V kauze břidlic jde vláda správným směrem!! Proto má podporu Koalice STOP HF ČR. S dovozem LNG z USA zásadně nesouhlasíme.

Pan ministr Mládek včera pro server Týden sdělil, že vláda nechce v ČR těžit břidlicový plyn. Vláda tak plní své programové prohlášení, kdy „břidličný“bod iniciovala Koalice STOP HF přes ČSSD a ANO.

Zbývá tedy schválit příslušný zákon.

Pan ministr Mládek by však uvítal, kdyby americký plyn začal proudit na evropský trh. „Jde o to, že když uvolníte trh, tak se sníží ceny plynu,“ dodává. Ceny by se pak podle něj rovnaly cenám plynu v USA navýšené o transportní náklady.

Bohužel spíše bohudík však jeho přání o dovozu LNG je technicky náročné v horizontu let, extrémně drahé a cena US plynu by rozhodně nemohla konkurovat plynu z trub. Navíc je vysoce nemorální hlásat potřebu břidličného plynu, kdy ho z bezpečnostních důvodu a důvodů hustoty obyvatel sami (správně) odmítáme těžit. Břidlicový plyn se těží i dle údajů břidličné loby v ČR v hustě zalidněných oblastech USA (Pensylvanie, Texas). I proto působí těžba takové zdravotní dopady v USA. Je nemorální chtít LNG z USA. Jde o požadavek typu: lidé v USA budou umírat ale hlavně že se my ohřejeme u kamen! Krom toho, jak uvádíme jinde v aktualitách: rozvoj LNG by měl drastický vliv na klima.

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/ministr-jan-mladek-vlada-nechce-v-cesku-tezit-bridlicovy-plyn_303708.html#.U0b3XPl_vC8

 

Uveřejněno v rubrice
3 comments on “V kauze břidlic jde vláda správným směrem!! Proto má podporu Koalice STOP HF ČR. S dovozem LNG z USA zásadně nesouhlasíme.
  1. honza napsal:

    Nejsem nijak zaujatý vůči USA a navíc je mi líto obyčejných lidí kteří tam mají problémy v důsledku těžby plynu z břidlic. Vadí mi bezohlednost těžařů protože neberou ohled na svoje lidi natož na lidi v cizině, navíc ve vzdálené Evropě. Co se týká cen plyn a dovozu plynu z USA nevím jestli je vůbec možné z USA nějaký plyn dovážet, když ani USA nejsou ze 100% soběstační. Tvrzení o vývozu plynu z USA tedy postrádá logiku. Vidím to tak že Obama a jeho administrativa v Evropě bezohledně prosazuje zájmy ve prospěch svých firem a navíc za využití NATO a otázkou je jak dalece se nechá vtáhnout do jejich „hry“ EU.
    Jestli dojde ke zvýšení cen plynu v Evropě, pak to bude v důsledku cílené aktivity USA a doplatíme na to jenom my v Evropě.
    Nepřítel – strašák byl již vytvořen. V zájmu Evropy je ale udržovat se sousedy dobré vztahy. Takový zájem ale USA nemají a podle toho se chovají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter