2013-2015.“

Forbes uvedl, že Bazhenov je zhruba 80 krát větší než Bakken Shale, největší pole v USA viditelné z vesmíru.

Tabu změny klimatu

Misionáři tradičně dělají charitativní práci pro služby lidstva. Jenže enormní klimatický dopad frackingu – s ohledem navýpočet změny klimatu – zpochybňuje ty, co ve sféře břidlicového plynu pracují.

Takže v případě americké vlády a Ukrajiny koncept misionářské práce byl přetočen na hlavu.

Nejziskovější společnosti na planetě – v USA i Rusku – budou profitovat na účet dalších lidí, a to včetně stability klimatického systému země.

http://wertyzreport.com/2014/04/25/joe-biden-propagoval-na-ukrajinske-ceste-frackujici-misionarskou-silu/

Zde odkaz na oficiální stránku Bílého domu:

http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/04/21/fact-sheet-us-crisis-support-package-ukraine

 

Tagged with: , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter