Bývalý víceprezident těžařské firmy Mobil varuje: frakování je nebezpečné a může vést ke katastrofě

Louis W. Allstadt, bývalý víceprezident firmy Mobil, který dohlížel na fůzi s Exxonem, tvrdí, že frakování je názornou ukázkou toho, jak daleko až průmysl může zajít ve své honbě za posledními zbytky snadno dostupných uhlovodíků.

Z mnoha studií je zřejmé, že úniky metanu jsou vysoké a otevíráním dalších a dalších kanálů, kudy může unikat do atmosféry (trhliny ve skalách, opuštěné vrty) se vytváří riziko neznámých rozměrů. Neexistuje způsob, jak navždy utěsnit opuštěné vrty – koroze trubek a rozpadání betonu dříve či později umožní metanu volně unikat.

Frakování je ztráta času, který by byl lépe využit rozvíjením alternativních energií. Průmysl tak přenáší náklady toho, co dělá, na společnost, protože ta bude muset řešit vzniklé problémy s životním prostředím.

Allstadt volá po probuzení veřejnosti, která jako jediná může vytvořit protiváhu velkému množství peněz, které jde na ovlivnění politiků. Buď se veřejnost probudí díky informovanosti, nebo díky velké ekologické katastrofě.

www.truth-out.org/news/item/17605-former-mobil-vp-warns-of-fracking-and-climate-change

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter