Waterkeeper Alliance v čele s R.F.Kennedym Jr. podporuje Berounskou výzvu 2013!!

JM: Teprve včera jsme obdrželi neuvěřitelný dopis, které nám byl před několika dny avizován a čemu jsme skoro nechtěli věřit. Jedna z čelních, morálně vysoce postavených osobností USA podporuje naši akci.

R. F. Kennedy, Jr. podporuje akci Koalice STOP HF Berounská výzva 2013

Dne 2.3.2013 nám byl doručen dopis výkonné ředitelky Waterkeeper Alliance paní Sharon Khan, která nám předává jménem prezidenta Waterkeeper Alliance Roberta. F. Kennedyho Jr. pozdravy a jeho plnou podporu při vzniku celosvětové koalice STOP HF.

Podpora R.F. Kennedyho Jr. bude přednesena na zahájení mezinárodní konference Beroun Call To Action, která se koná příští týden v Berouně a přečtena na ukončení koncertu Za Živou vodu, který se bude konat 7.3.2013 od 19:00 v sále Plzeňky v Berouně v rámci akce Berounská výzva 2013.

Jsme velmi potěšeni zájmem a podporou synovce prezidenta USA R.F. Kennedyho, který je znám po celých USA jako významný obhájce práv přírody. Pracuje jako vrchní státní zástupce v Hudsonu, zúčastňuje se mnoha protestních akcí na ochranu životního prostředí v USA. Pomáhá jako právník několika domorodým kmenům v Latinské Americe a v Kanadě v boji za práva na záchranu přírody na jejich tradičních teritoriích.

Alliance Waterkeeper sdružuje více než 190 členských organizací po celém světě a organizuje akce na ochranu vody a vodních toků.

www.waterkeeper.org
www.facebook.com/events/151716498316341

—————————————————

Překlad výňatku dopisu z 1.3. 2013 pro Koalici STOP HF ČR:

Waterkeeper Aliance (Aliance pro ochranu vod) Vám s potěšením posílá tento dopis s prohlášením o hydraulickém štěpení našeho presidenta Roberta F. Kennedy Jr. na podporu Vaší akce Berounská výzva 2013 s cílem zastavit používání metody hydraulického štěpení při průzkumu a těžbě v České republice a celé Evropě.

Waterkeeper Alliance je nejrychleji rostoucí globální hnutí sdružující více než 200 organizací na ochranu vod po celém světě a zaměřuje se na občanskou obhajobu v otázkách týkajících se našich vodních cest, od znečištění po změnu klimatu. Souhlasíme s Vámi, že by nikdo neměl být tak hloupý, aby ohrozil vodu, kterou pijeme, při ždímání posledních zbývajících fosilních paliv z naší země.

…dopis pokračuje popisem HF metody

Pan Kennedy uvedl doslova:

Jako prezident Aliance pro ochranu vod Waterkeeper Aliance a jako angažovaný obhájce ochrany životního prostředí prohlašuji, že se moje pozice k těžbě břidlicového plynu pomocí velkoobjemového hydraulického štěpení (frackingu) postupně vyvinula. Zpočátku jsem byl optimistou, že potenciál plynu ukončí katastrofickou praxi těžby uhlí. Avšak poté, co jsem pozoroval chování společností zabývajících se hydraulickým štěpením, neschopnost vládní byrokracie pověřené regulací tohoto odvětví a když jsem se snažil udržet krok s kaskádou nových zveřejněných informací o rizicích pro zdraví a životní prostředí spojených s metodou těžby, jsem dospěl k závěru, že plyn získaný hydraulickým štěpením není řešením pro naše energetické problémy. Místo toho, aby nás vedl od závislosti na uhlí k budoucnosti založené na obnovitelných energetických zdrojích, průmysl hydraulického štěpení ohrožuje naše zdraví a životní prostředí, urychluje změnu klimatu a představuje největší překážku na cestě k dlouhodobě udržitelné energetické budoucnosti.

Rozhodujícím hlediskem je změna klimatu, protože i když by průmysl mohl kontrolovat své emise metanu a nějakým zázračným způsobem zajistil cementaci vrtů tak, aby byla navždy imunní proti korozi, přirozené erozi a zemětřesení – věci, o kterých víme, že se nikdy nestanou – těžba a spalování většího množství plynu povede ke klimatické kalamitě. Je jasné, že je třeba udělat vše, co je v našich silách, aby se zrychlily naše současné snahy o nahrazení závislosti na uhlíku obnovitelnou energií, která je již k dispozici a je ekonomicky konkurenceschopná. Ale průmysl hydraulického štěpení brání celosvětovému pokroku v přechodu na čisté a zdravé obnovitelné zdroje.

Jednoduše řečeno hrozí, že plyn získaný hydraulickým štěpením a jeho iluze o levné a „čisté“ energii, nás povede k závislosti na uhlíku v příštím století, a tím způsobí nenapravitelné poškození našeho klimatu a přenese nemorální náklady na bedra našich dětí. Plyn z hydraulického štěpení je největší překážkou na cestě k čisté energii a energetické nezávislosti, kterou tak nutně potřebujeme, abychom zabránili katastrofě klimatického chaosu. Jediný způsob, jak zajistit náš přechod na obnovitelné zdroje energie a zdravou budoucnost, je začít říkat ne frakovacímu průmyslu, a to jednotným hlasem.

Tolik pan Kennedy

Dopis končí slovy pana Marca Yaggiho, výkonného ředitele aliance:

Ze všech těchto důvodů organizace Waterkeeper Alliance plně podporuje výzvu k akci STOP HF Česká republika. Přejeme Vám mnoho úspěchů na Vaší konferenci a výzvě k akci 2013 v Berouně a jsme nadšeni, že naše Morava Riverkeeper (ochránkyně řek na Moravě), paní Helena Králová, se s Vámi spojila, aby nám pomohla šířit tuto zprávu.

Za Koalici STOP HF

Jiří Malík, vedoucí národní kampaně

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter