5+2 Náchodsko: Těžaři vystrčili drápy i v Polsku

Na základě podkladů KSHF zpracovala Náchodská redakce velmi odborně a čtivě článek o návštěvě části štábu Koalice STOP HF v polském Žurawlowě a Rogówě. Během dvou dnů Koalice získala klíčové materiály o kauze, o politické situaci v Polsku a místním životním prostředí. Zjistili jsme, že oblast je jednou z největších zásobáren vody pro východní Polsko a část Ukrajiny. Je tak plánovaným průzkumem a prvními vrty v přímém ohrožení. Situace je de facto totožná s ČR, kde MŽP na jedné straně volá po vyšší ochraně vody a na straně druhé do stejných prostor odsouhlasí umístění vrtných aktivit pro ropu a plyn.

Koalice navázala spolupráci s Lechem Kowalskim, uznávaným režisérem filmu Drill Baby Drill, který mapuje roční vývoj kauzy „břidlic“ v Polsku a paralelně v Pensylvánii v USA. Doufejme, že jeho film dostaneme brzo i do českých kin.

Polská kauza díky Koalici STOP HF zamířila s pomocí europoslance RNDr. Pavla Poce i do Evropské komise, kam pan poslanec směroval urgentní otázku ohledně porušování práva Chevronem v Žurawlowe.

Žurawlowské otazníky i otázku vhodnosti použití HF v EU se pokusí pan Poc zodpovědět organizováním kulatého stolu v polovině října 2013. S organizací pomáhá i Koalice STOP HF.

nachod.5plus2.cz/17848/tezari-vystrcili-drapy-zatim-v-polsku

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter