V kauze břidlic jde vláda správným směrem!! Proto má podporu Koalice STOP HF ČR. S dovozem LNG z USA zásadně nesouhlasíme.

Pan ministr Mládek včera pro server Týden sdělil, že vláda nechce v ČR těžit břidlicový plyn. Vláda tak plní své programové prohlášení, kdy „břidličný“bod iniciovala Koalice STOP HF přes ČSSD a ANO.

Zbývá tedy schválit příslušný zákon.

Pan ministr Mládek by však uvítal, kdyby americký plyn začal proudit na evropský trh. „Jde o to, že když uvolníte trh, tak se sníží ceny plynu,“ dodává. Ceny by se pak podle něj rovnaly cenám plynu v USA navýšené o transportní náklady.

Bohužel spíše bohudík však jeho přání o dovozu LNG je technicky náročné v horizontu let, extrémně drahé a cena US plynu by rozhodně nemohla konkurovat plynu z trub. Navíc je vysoce nemorální hlásat potřebu břidličného plynu, kdy ho z bezpečnostních důvodu a důvodů hustoty obyvatel sami (správně) odmítáme těžit. Břidlicový plyn se těží i dle údajů břidličné loby v ČR v hustě zalidněných oblastech USA (Pensylvanie, Texas). I proto působí těžba takové zdravotní dopady v USA. Je nemorální chtít LNG z USA. Jde o požadavek typu: lidé v USA budou umírat ale hlavně že se my ohřejeme u kamen! Krom toho, jak uvádíme jinde v aktualitách: rozvoj LNG by měl drastický vliv na klima.

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/ministr-jan-mladek-vlada-nechce-v-cesku-tezit-bridlicovy-plyn_303708.html#.U0b3XPl_vC8

 

Uveřejněno v rubrice
3 comments on “V kauze břidlic jde vláda správným směrem!! Proto má podporu Koalice STOP HF ČR. S dovozem LNG z USA zásadně nesouhlasíme.
  1. honza napsal:

    Nejsem nijak zaujatý vůči USA a navíc je mi líto obyčejných lidí kteří tam mají problémy v důsledku těžby plynu z břidlic. Vadí mi bezohlednost těžařů protože neberou ohled na svoje lidi natož na lidi v cizině, navíc ve vzdálené Evropě. Co se týká cen plyn a dovozu plynu z USA nevím jestli je vůbec možné z USA nějaký plyn dovážet, když ani USA nejsou ze 100% soběstační. Tvrzení o vývozu plynu z USA tedy postrádá logiku. Vidím to tak že Obama a jeho administrativa v Evropě bezohledně prosazuje zájmy ve prospěch svých firem a navíc za využití NATO a otázkou je jak dalece se nechá vtáhnout do jejich „hry“ EU.
    Jestli dojde ke zvýšení cen plynu v Evropě, pak to bude v důsledku cílené aktivity USA a doplatíme na to jenom my v Evropě.
    Nepřítel – strašák byl již vytvořen. V zájmu Evropy je ale udržovat se sousedy dobré vztahy. Takový zájem ale USA nemají a podle toho se chovají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter