Šokující svědectví o Austrálii: film od Lock the Gate Alliance – Rozfrakovaná země, Nekovenční invaze

JM: Lock the Gate Alliance vyrobila film shrnující šokující dopady nekonvenční těžby plynu na australský kontinent. Potvrzují se tak všechny dopady frakování, těžby tight gas i plynu z uhelných slojí známých z USA včetně hustoty těžby, obrovského množství chemikálií, doslova gigantického znečištění vlivem vypouštění zpětné odčerpané vody. Je zde doložen masivní únik metanu do vod a ovzduší, dopad na lidské zdraví (mj. dětem v oblastech s těžbou teče krev z nosu či uší, mají vyrážky atd.), na celé ekosystémy a zemědělství, dokonce ovlivňují moře a ohrožují Velký bariérový útes. A asi nejvíce šokující: během desetiletí Australská vláda povolila licence na 53% procentech kontinentu, což je 17 x více, než je rozloha Velké Británie! Přesto to ani australskému kapitálu nestačilo a pokusil se expandovat i do ČR. Zatím se mu úspěšně bráníme.

Tak se vyjevuje holá skutečnost: nadnárodní korporace se nezastaví před ničím a (zejména nekonvenční) těžba plynu a ropy představuje dnes obrovskou devastaci, která mocně urychluje kolaps mnoha planetárních ekosystémů. Není to tedy nic, co by nás nemuselo znepokojovat! V Austrálii ničí i naše životní prostředí, kontaminují i naši vodu! Je čas ukončit ekocidu planety ve jménu ekonomiky či hospodářského rozvoje. Hospodářský rozvoj, pokud je založen na ničení přírody, která má cenu daleko vyšší, než zisky olejářů, je morálně nepřípustný a neudržitelný. Je věcí cti každého jedince, aby dal jasně najevo, že takový styl života už nehodláme podporovat.

Aliance Lock the Gate, volně přeloženo „Zamkněte vrata“ díky odlišné legislativě mohla využít zákona, který umožňuje, pakliže s tím všichni dotčení vlastníci souhlasí, oplotit pozemky a uzamknout brány. Tím zabrání vjezdu i vstupu těžařům, i kdyby jim stát vydal licenci na průzkum či těžbu. Toto nenásilné hnutí všech lidí dobré vůle se v posledních letech rychle šíří a má nečekaný úspěch v obraně domovů a přírody.

Prosím hledáme pomocníky, kteří by nám udělali titulky k filmu, protože zatím je zbrusu nový film pouze v angličtině.

Fractured Country – An Unconventional Invasion

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter