Otřesné svědectví o dopadech CSG v Austrálii z ptačí perspektivy

Coal Seam Gas, aneb těžba plynu pomocí vody z uhelných slojí. Další odpudivá nekonvenční metoda těžby zemního plynu. Těžba má ještě větší dopad na krajinu a spotřebuje ještě více vody, než těžba břidlic pomocí hydraulického štěpení. Server skupiny 350.org přináší odkaz na záběry průletu na oblastí Surat Basin v Austrálii.

Impakt metody je obrovský, lze hovořit o ecocidě. Další z důkazů, že musíme co nejrychleji odstoupit od fosilních paliv.

Uveřejněno v rubrice
2 comments on “Otřesné svědectví o dopadech CSG v Austrálii z ptačí perspektivy
  1. Hejzlar napsal:

    Ahoj všem,
    dnes Obama na tiskovce po jednání G7 řekl, že USA mají v úmyslu pomoci Ukrajině s dodávkami plynu aby nebyla závislá na dodávkách z Ruska. Mám pocit, že z břidlicovým plynem vytvořili obrovskou bublinu, která je ještě horší než byla ta s nedostatečně krytými hypotékami. Snaží se tento plyn a technologie na jeho těžení někde udat a to nejlépe v Evropě. To je hlavní důvod proč potřebují Rusko jak řekl osamocené a v izolaci. Pro EU to může znamenat hospodářské harakiri jestli se nechá do problému úplně vtáhnout. A jsou-li tam takoví jako Zaorálek pak se tak i stane. Když jsem viděl EU prezidenta……………………..
    Když čtu diskuse na netu vypadá to že většina lidí prokoukla o co tady jde. Jedině to mě trochu utěšuje. Na druhou stranu se prohlubují rozdílné názory mezi lidmi a politickými špičkami které ovládají lobisti bez svědomí a to je zlé.
    Po těžbě břidlicových plynů zbude zdevastovaná krajina a otrávené spodní vody. Lidská práva, nebo životy je vůbec nezajímají, chtějí jen vykrást co se dá a nejlépe u těch kdo se dá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter