Definitivně potvrzeno. Trutnovsko může ode dnes volně dýchat.

Dnešním dnem 3.3.2014 nabylo právní moci rozhodnutí o zastavení řízení na udělení průzkumného území Trutnovsko.

MŽP ČR v Hradci Králové a to i díky personálním změnám tak definitivně napravilo osudnou chybu z přelomu roku 2011/2012, kdy potenciálně vystavilo toto území největšímu možnému poškození přírody a životního prostředí, které by se dalo přirovnat snad jen k válečnému úderu. Přesně tak totiž vypadají frakovací území v USA i jinde.

Firma Hutton Energy s.r.o., zastoupená (skoro se chce napsat vlastizrádně) českou firmou GET s.r.o., tak definitivně ztratila možnost anexe těchto území. Nic jí však nebrání podat žádost na to samé území či kdekoli jinde v ČR.

Proto je nutné přijmout zákona STOP HF včetně zplyňování uhlí, který jasně vymezí, že zájmy ochrany lidského zdraví, vody a přírody obecně, tedy nejvyšší veřejné zájmy, jaké známe, musí vždy převážit zájmy soukromé (navíc iniciované firmami cizími, které nemají k území žádný vztah a mají prakticky nulovou odpovědnost), ať již tyto zájmy prezentuje „západ“ nebo „východ“.

Kauza, kterou jsme se těmito žádostmi o stanovení průzkumných území, absolvovali ve dvou letém boji, má světový formát. Rozvoj frakování a dosah vlivů těžby ropy a plynu vnímáme jako celosvětovou krizi hodnot, demokracie, národní bezpečnosti či ekocidu dosud lidstvem nepřekonaného  ničení životního a přírodního prostředí.

Tento příklad ropné závislosti (ropného šílenství) ukazuje příkladně, že je nutné opustit fosilní paliva a přejít na jiné zdroje, které budou mít přírodou snadno odbouratelnou ekologickou stopu. Že půjde  o jeden z  největších úkolů, který kdy před lidstvem stály, je nasnadě.

Závěrem prosím dovolte poděkovat všem obcím Trutnovska, které pomohly Koalici STOP HF, podpořiliy ji v jejím úsilí a v neposlední řadě pochvalme neochvějný nesouhlas všech obcí. Zde vyzdvihněme roli zejména Rtyně v Podkrkonoší, Červeného Kostelce, Havlovic a dalších, které vedly nejen odborně  aktivní odpor vůči stanovení PÚ. Jednu z klíčových rolí  odporu sehrála nejen demostrace Koalice STOP HF v Trutnově, ale také čin pana starosty Adamce z Trutnova a trutnovského městského zastupitelstva, kteří nechali zpracovat hydrogeologickou studuji, jenž jasně prokázala, že frakování není možné ani na Trutnovsku.

za Koalici STOP HF, Jiří Malík, vedoucí národní kampaně

http://nase.broumovsko.cz/ostatni-ekonomika/definitivne-potvrzeno-na-trutnovsku-nachodsku-a-broumovsku-se-plyn-tezit-nebude.html

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter