5+2 Náchodsko: Těžaři vystrčili drápy i v Polsku

Na základě podkladů KSHF zpracovala Náchodská redakce velmi odborně a čtivě článek o návštěvě části štábu Koalice STOP HF v polském Žurawlowě a Rogówě. Během dvou dnů Koalice získala klíčové materiály o kauze, o politické situaci v Polsku a místním životním prostředí. Zjistili jsme, že oblast je jednou z největších zásobáren vody pro východní Polsko a část Ukrajiny. Je tak plánovaným průzkumem a prvními vrty v přímém ohrožení. Situace je de facto totožná s ČR, kde MŽP na jedné straně volá po vyšší ochraně vody a na straně druhé do stejných prostor odsouhlasí umístění vrtných aktivit pro ropu a plyn.

Koalice navázala spolupráci s Lechem Kowalskim, uznávaným režisérem filmu Drill Baby Drill, který mapuje roční vývoj kauzy „břidlic“ v Polsku a paralelně v Pensylvánii v USA. Doufejme, že jeho film dostaneme brzo i do českých kin.

Polská kauza díky Koalici STOP HF zamířila s pomocí europoslance RNDr. Pavla Poce i do Evropské komise, kam pan poslanec směroval urgentní otázku ohledně porušování práva Chevronem v Žurawlowe.

Žurawlowské otazníky i otázku vhodnosti použití HF v EU se pokusí pan Poc zodpovědět organizováním kulatého stolu v polovině října 2013. S organizací pomáhá i Koalice STOP HF.

nachod.5plus2.cz/17848/tezari-vystrcili-drapy-zatim-v-polsku

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter