V případě nehody při těžbě břidličného plynu zaplatí škody daňoví poplatníci

Břidlicová horečka ve Velké Británii nabývá další absurdní rozměr. Přes sliby vlády, že udělá všechno pro to, aby břidlicové plyny měly jasný legislativní rámec, ministr životního prostředí Dan Rogerson odmítl navrhovaný dodatek, který by průhledným způsobem upravil stávající zákony tak, aby firmy za nehody a odstraňování jejich následků byly plně odpovědné:

www.theguardian.com/environment/2013/dec/11/taxpayers-fracking-pollution-companies

Tato zpráva připomíná situaci v České republice, kdy firma Basgas Czechia, společnost s ručením omezeným, získala povolení ministerstva životního prostředí na průzkumnou těžbu břidlic v oblasti, kde se nachází podzemní pánev s pitnou vodou, na které je závislých 150 000 obyvatel. Proti povolení se naštěstí podařilo podat rozklad, ale v případě těžby a možné nehody by firma s třemi telefonními čísly na celém světě, ručící kapitálem 200 000 Kč, nejspíš neměla příliš velkou motivaci po své činnosti sanovat.

 

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter