Otřesné svědectví o dopadech CSG v Austrálii z ptačí perspektivy

Coal Seam Gas, aneb těžba plynu pomocí vody z uhelných slojí. Další odpudivá nekonvenční metoda těžby zemního plynu. Těžba má ještě větší dopad na krajinu a spotřebuje ještě více vody, než těžba břidlic pomocí hydraulického štěpení. Server skupiny 350.org přináší odkaz na záběry průletu na oblastí Surat Basin v Austrálii.

Impakt metody je obrovský, lze hovořit o ecocidě. Další z důkazů, že musíme co nejrychleji odstoupit od fosilních paliv.

Uveřejněno v rubrice
2 comments on “Otřesné svědectví o dopadech CSG v Austrálii z ptačí perspektivy
  1. Hejzlar napsal:

    Ahoj všem,
    dnes Obama na tiskovce po jednání G7 řekl, že USA mají v úmyslu pomoci Ukrajině s dodávkami plynu aby nebyla závislá na dodávkách z Ruska. Mám pocit, že z břidlicovým plynem vytvořili obrovskou bublinu, která je ještě horší než byla ta s nedostatečně krytými hypotékami. Snaží se tento plyn a technologie na jeho těžení někde udat a to nejlépe v Evropě. To je hlavní důvod proč potřebují Rusko jak řekl osamocené a v izolaci. Pro EU to může znamenat hospodářské harakiri jestli se nechá do problému úplně vtáhnout. A jsou-li tam takoví jako Zaorálek pak se tak i stane. Když jsem viděl EU prezidenta……………………..
    Když čtu diskuse na netu vypadá to že většina lidí prokoukla o co tady jde. Jedině to mě trochu utěšuje. Na druhou stranu se prohlubují rozdílné názory mezi lidmi a politickými špičkami které ovládají lobisti bez svědomí a to je zlé.
    Po těžbě břidlicových plynů zbude zdevastovaná krajina a otrávené spodní vody. Lidská práva, nebo životy je vůbec nezajímají, chtějí jen vykrást co se dá a nejlépe u těch kdo se dá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter