S čím hazardoval exministr Chalupa? Ohrožoval vodu pro statisíce občanů ČR!

JM: Exministr ŽP Chalupa svými výroky o těžbě plynu z břidlic podporoval břidličnou lobby v ČR. Co by nám hrozilo při rozjetí průmyslové těžby musel dobře vědět (viz link dole). Nevěříme totiž, že by MŽP neznalo internet a že by Vlastimila Dvořáková z České geologické služby (hlavní řešitel HF kauzy) nepřivezla ze svých cest za břidlicemi po USA poznatek o hustotě vrtů potřebných k dobývání touto vpravdě děsivou metodou, jejíž dopady jsou dobře známy.

Příklad Chalupy, Dvořákové, Venery (ředitel ČGS) a Holého (ředitel odboru geologie MŽP ČR) ukazuje, jak nebezpečné je, když lidé zapomenou na slušnost, odpovědnost, vědu a systémový přístup (zatím věřme, že to byly ty hlavní příčiny, že za tím nejsou úplatky jako v Polsku, ze kterého si Chalupa chtěl brát příklad –  jak prostoduchý postoj laika, kdy Polsko má jinou geologii než ČR, takže příklad si z něj brát nelze!). Proč ho na to jeho podřízení, jmenovaní výše, neupozornili? I to budeme zjišťovat.

Dodejme, že zatím největším nepřítelem přijetí zákona na ochranu vody v ČR a statisíců lidí byla ODS s Chalupou, Klausem a dalšími na špici. Ostatní strany, jak se zdá z našich parlamentních jednání, jsou ochotny podpořit přijetí zákona STOP HF. Abychom byli spravedliví, musíme jmenovat vzácné výjimky z ODS jako senátor Oberfalzer, nebo poslanec Úlehla, kteří jsou hřejivou výjimkou a Koalici STOP HF i přijetí zákona jednoznačně podporují.

Doufejme, že si voliči v příštích volbách vzpomenou, jak který politik bude, doufejme v blízké budoucnosti, o zákonu STOP HF, který je jednám z nejdůležitějších pro budoucnost ČR, hlasovat.

Hustota vrtů nekonvenční těžby kolem města Donie, Texas, USA

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter