S čím hazardoval exministr Chalupa? Ohrožoval vodu pro statisíce občanů ČR!

JM: Exministr ŽP Chalupa svými výroky o těžbě plynu z břidlic podporoval břidličnou lobby v ČR. Co by nám hrozilo při rozjetí průmyslové těžby musel dobře vědět (viz link dole). Nevěříme totiž, že by MŽP neznalo internet a že by Vlastimila Dvořáková z České geologické služby (hlavní řešitel HF kauzy) nepřivezla ze svých cest za břidlicemi po USA poznatek o hustotě vrtů potřebných k dobývání touto vpravdě děsivou metodou, jejíž dopady jsou dobře známy.

Příklad Chalupy, Dvořákové, Venery (ředitel ČGS) a Holého (ředitel odboru geologie MŽP ČR) ukazuje, jak nebezpečné je, když lidé zapomenou na slušnost, odpovědnost, vědu a systémový přístup (zatím věřme, že to byly ty hlavní příčiny, že za tím nejsou úplatky jako v Polsku, ze kterého si Chalupa chtěl brát příklad –  jak prostoduchý postoj laika, kdy Polsko má jinou geologii než ČR, takže příklad si z něj brát nelze!). Proč ho na to jeho podřízení, jmenovaní výše, neupozornili? I to budeme zjišťovat.

Dodejme, že zatím největším nepřítelem přijetí zákona na ochranu vody v ČR a statisíců lidí byla ODS s Chalupou, Klausem a dalšími na špici. Ostatní strany, jak se zdá z našich parlamentních jednání, jsou ochotny podpořit přijetí zákona STOP HF. Abychom byli spravedliví, musíme jmenovat vzácné výjimky z ODS jako senátor Oberfalzer, nebo poslanec Úlehla, kteří jsou hřejivou výjimkou a Koalici STOP HF i přijetí zákona jednoznačně podporují.

Doufejme, že si voliči v příštích volbách vzpomenou, jak který politik bude, doufejme v blízké budoucnosti, o zákonu STOP HF, který je jednám z nejdůležitějších pro budoucnost ČR, hlasovat.

Hustota vrtů nekonvenční těžby kolem města Donie, Texas, USA

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter