Nové důkazy o negativních dopadech frakování na životní prostředí a zdraví obyvatel

V rámci diskuse o frakování ve státě New York vznikl dokument, který pro guvernéra Maria Cuoma mapuje vývoj vědeckého poznání co se hydraulického štěpení týče od podzimu 2012.

Již před povodněmi v Kolorádu se objevily důkazy o 350 případech kontaminace podzemních vod ve státě Kolorádo.  Severní Dakota hlásí 23 případů výbuchů vrtů, v Pennsylvánii bylo zkoumáno 161 případů kontaminace vody spojených s frakováním od roku 2008.

Byly publikovány studie s oponentskými posudky, které opět dokládají, že likvidace zpětně odčerpané vody z vrtů vstřikováním do podloží způsobuje zemětřesení.

Souvislost mezi frakováním a znečištěním vzduchu je jasnější, než kdykoliv předtím. Dochází ke znečištění benzenem, toluenem a křemičitým prachem. Emise metanu mohou dosahovat až 12 procent.

Ekonomické dopady: ze slibovaných 48000 pracovních míst ve státě Pennsylvánie mezi lety 2007-2012  jich vzniklo 5669 a většina z nich byla zaplněna vysoce kvalifikovanými kandidáty z jiných států. Média v Pennsylvánii se ptají „jaký energetický boom?“, protože se jejich stát v počtu nově vytvořených pracovních míst propadl v roce 2012 na 49. místo z 50.

Oproti tomu průmysl obnovitelných zdrojů zaznamenal silný nárůst a jeho celkový přínos pro společnost byl jak krátkodobě, tak dlouhodobě příznivější. Přiložený dokument níže obsahuje všechny reference:

Memorandum regarding shale gas risks_US_John Armstrong

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter