Nové důkazy o negativních dopadech frakování na životní prostředí a zdraví obyvatel

V rámci diskuse o frakování ve státě New York vznikl dokument, který pro guvernéra Maria Cuoma mapuje vývoj vědeckého poznání co se hydraulického štěpení týče od podzimu 2012.

Již před povodněmi v Kolorádu se objevily důkazy o 350 případech kontaminace podzemních vod ve státě Kolorádo.  Severní Dakota hlásí 23 případů výbuchů vrtů, v Pennsylvánii bylo zkoumáno 161 případů kontaminace vody spojených s frakováním od roku 2008.

Byly publikovány studie s oponentskými posudky, které opět dokládají, že likvidace zpětně odčerpané vody z vrtů vstřikováním do podloží způsobuje zemětřesení.

Souvislost mezi frakováním a znečištěním vzduchu je jasnější, než kdykoliv předtím. Dochází ke znečištění benzenem, toluenem a křemičitým prachem. Emise metanu mohou dosahovat až 12 procent.

Ekonomické dopady: ze slibovaných 48000 pracovních míst ve státě Pennsylvánie mezi lety 2007-2012  jich vzniklo 5669 a většina z nich byla zaplněna vysoce kvalifikovanými kandidáty z jiných států. Média v Pennsylvánii se ptají „jaký energetický boom?“, protože se jejich stát v počtu nově vytvořených pracovních míst propadl v roce 2012 na 49. místo z 50.

Oproti tomu průmysl obnovitelných zdrojů zaznamenal silný nárůst a jeho celkový přínos pro společnost byl jak krátkodobě, tak dlouhodobě příznivější. Přiložený dokument níže obsahuje všechny reference:

Memorandum regarding shale gas risks_US_John Armstrong

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter